Obwisłe piersi – sposoby rozwiązania nieprzyjemnego problemu

obwisłe piersi

Opinie mężczyzn z powodu piękności żeńskich piersi istotnie różnią się: jedni uważają za atrakcyjne sumiaste okrągłe formy, innym podoba się niewielki akuratny biust. Jednak wszyscy spotykają się w tym, że żeńskie piersi są piękne, jeśli one są wysokie i prężne i nikt nie będzie w zachwycie od rodzaju obwisłych piersi. Toż jeśli u kobiety mocno oklapły piersi, co nierzadko odbywa się po odchudzaniu i piersiowym wykarmianiu, to niesie razem ze sobą masę dyskomfortowych odczuć i psychologicznych kompleksów. Rozpatrzymy, z których przyczyn piersi obwisają i co czynić w takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Dlaczego piersi obwisają?

Żeńskie piersi składają się z żelazistej tkanki, która odpowiada za wyrabianie mleka i wzmacnia się za pomocą łącznej tkanki do mięśni klatki piersiowej. Z góry żelazista tkanka jest pokryta tłuszczową warstwą i skórą. U różnych kobiet ilość żelazistej i tłuszczowej tkanki w piersiach może znacznie różnić się, przy czym forma piersi wyznacza się właśnie miękkimi tkankami, które są bardzo wrażliwe do różnych zewnętrznych i wewnętrznych działań.

Głównymi czynnikami, które mogą doprowadzić do brzydkiego obwisania piersi u kobiety są:

 • hormonalna przebudowa organizmu (menopauza, ciąża, porody, przyjęcie hormonalnych preparatów i tak dalej), przy których żelazista tkanka gwałtownie zwiększa się w objętości i wadze, co przyprowadza do rozciągania miękkich tkanek;
 • znaczne obniżenie masy ciała, co prowadzi do zmniejszenia tłuszczowej warstwy biustu i zmniejszenie objętości żelazistej tkanki po zakończeniu laktacji, przy których zostaje nadmiar "niewypełnionej" skórnej tkanki;
 • starzenie skóry, co prowadzi do apatyczności i rozciągania;
 • nieprawidłowe położenie dziecka przy karmieniu piersiami – niepełny zachwyt sutka, zaciskanie piersi , co doprowadzi do deformacji biustu.

Jak podciągnąć obwisłe piersi?

Na szczęście przywrócić pierwotny rodzaj obwisłych piersi być może chociażby częściowo, zwłaszcza jeśli na bieżąco zająć się tym problemem. Dlatego stosują się różne metody:

 1. Zewnętrzne środki (mazie, kremy, mleczka), działanie których jest skierowane na podwyższenie aktywności i prężności skóry, a także miejscowe preparaty z hormonami w składzie wywołują zwiększenie objętości żelazistej tkanki piersi. Warto odznaczyć, że pierwsze zdolne pomóc tylko przy znikomym obwisaniu i szybciej przeznaczone dla profilaktyki tego problemu, a drugie przejawiają efekt tylko w okresie ich użycia.
 2. Lecznicze środki dla użytku do wnętrza, które zawierają albo hormony, albo substancje pobudzające ich wyrabianie, tym samym wywołując zwiększenie rozmiaru piersi i podciągając zarysy. Takie preparaty również nie wolno stosować trwale, a po ich skasowaniu nastanie wsteczny proces.
 3. Fizyczne ćwiczenia i masaż skierowane na umocnienie mięśniowego karkasa piersi, normalizację postawy, poprawę stanu skóry. Wyraźnie podciągnąć piersi te sposoby nie mogą pomóc, jednak dzięki nim można polepszyć formę biustu.
 4. Korekcja piersi za pomocą mezoterapii z zastosowaniem preparatów, co robi korekcję biustu, pobudzające wyrabianie własnego kolagenu i elastyny.
 5. Aparatna kosmetologia (mikrofalowa terapia, termolifting) – stosowanie fizjoterapeutycznych metod, również skierowanych na poprawę stanu skórnych tkanek i częściowo wzmacniających mięśniową tkankę.
 6. jak podciągnąć obwisłe piersi
 7. Podciąganie piersi nićmi (złotymi, platynowymi i inne), co przewiduje wprowadzenie do miękkich tkanek biustu specjalnych nici dla ich podciągania.
 8. Mastopeksyja – chirurgiczne podciąganie piersi. To najbardziej efektywny i radykalny sposób, który przewiduje różne operatywne metodyki, lecz jest niebezpieczny rozwojem komplikacji.

Jak właśnie podciągnąć piersi jeśli one oklapły, któremu z sposobów oddać przewagę? O tym potrafi powiedzieć tylko doświadczony fachowiec. Toż najlepiej rozpoczynać rozwiązanie problemu od konsultacji medycznej.

 
Powiązane artykuły:
Skuteczny masaż dla zwiększenia piersi
O pięknych piersiach marzy każda kobieta, lecz dla wielu te marzenia i tak zostają niewykonalnymi. Przecież jest bardzo prosty i efektywny sposób zrobić piersi pięknymi i nawet zwiększyć – masaż piersi.
Masaż piersi – pomoc w zachowaniu młodości ciała
Dowolna dziewczyna i kobieta chce być posiadaczką prężnych i pięknych piersi. Masaż – jeden z bardzo efektywnych sposobów podtrzymywać piersi w dobrej formie. Dokładniej czytajcie w naszym nowym materiale.
Jak się pozbyć rozstępów na piersiach?
Rozstępy na piersiach są dosyć istotną usterką, która psuje wygląd zewnętrzny kobiety i oprócz tego wywołują psychologiczne kompleksy. Czy można je zlikwidować i jakim sposobem? O tym dowiecie się z naszego artykułu.
Podniesienie biustu – metody bezoperacyjne
Wskutek różnych czynników wasze piersi utraciły zeszłą formę i prężność? Chcecie przywrócić piękność biustu, szukacie dl tego najbardziej efektywnej metody? Lepsze sposoby podciągania dokładnie są opisane w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty