Obuwie-antytendencja: 10 modeli obuwia, które nosić jest już nieprzyzwoicie!

Balerinki, buty ugg, buty robione na drutach, sneakersy – jeśli masz takie obuwie, wyrzuć go natychmiast! Niebezpieczne jest nie tylko dla twego image, ale również i zdrowia!

Obuwie podobnie jak i inne części garderoby musimy dobierać zgodnie ze współczesnymi tendencjami. Jednak nie każdy z nas ma czas na to, aby śledzić modne tendencje i uporządkować swoją szafę zgodnie z modą. Aby nie znaleźć się w głupiej sytuacji i nie czuć się nieswojo, musisz przynajmniej pozbyć się tych modeli obuwia, które już są przeszłością.

1. Balerinki

Balerinki

Jeszcze kilka lat temu balerinki była bardzo popularne, ponieważ są bardzo wygodne, jeśli chodzi o codzienne noszenie. W taki sposób myślały modne panie, ale nie ortopedzi, którzy twierdzili, że takie płaskie obuwie naraża stawy i stopy na potrójne obciążenie i sprzyja rozwojowi płaskostopia. Dziś dziewczyny dbają o własne zdrowie, dlatego nie chcą narażać swojego zdrowia i kręgosłupa na niebezpieczeństwa dla akcesoriów, które już nie są modne.

2. Czółenka z ostrym czubkiem

Czółenka

Wydłużony model takiego obuwia wizualnie "wyciąga" stopy damskie, tym samym pozbawiając je elegancji. Początkowo styliści zalecali noszenie takiego obuwia dziewczynom z 35-36 rozmiarem, jednak później pojawiły się modele z ostrym czubkiem, więc zaczęły je nosić kobiety z bardziej miniaturowymi nóżkami. Takiego typu obuwie ma jeszcze jedną wadę: czubki butów zawsze są porysowane i zadarte.

3. Slipony z jaskrawymi wzorami

Slipony

Slipony nigdy nie były eleganckim obuwiem, dlatego należą do rodzaju obuwia przeznaczonego do aktywnego wypoczynku i długich pieszych spacerów. Modele z jaskrawymi wzorami zdobyły ogromną popularność dzięki Instagram, ponieważ były gwarancja super wizerunku na zdjęciu w połączeniu z dżinsami i polarem. Mają jedną wadę: przemieniają nogę w bezkształtne łapsko.

4. Buty sportowe znanych marek

Buty sportowe

W wielu państwach tendencja kupowania wyłącznie markowych ubrań już dawno jest nieaktualna. Jednak producenci nadal produkują obuwie z logo znanych marek, dla tych, kto jest gotów płacić za markę i image. O tym również doskonale wiedzą chińskie fabryki, więc masowo produkują podróbki but sportowych z logo Chanel, Gucci i Dior. W kolekcjach tych marek nie ma takich modeli.

5. Buty na platformie z okrągłym noskiem

Buty na platformie

Buty na platformie z obcasem – to już przeszłość, które jednak niegdyś znalazły się w kolekcjach znanego projektanta Christiana Louboutin. Buty na platformie z okrągłym noskiem rzeczywiście były popularne w ciągu kilku lat dzięki tancerkom go-go. W takim obuwiu należy ciągle utrzymywać równowagę, ponieważ jest bardzo niestabilne, więc nie pasuje na pierwszą randkę. Znamy wiele wypadków, gdy dziewczyny doznawały poważnych urazów, wkładając buty na platformie. Chodzenie na napiętych, wyprostowanych nogach nie może być modnym i wygląda niezbyt ładnie.

6. Trampki na koturnie

Trampki

Sneakersy były tak samo popularne, jak buty ugg. Wygodne, jeśli chodzi o noszenie, zazwyczaj są cieplutkie, mają wygodny koturn, więc możesz nosić trampki na koturnie w deszczową i zimną pogodę. Świat oszalał na punkcie sneakersów Isabel Marant. Projektantka była przerażona, gdy zobaczyła na ulicach i na modnych pokazach jednakowe wizerunki.

7. Buty ugg

uggi

15-20 lat temu buty ugg były zwyczajnym obuwiem australijskich farmerów, w którym było wygodnie wykonywać różne prace gospodarcze. Później zdobyły ogromną popularność. Domowe kapcie łączono z futrami, kożuszkami, kurtkami, ozdabiano je pajetkami, w nich odwiedzano restauracje, modne pokazy, wystawy. Kilka sezonów temu świat mody zrozumiał, że buty ugg – to bezgustowie i zrezygnował z nich.

8. Letnie kozaki

Letnie kozaki

Pojawienie się letnich kozaków w Europie jest faktem, który trudno wytłumaczyć. Zimą i jesienią w nich jest zimno, a latem zniekształcają się, gdy pada deszcz. Szybko się brudzą, ponieważ zazwyczaj uszyte są z jasnych tkanin, skóry. Nie można je prać. Jednak przestały odpowiadać tendencjom z całkiem innego powodu – nie podkreślają piękno damskiej nóżki.

9. Buty w neonowych kolorach

Buty w neonowych kolorach

Buty w jaskrawych różowych, zielonych kolorach wyglądają zabawnie i wyzywająco, ale trudno je z czymś połączyć. Jeśli dodać kapelusz lub torebkę w takim samym kolorze, wizerunek będzie przesadnie jaskrawym. Naturalne kolory wyglądają elegancko w porównaniu z neonowymi wulgarnymi kolorami dyskotekowymi z lat 90.

10. Drewniaki na obcasie

Drewniaki

Klapki na obcasie były bardzo popularne w latach 90., ponieważ ten model był masowo produkowany przez różne marki. Jednak takiego typu buty pozostały w przeszłości, ponieważ są bardzo niewygodne. Powodują bolesne otarcia, są niestabilne. Oprócz tego przy chodzeniu "ciamkają".

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty