Ociekacz na sztućce – eleganckie akcesoria i dodatki kuchenne

ociekacz na sztućce

Absolutny porządek w kuchni – to marzenie większości gospodyń. Zbliżyć się do doskonałości pomogą różne narzędzia, na przykład ociekacz na sztućce.

Do czego potrzebne są ociekacze?

Ociekacz w rzeczywistości jest pojemnikiem, gdzie pionowo umieszczone są używane sztućce. Prosty i bardzo przydatny "gadżet" może wykonywać w kuchni kilka ważnych funkcji, a mianowicie:

  • pomaga przechowywać widelce, noże i łyżki;
  • pozwala osuszyć sztućce po umyciu;
  • potrzebny do nakrycia stołu.

Jakie bywają ociekacze?

Dziś producenci oferują szeroki wybór urządzeń do kuchni. Dotyczy to wyglądu, kształtu i materiału. Najtańszym rozwiązaniem jest ociekacz na sztućce z tworzywa sztucznego. Jaskrawość kolorów, różnorodność form i niska cena czynią je bardzo popularnymi wśród gospodyń domowych. Zazwyczaj takie ociekacze są stosowane jako suszarki po myciu naczyń i do przechowywania na stole.

Niemniej popularne są ociekacze na sztućce ze stali nierdzewnej. Główne ich zalety – kunsztowny wygląd i wytrzymałość, przecież one są odporne na uderzenia, upadki. Takiego wariantu można użyć jako pojemnika pod sztućce przy nakryciu stołu, tak samo jest wykorzystywany i wyrób porcelanowy. Ostatnie oczywiście wyglądają bardzo elegancko i pasują do świątecznej zastawy stołowej. To prawda, jednak porcelanowy ociekacz na sztućce jest bardzo nietrwały.

Szczególny koloryt mają plecione i drewniane ociekacze, ze względów oczywistych używane do przechowywania i nakrywania stołu. W sprzedaży można spotkać również kombinowane wyroby, na przykład składające się z drewnianego lub porcelanowego pojemnika włożonego w metalową obudowę.

jakie bywają ociekacze 1 jakie bywają ociekacze 2 jakie bywają ociekacze 3
jakie bywają ociekacze 4 jakie bywają ociekacze 5 jakie bywają ociekacze 6
jakie bywają ociekacze 7 jakie bywają ociekacze 8 jakie bywają ociekacze 9
 
Powiązane artykuły:
Srebrne sztućce – doskonały wybór dla osób ceniących sobie klasyczny styl
Naczynia i sztućce ze szlachetnych metali tradycyjnie przyjęto przekazywać w dziedzictwo i dawać w prezencie w zwłaszcza uroczystych wypadkach. Na które niuanse warto zwrócić uwagę przy wyborze srebrnych sztućców? O tym opowie nasz artykuł.
Wkład do szuflady na sztućce – współczesne organizery kuchenne
U wielu gospodyń tryb na kuchni - nieprosto ważny moment czystości, a prawdziwy czynnik humoru. Jak przyjemnie brać sztućce, kiedy one akuratnie ułoży się do specjalnego wkładu. I należy powiedzieć, że wybrać wkład obecnie jest z czego.
Suszarki do sztućców – funkcjonalne i wygodne w użyciu akcesoria kuchenne
Drobnostkę dla swojej kuchni gospodynie wybierają z predylekcją. I akurat w drobiazgach dość często kryje się domowa przytulność i komfort podczas przygotowania. Zdawałoby się, że kupić suszarkę pod łyżki i widełki to proste zadanie.
Trzepaczka do ubijania piany – czyli jaką trzepaczkę wybrać?
Trzepaczka do ubijania piany - niezastąpione akcesorium na kuchni dowolnej gospodyni. Z jej pomocą można przygotować bezę, ciasto, różne sosy i cocktaile. Istnieje masa odmian tego przyrządu, wśród których zawsze można znaleźć odpowiedni model.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty