Oczyszczacz powietrza własnymi rękami – jak zrobić myjnię powietrza?

oczyszczacz powietrza własnymi rękami

Niestety powietrze w naszym domu nie można nazwać idealnym. Oprócz tego na dworze jest ono o wiele czystsze, ponieważ jest oczyszczane przez słońce i naturalną jonizację, nawilżane przez deszcz i wiatr. Z kolei, czy mamy możliwość stworzyć takie same warunki w naszym domu?

Wietrzenia i odkurzania będzie za mało: nie mogą zniszczyć kurzu i produktów rozpadu. Jasna rzecz, istnieje skuteczne rozwiązanie – kupić oczyszczacz powietrza. Jeśli mówić o tym w jaki sposób funkcjonuje oczyszczacz powietrza, to wszystko jest dosyć proste. Powietrze przepływa przez urządzenie, alergeny, kurz, dym papierosowy, zatrzymują się na jego filtrach. Dziś producenci oferują ogromną ilość urządzeń: z węglowym lub HEPA filtrem, jonizujące, fotokatalityczne, myjnie powietrza.

Od razu należy zaznaczyć, że wartość takiego oczyszczacza jest dosyć wysoka. Oprócz tego, dosyć trudno jest dobrać najlepszy oczyszczacz do swego domu. Dlatego możesz samodzielnie zrobić oczyszczacz powietrza.

Jak zrobić oczyszczacz powietrza z kurzu?

Proponowany oczyszczacz powietrza – to myjnia powietrza, w której w postaci filtru występuje woda, która oczyszcza powietrze z alergenów, kurzu, brudu. W wyniku tego powietrze nie tylko się oczyszcza, ale również nawilża. Oprócz tego, woda – najtańszy filtr.

Do stworzenia oczyszczacza powietrza własnymi rękami będziesz potrzebowała:

 • plastikowego pojemnika z pokrywką;
 • wentylatora, może to być cooler komputerowy;
 • bloku zasilającego;
 • śrub.
 1. Na pokrywce pojemnika zrób otwór na wentylator.
 2. jak zrobić oczyszczacz powietrza 1 jak zrobić oczyszczacz powietrza 2
 3. Umocuj wentylator na pokrywce za pomocą śrub. Otwory można zrobić za pomocą gorącego gwoździa.
 4. W górnej części pojemnika zrób dużą ilość otworów.
 5. jak zrobić oczyszczacz powietrza 3 jak zrobić oczyszczacz powietrza 4
 6. Następnie do wentylatora należy podłączyć blok zasilający.
 7. jak zrobić oczyszczacz powietrza 5
Wszystko jest gotowe! Aby otrzymać lepszy efekt, do wody można włożyć srebrne wyroby.
 
Powiązane artykuły:
Co można zrobić z pudełka?
Kartonowe pudełko – absolutnie powszedni przedmiot, który łatwo odnajdzie się prawie w każdym domu. Lecz ta powszedniość i bez oblicza ma i drugą stronę – wariantową. Co można zrobić z pudełka? O tym czytajcie w artykule.
Patchwork – pomysły na dekorację domu i kuchni
Patchwork – bardzo popularny rodzaj rękodzielnictwa. To łatwo wyjaśnić, przecież gotowe wyroby wychodzą bardzo jaskrawymi i niezwykłymi, a materiał dla wyrobów można znaleźć w dowolnym domu.
Kula do topiaru własnymi rękami – robimy kulę z gazety
Stworzone swoimi rękami topiary ozdabiają domy wielu mistrzów. Lecz początkujące mistrzynie często zderzają się z problemem poszukiwania robienia zapasów do "drzew szczęścia". Proponujemy nauczyć się robić kulę dla topiaru.
Aromatyzator własnymi rękami
Podtrzymywać przyjemny aromat w domu pomagają aromatyzatory – kwiaty, wysuszone cząstki cytrusowych, spreje aromatyzowane i tak dalej. O tym, jak zrobić aromatyzator dla domu swoimi rękami, dowiadujecie się z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty