Objawy obumarcia płodu w 16 tygodniu ciąży

objawy obumarcia płodu w 16 tygodniu ciąży

Oczekiwanie na dziecko – bardzo szczęśliwy i emocjonalny okres. W tym czasie kobieta w ciąży musi być pozytywnie nastawiona, prowadzić zdrowy tryb życia, musi poprawnie relaksować się i odpoczywać. Przy tym przyszła mama powinna wiedzieć o możliwych komplikacjach, szczególnościach przebiegu ciąży. Na przykład niektóre kobiety mają do czynienia z zahamowaniem rozwoju zarodka, pojawia się ryzyko obumarcia płodu. Więc, aby się dowiedzieć jak rozpoznać owy stan i jak w takim wypadku postępować, należy dokładnie zapoznać się z tym tematem.

Objawy obumarcia płodu w 15-16 tygodniu ciąży

Istnieje wiele przyczyn tego dlaczego doszło do obumarcia płodu, przy czym nie od razu dochodzi do istotnych zmian w organiżmie przyszłej mamy.

Pierwsze objawy obumarcia płodu w 16 tygodniu ciąży:

  1. Zmiana gruczołów mlecznych. Przestają być obrzmiałe, powracają do stanu przed ciąży.
  2. Jeśli kobieta miała toksykozę to ona znika, powraca normalne odbieranie smaku.
  3. Płód przestaje się poruszać w łonie matki (w wypadku jeśli kobieta ciężarna już odczuwa ruchy zarodka).
  4. W wypadku bólów brzucha i krwawych upławów kobieta powinna natychmiast udać się do lekarza.

W szpitalu lekarz objawy obumarcia płodu w 16 tygodniu przeprowadzi odpowiednie badania, wykona USG, sprawdzi czy rozmiary dziecka odpowiadają jego wiekowi.

Jeśli natomiast we właściwym czasie nie udało się zdiagnozować obumarcia płodu, to u kobiety może się zacząć intoksykacja (zatrucie) organizmu, w wyniku czego ona odczuwa osłabienie, ma gorączkę. Jasna rzecz, mając takie objawy – kobieta musi natychmiast udać się do szpitala, ponieważ zwlekanie zagraża życiu.

Aby zapobiec obumieraniu płodu musisz prowadzić zdrowy tryb życia, wyjść z nałogów (palenie, alkohol), wykonywać ćwiczenia fizyczne dla kobiet w delikatnym stanie i jasna rzecz powinnaś zawsze być w dobrym humorze.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu?
Na żal częściej dziś kobiety zderzają się z problemem niedonoszenia bobasa. Tak często przejawia się pod postacią ciąży co obumarła, kiedy płód ginie. Dalej dokładniej porozmawiamy o tym, dlaczego tak się dzieje.
HCG podczas obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży
HCG jest uniwersalnym analizatorem pomyślnego nurtu ciąży. Jeśli coś idzie nie tak - odbywa się mimowolne poronienie, czy ciąża obumarła, to ten wskaźnik obowiązkowo zmieni się. Dalej rozpatrzymy co pokaże HCG jeśli płód obumarł.
Ile czasu po obumarciu płodu można zajść w ciążę?
Przeżywszy stratę jeszcze nieurodzonego dziecka, wiele kobiet jednak nie rozpacza i szybciej chcą przedłużyć próby zyskania radości z macierzyństwa. Jak szybko można myśleć o nowym poczęciu? Dalej o tym w naszym artykule.
Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży?
Ciąża, która obumarła jest częstą patologią, co doprowadza do zagłady płodu we wczesnym stadium ciąży. Najczęściej odbywa się to w pierwszym trymestrze. Dalej porozmawiamy o możliwych przyczynach, co spowodują obumieranie ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty