Obciążniki na nogi – korzyść i szkoda

obciążniki na nogi korzyść i szkoda

Aby zwiększyć skuteczność treningów, zalecane jest wykorzystanie dodatkowych obciążników. Bardzo wygodnie jest wykorzystywać obciążniki na nogi, które są mocowane na kostkach u nóg.

Po co potrzebne są obciążniki na nogi?

Dosyć często takie dodatkowe obciążenie wykorzystywanie jest podczas chodu i biegania. W takim wypadku, trening polega na następującej zasadzie – u człowieka zwiększa się waga i siła obciążenia, więc on będzie musiał zużyć więcej wysiłku, aby wykonać jedno i to samo ćwiczenie.

Po co potrzebne są obciążniki na nogi:

  • zwiększa się obciążenie na mięśnie bioder i pośladków;
  • zwiększone napięcie w mięśniach polepsza działalność układu naczyniowo – sercowego i oddechowego.
  • bieg i chód z obciążnikami szybciej spala kalorie i tłuszcze;
  • ciało szybciej spala energię, ponieważ polepsza się krwiobieg;
  • regularne treningi z obciążnikami dają możliwość zwiększenia wytrwałości organizmu.

Jednak warto podkreślić, że obciążniki na nogi mogą również zaszkodzić organizmowi. Lekarze nie zalecają wykorzystywać obciążników na nogi ludziom, którzy mają problemy ortopedyczne. Również należy z nich zrezygnować w razie bólów w stawach, mięśniach, kościach. Żeby nie mieć urazów, przed treningiem trzeba przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę. Nie warto wykorzystywać obciążników na nogi jeśli masz problemy z układem krwionośnym.

Jaką wagę obciążników na nogi wybrać?

W sklepach można kupić obciążniki o wadze od 1,5 kg do 5 kg. Jeśli chcesz zwiększyć obciążenie podczas biegania, to radzimy wykorzystać obciążniki 2 kg. Tym, którzy dopiero zaczynają treningi, zalecane jest wykorzystanie maleńkich obciążników, aby nie urazić stawów. Fachowcy zalecają wybierać warianty, które podczas treningów można będzie zwiększać.

 
Powiązane artykuły:
Shaker do sportowego odżywiania - metalowy czy plastikowy?
W tym artykule opowiemy o shakerze do sportowego odżywiania i parametrach, według których należy je wybierać, żeby pozostać zadowolonym nabyciem i wyciągnąć maksimum od jego użycia.
Ekspander na nogi
Ekspander na nogi okazuje się wielofunkcyjnym trenażerem, za pomocą którego można napompować mięśnie nóg, piersi, pośladków, a także podtrzymywać w aktywności organizm. Regularne treningi zdolne są uczynić figurę bardziej sprężystą, smukłą i atrakcyjną.
Step platforma do ćwiczeń – trzymamy formę
Step platforma - główny sprzęt sportowy do wykonywania ćwiczeń. Lecz ten trenażer jest ciekawy jeszcze w tym, że można go wykorzystać nie tylko do tradycyjnych ćwiczeń, ale i w innych celach. Poza tym jest nieskomplikowany do zrobienia w domowych warunkach.
Jak wybrać buty do biegania – główne kryteria
Do biegu jest potrzebne szczególne obuwie. Ono musi mieć pewne jakości. Żeby poprawnie wybrać adidasy do biegu należy zwrócić uwagę na ich wygląd zewnętrzny i obowiązkowo je przymierzyć. Męskie i żeńskie adidasy do biegania są różne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty