Obręcze do odchudzania – obręcz sportowa i masująca

obręcze do odchudzania

Ci, którzy dbają o własną figurę i mają do czynienia z problemem zbędnej wagi, wspaniale wiedzą, że oprócz diet i poprawnego odżywiania, dużą rolę odgrywają ćwiczenia fizyczne. Uprawiać sport w domu lub odwiedzać siłownię, nie wszystkim jest wygodnie, natomiast obręcze do odchudzania – najprostszy i najbardziej rozpowszechniony sposób pozbycia się zbędnych kilogramów z łatwością.

Obręcz nie potrzebuje specjalnych nawyków i umiejętności, kręcić ją będzie mógł każdy człowiek, oprócz tego do zajęć z nią nie potrzebujesz dużo przestrzeni, spokojnie będziesz mogła ćwiczyć w swoim pokoju. Oprócz tego trening z obręczą można połączyć z oglądaniem telewizji albo komunikowanie ze swoimi bliskimi, co zaoszczędzi mnóstwo czasu. Owe zajęcie polepsza przepływ limfy, a również stymuluje spalanie tłuszczu na brzuchu i biodrach, a również zmniejsza objawy cellulitu.

Skuteczność zajęć z obręczą potwierdzają wszyscy, kto chociaż raz wykonywał ćwiczenia z nią. Podczas treningu spalają się kalorie, wzmacniają się mięśnie i kształtuje się ładna talia i biodra. Oprócz tego kręcenie obręczy polepsza krwiobieg, co sprzyjająco wpływa na stan skóry, funkcjonowanie jelita i innych narządów.

Jaka obręcz do odchudzania jest najlepsza?

Jeśli postanowiłaś trenować z obręczą, to obowiązkowo będziesz miała do czynienia z następującym problemem – jaka obręcz do odchudzania jest najlepsza, ponieważ istnieje ogromna ilość owych narzędzi. Otóż postarajmy się razem zrozumieć, jak wybrać obręcz do odchudzania. Istnieją dwa rodzaje obręczy: sportowe i masujące obręcze do odchudzania. Jeśli nigdy dotąd nie wykonywałaś takiego typu ćwiczeń, to najlepiej kupić obręcz sportową. Kręć nią pięć minut dziennie, stopniowo zwiększając czas trwania treningu, doprowadzając go do 30 minut. Wtedy, gdy będziesz mogła już z łatwością wykonywać owe ćwiczenie, możesz zaczynać wykonywać trudniejsze ćwiczenia z obciążoną obręczą.

Po jakimś czasie możesz przystępować do zajęć z obręczą masującą, która najbardziej pasuje do odchudzania, dzięki miękkim i twardym kuleczkom, które znajdują się po stronie wewnętrznej obręczy. Jednak trening z taką obręczą potrzebuje szczególnego podejścia, ponieważ ćwiczenia mogą być bolesne i pozostawiać siniaki. To jest naturalne i nie musisz się tego obawiać, jednak warto podczas pierwszych treningów zakładać gruby sweter.

Ćwiczenia z obręczą do odchudzania są różnorodne, oprócz zwykłego kręcenia, gdy umieszczasz nogi na szerokości barków i napinasz mięśnie krzyżowe i brzucha, można kręcić obręcz po kolei stojąc na jednej nodze albo robiąc wypady w różne strony. Jednak to jest bardziej zaawansowany stopień zajęć, więc od razu nie warto próbować je wykonywać, ponieważ możesz doznać urazów.

Obręcze do odchudzania: przeciwwskazania

Warto zwrócić uwagę na to, że pomimo tego, że kręcenie obręczy jest dosyć łatwe i skuteczne, jednak istnieją przeciwwskazania jej używania. Nie można wykonywać ćwiczenia z obręczą kobietom, które mają okres i po porodzie, kobietom w wieku starszym nie warto wykorzystywać masujące lub obciążone obręcze. Oprócz tego, tym kto ma bóle kręgosłupa lub jamy brzusznej, przed rozpoczęciem zajęć należy zasięgnąć porady lekarza. Jasna rzecz wiele z nas zadaje pytanie: "Czy pomocne są obręcze do odchudzania?" . Możemy z pewnością powiedzieć, że ćwiczenia z obręczą są dosyć skuteczne, jednak należy przestrzegać niektórych zasad. Po pierwsze treningi powinny być regularne, nieobowiązkowo długie, po drugie – oprócz ćwiczeń z obręczą nie zapominaj o poprawnym odżywianiu, nie przejadaj, wtedy wynik zobaczysz bardzo szybko.

 
Powiązane artykuły:
Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – skuteczny trenażer
Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – to niewątpliwie najlepsze, co tylko można wymyślić dla mięśni tej części ciała. Żadne zwijania i podniesienie nóg nie zamienią rolki.
Bodyflex do odchudzania – prawidłowe pozbycie się zbędnych kilogramów
Jak można efektywnie schudnąć, jeśli jesteście ograniczone w fizycznych możliwościach, nie możecie wykonywać ciężkie ćwiczenia, czy jesteście po porodach? Jeden z najlepszych wariantów do odchudzania jest bodyflex. Rozpatrzymy go dokładniej.
Feng shui na zrzucenie nadwagi
Ten artykuł opowie o tym, który związek wzajemny między Feng shui i zbędną wagą. Jak zagospodarować swój dom, żeby wiarygodność nabierania zbędnej wagi sprowadzić do minimum? O tym dowiadujecie się po przeczytaniu.
Samomasaż do odchudzania – rodzaje masażu
Wykorzystując pewną technikę i rekomendacje można samodzielnie przeprowadzić kurs masaża do odchudzania, który pomoże sprawić się z cellulitem i zbędnym tłuszczem w problematycznych miejscach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty