Objawy chorób przenoszonych drogą płciową, czyli jak wykryć chorobę weneryczną

objawy chorób przenoszonych drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową lub jak się one nazywają choroby weneryczne – to choroby zakaźne wywoływane przez bakterie, grzyby, wirusy i inne czynniki chorobotwórcze, dla których wspólnym jest sposób ich przenoszenia z człowieka na człowieka. Przenoszą się one drogą płciową, mogą także rozprzestrzeniać się w inny sposób. To może być również seks oralny lub analny kontakt seksualny. Poszczególne płciowe infekcje mogą być również przekazywane i w inny sposób.

Objawy i zewnętrzne oznaki wskazujące na możliwość wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową

Najczęściej zewnętrznymi oznakami chorób przenoszonych drogą płciową są:

  • zaczerwienienie;
  • owrzodzenia, pryszcze, brodawki na narządach płciowych, na pobliskich obszarach skóry, odbytu;
  • pieczenie w zewnętrznych narządach płciowych;
  • wydzieliny niezwykłego charakteru, czasami nieprzyjemny zapach;
  • częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy poczucie dyskomfortu i bolesne odczucia;
  • ból podczas stosunku płciowego w dolnej części brzucha;
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego u kobiet.

Mimo, że objawy różnych zakażeń wenerycznych są podobne, każde z nich charakteryzuje się swoim zestawem cech i ma swoje różnice. Należy zauważyć, że postawić diagnozę opierając się tylko na zewnętrzne objawy choroby wenerycznej nie jest możliwe. Przecież na przykład u kobiet objawy infekcji narządów płciowych zwykle są łagodne, albo choroba może przebiegać bezobjawowo.

Jak wykryć chorobę przenoszoną drogą płciową?

Choroba weneryczna u kobiet jak i u mężczyzn może przebiegać w ostrej i przewlekłej formach. Ostra forma rozwija się, gdy pomiędzy zakażeniem a pojawieniem się choroby minęło niewiele czasu. Dla niej charakterystyczne są nagłe wystąpienie objawów.

W przypadku, gdy ostra postać choroby pozostanie niewyleczona, choroba przechodzi w formę przewlekłą. Objawy choroby przy tym zmniejszają się lub znikają na pewien okres. I będzie składać się wrażenie, że choroba się cofnęła. Ale to nie całkiem tak. Objawy stają się niewidoczne dla oka nie tylko z tego powodu, że organizm przestaje walczyć z nimi – zarazki osiedlają się w organizmie, co prowadzi do poważnych konsekwencji i dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia w ciele człowieka.

Wykryć infekcję weneryczną na tym etapie rozwoju choroby można tylko poprzez przeprowadzenie badań.

Dlatego po pojawieniu się pierwszych objawów choroby przenoszonej drogą płciową lub w sytuacji, kiedy istnieje podejrzenie wystąpienia zakażenia, należy koniecznie udać się do lekarza, aby w porę zdiagnozować i pokonać chorobę.

 
Powiązane artykuły:
Kiedy można zarazić się kiłą – czyli jak nie stać się nosicielem krętka bladego?
Kiła – dosyć rozpowszechniona weneryczna choroba, która ma mnóstwo dróg rozpowszechnienia. Toż każdemu dorosłemu człowiekowi należy wiedzieć o drogach zarażenia tą infekcją. Dokładniej o tym czytajcie w artykule.
Choroby przenoszone drogą płciową – rodzaje i objawy chorób wenerycznych
Choroby przenoszone drogą płciową mogą stosować się do wenerycznych, czy do infekcyjnych, lecz ogólne jest jedno. Udzielają się one przez seksualne kontakty i przedstawiają ogromne zagrożenie dla zdrowia, a czasami i dla życia.
Kalendarz dni płodnych – czy można zajść w ciążę nie w okresie owulacji?
Pary często burzą się, czy może kobieta zajść w ciążę nie w okresie owulacji. Omówimy ten problem dokładniej i wyznaczymy, na który okres przypada największa wiarygodność poczęcia.
Czy można zajść w ciążę przez ubranie? Zapobieganie zapłodnieniu
Młode dziewczyny, które boją się ciąży i nie mając dostatecznego doświadczenia seksualnego, mocno przeżywają nawet z powodu bezpiecznego seksu. Dalej zorientujemy się, czy istnieje chociaż najmniejsza szansa zajść w ciążę przez odzież.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty