Obuwie obciera pięty – co robić?

obuwie obciera pięty

Jeśli kupiłaś nowe obuwie, to najprawdopodobniej do końca pierwszego dnia jego noszenia, na piętach u ciebie tworzą się odciski. Co robić w takim wypadku i dlaczego nowe obuwie obciera piętę?

Co zrobić, żeby obuwie nie obcierało pięty?

Aby skorygować podobną sytuację, istnieje kilka wariantów:

  1. Włóż do wnętrza tylnej strony nowych butów miękką szmatę, stukaj po niej młotkiem, nie dokładając przy tym szczególnych wysiłków. Skóra od tego stanie się miększa i buty przestaną obcierać pięty.
  2. Pomogą zmniejszyć tarcie tylnej części o pięty mydło czy świeca, którą trzeba natrzeć od wewnątrz tylną część nowych butów. Jednak taki zabieg należy robić dopóki obuwie nie przestanie obcierać.
  3. Umaczaj tylną część wódką w tych miejscach, które cię obcierają. Włóż obuwie na nogi i pochodź tak co najmniej pół godziny. Obuwie osiądzie po nodze i przestanie robić odciski.
  4. Można umaczać niewielki ręcznik w occie i na noc włożyć go do butów.
  5. Czasami obciera obuwie, które jest trochę za małe. W tym wypadku należy włożyć do nich na piętnaście minut szmatę, umaczaną w bardzo gorącej wodzie. Potem trzeba założyć obuwie na grube skarpetki i tak chodzić po domu co najmniej parę godzin. Wynik cię zadziwi.
  6. Obuwie z naturalnej skóry można trochę rozszerzyć w taki sposób – w dwa szczelne pakiety z polietylenu nalać wody i mocno ich zawiązać. Te pakiety ostrożnie włóż do butów i postaw tą całą budowę do zamrażalki na noc. Woda na chłodzie będzie zamarzała, przy czym będzie rozszerzać i rozciągać buty.
  7. Tradycyjny sposób usunąć odciski - naklej na pięty czy na tylną część butów plaster.
  8. Jeśli wyliczone powyżej sposoby nie pomagają, można zwrócić się do sklepu obuwniczego, gdzie kupisz specjalny sprzęt, który pomoże uniknąć odcisków na stopach.
 
Powiązane artykuły:
Co robić, jeśli obuwie jest za duże?
Wielu z nas znajoma jest sytuacja, kiedy kupiona para obuwia okazuje się o rozmiar większa niż należy. Nie musicie zasmucać się, w artykule opowiemy o sposobach zmniejszenia rozmiaru obuwia. Czytajcie nasze pożyteczne porady i wykorzystujcie w życiu.
Jak pozbyć się  zapachu z butów sportowych?
Wiele osób oddaje przewagę takiemu wygodnemu uniwersalnemu obuwiu, jak adidasy czy buty sportowe. Jednak one mają istotną wadę - w dowolnych adidasach pojawia się nieprzyjemny zapach. Jak pozbyć się zapachu w adidasach, czytamy dalej.
Pielęgnacja obuwia z nubuku - jest prostsze, niż tobie się wydaje
Idąc obok półek w obuwniczym sklepie, pogląd mimo woli pada na czarowne pantofle, buciki i pantofelki z materiału tego, co bardzo przypomina zamsz. Lecz przyjrzawszy się etykietki widzimy słowo "nubuk", a konsultant wyraźnie objaśnia, że ten materiał i jest jeden z najbliższych krewnych zamszu. Jak ucieszyć się nówką czy za nią ciężko opiekować się?
Pielęgnacja zamszowego obuwia – najlepsze rady jak dbać o ulubione buty
Modne obuwie z takiego wybrednego i wymagającego szczególnej uwagi materiału jak zamsz trzeba poprawnie eksploatować. Także warto uwierzyć tym, kto mówi, że zamsz – to bardzo arystokratyczny materiał.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty