Obraz kobiety biznesu - jak siebie pokazać z najlepszej strony?

obraz kobiety biznesu

Połączenie słów "kobieta biznesu" jest popularna w ostatnich kilku latach. We współczesnym świecie, gdzie kobiety i mężczyźni mają równe prawa, kobiet biznesu na tyle dużo, że jest skomplikowane znaleźć, na przykład gospodynię domową.

Obraz kobiety biznesu zawsze powinien być na wysokości, przecież ona zawsze powinna być udana. Psychologia biznes-lady znacznie różni się od psychologii średnio statystycznej kobiety.

Udaną i bogatą czasami poszczęściło się urodzić, a czasem nią stają się według życiowych okoliczności. Obraz kobiety biznesu pierwszej kategorii przejawia się już w dziecięcym wieku. Takie malutkie kobiety pragną wywalczyć autorytet wśród swoich jednolatków, oni częściej zaprzyjaźniają się z chłopakami, pragną osiągnąć swoje cele we wszystkim, udane w uczeniu się. Również kobiety pierwszej kategorii występują za równouprawnienie płci i jednakowego stosunku, jak do mężczyzn, tak i do kobiet.

Współczesna kobieta biznesu drugiej kategorii przyszła do uświadomienia konieczności swojego rozwoju kariery w związku z negatywnymi okolicznościami w jej życiu (trzeba było wychowywać dziecko, nieudane małżeństwo i tak dalej).

Jakie by nie były u ciebie umiejętności i przyzwyczajenia biznesowej komunikacji warto ci pamiętać, że cechy kobiety biznesu należy zawsze doskonalić. Rozpatrzymy główne reguły biznesowej etykiety.

Biznesowa etykieta kobiety

  1. Styl twojej komunikacji. Język twoich gestów, pozycja ciała zawsze musi wyrażać szacunek do partnera, poczucie pewności siebie bez względu na to, biznesowa to rozmowa czy proste spotkanie u kierownika. Pomyślność twoich spraw zależy, w większej części od stosunku twoich współpracowników i podległych do ciebie i twojego stosunku do nich. Najlepszy wariant – trzymaj plecy prosto, a twoja gestykulacja powinna być w strefie komfortu dla ciebie. Damską torebkę lepiej rozmieścić około, czy z tyłu siebie. Jeśli postawisz torebkę na kolana to będzie wrażenie, niby zamykasz się w ten sposób od twojego rozmówcy, stwarzając barierę w komunikacji. Podczas powitania przy spotkaniu z nieznajomym człowiekiem, podejmij rękę tak, żeby ją można było pocisnąć czy pocałować. Wybór działania za twoim rozmówcą.
  2. Spis zasad. Dla wsparcia na wysokości twoich spraw stwórz niewielki spis zasad, którego należy ci się bezwzględnie przestrzegać. Na przykład nie rozmawiaj na osobiste tematy z tym z kim prowadzisz biznes. Miejsce pracy powinno być dla pracy, bez względu na romantyczność twojej natury. Naucz się śledzić za każdym drobnym szczegółem(życzenia miłego dnia itp.). Właśnie z drobiazgów składa się o tobie całościowe wrażenie.
  3. Wygląd zewnętrzny. Nikt nie odmieniał starą mądrość, zgodnie której spotykają po ubraniu. Przejawiaj spokój w swoim stylu. Śledź, żeby ręce i paznokcie byli zadbane.

Psychologia biznes-kobiet

Warto odznaczyć, że uczeni Harwardzkiej biznes-szkołykobieta biznesu potrafili wyznaczyć jaką naprawdę jest psychologia kobiety biznesu.

  1. Takie kobiety mają jaskrawą indywidualność, one uświadomiono, aby z godnością niosły piękny tytuł kobiety, wyłączając męskość, chłód i szorstkość.
  2. One przejawiają kolegialność, podejmując decyzje, chętnie delegują swoimi uprawnieniami.
  3. Kobiety biznesu zdolne operatywnie przełączać się z kilku socjalnych ról (kobiety biznesu, kierownika) na inne (kochającą żonę, troskliwą matkę, córkę).
  4. Są przekonane, że ich rodzina, bliscy ludzie, zawsze zrozumieją ich, będą wsparciem i pomogą w razie czego.

Więc być kobietą biznesu jest nie zawsze łatwe, lecz w tym są swoje pozytywne strony. Najważniejsze – nie zapominać o tym, że czasami należy być zwykłą kobietą, która zawsze znajdzie wsparcie w obliczu bliskich.

 
Powiązane artykuły:
Harmonogram dnia roboczego - pracuj wydajnie
Kładąc się spać każdego wieczoru w myślach przebieramy dużo spraw, które należy rozstrzygnąć zaczynając z ranka. Przecież po to, żeby uszeregować swoje pytania i wreszcie zostać gospodynią swojego życia, należy zaledwie nauczyć się składać plan dnia.
Kobieta biznesu – jak ona wygląda?
We współczesnym społeczeństwie coraz więcej kobiet pragną być nie tylko matką, żoną i gospodynią, ale i chcą odnieść sukces na fachowej niwie. Ten artykuł opowie o jakościach kobiety biznesu i manierze zachowania.
Kobieta-kierownik – co musisz wiedzieć, żeby nią zostać?
Być kobietą-kierownikiem nie jest prosto, a jeśli podległymi są mężczyźni to jeszcze więcej komplikuje sytuację. Opowiemy o jakościach i obrazie kobiety co obejmuje kierowniczą posadę. Czytajcie i bierzcie na notatkę.
Psychologia kierownika – cechy zachowania lidera
W tym artykule opowiemy o psychologii kierownika i jakościach, które są potrzebne każdemu, kto obejmuje kierownicze posady i chce odnieść sukces.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty