Oczyszczająca dieta na 7 dni

oczyszczająca dieta na 7 dni

Każdy oczyszcza się po zimie i świętach jak może: ktoś srogimi i rezolutnymi głodówkami, ktoś - jednotygodniowymi dietami. Proponujemy spróbować na sobie właśnie drugi sposób - oczyszczającą dietę na 7 dni.

Ryżowa dieta

Ponieważ ryż - znany dietetyczny produkt wielu narodowych kuchni, rozpoczniemy swoje oczyszczenie właśnie tygodniem z ryżem. Oczyszczająca dieta na ryżu - znany jeszcze z czasów gejsz, środek doprowadzający do formy. Zresztą Japonki i dziś pozostają wierne swojemu ulubionemu pokarmowi.

Jadłospis

Dzień 1:

 • śniadanie - 50 g ugotowanego ryżu z tartą skórką cytrynową i jednym jabłkiem;
 • obiad - 100 g ugotowanego ryżu z warzywami i olejem roślinnym;
 • kolacja - 100 g ryżu z ugotowaną tartą marchwią.

Dzień 2:

 • śniadanie - 50 g ryżu i jedna gruszka;
 • obiad - 150 g ugotowanego ryżu i gotowany kabaczek;
 • kolacja - 150 g ryżu i 50 g gotowanej kapusty.

Dzień 3:

 • śniadanie - 100 g ryżu, trochę śmietany, natki i jednej pomarańczy;
 • obiad - sałata (150 g) z ryżu, natki, warzyw i ugotowanych grzybów;
 • kolacja - 150 g ryżu i świeża tarta marchew.

Dzień 4:

 • śniadanie - 50 g ryżu, rodzynki, kefir;
 • obiad - 150 g ryżu, sałata z świeżej marchwi i rzodkiewki;
 • kolacja - 150 g ryżu, trzy włoskie orzeszki.

Dalej powtarzamy jadłospis z pierwszych trzech dni oczyszczającej diety na odchudzanie.

Jadłospis ten można uzupełnić warzywnym bulionem, suszami, natką, a sałatę zaprawiać arachidową oliwą. Ważne, żeby kaloryczność dziennego jadłospisu zostawała nieodmienna, w okolicach 600 - 700 kkal dziennie.

oczyszczające diety na odchudzanie

Szczególną uprzejmość należy okazać przygotowaniu ryżu. Zawczasu, trzeba go zalać na noc wodą, a rankiem przemyć. Przemywać ryż trzeba tak długo aż nie wyjdzie cały krochmal, który zabarwia wodę do zmętniało-białego koloru.

Ryż, który już uwolniony od niepotrzebnego krochmalu, gotują 15 minut na powolnym ogniu. Potem musi naciągnąć się 20 minut w cieple. W opisie jadłospisu chodzi o gotowy ryż, 100 g którego dorównuje 30 g suchego.

Zwyczajnie, należy rzetelnie śledzić i wypity płyn, który pomoże osłabić odczucie głodu. Pijcie czystą niegazowaną stołową wodę, a także ziołowe i zielone herbaty bez cukru.

 
Powiązane artykuły:
Dieta oczyszczająca z toksyn
W tym artykule przedstawiamy waszej uwadze dietę, powołaną do pomocy w oczyszczeniu organizmu z produktów rozpadu, które przyjęto nazywać leszami. Mowa będzie o diecie.
Dieta bez soli na odchudzanie - dozwolone produkty spożywcze
Sól niewątpliwie jest ważna dla pełnowartościowego funkcjonowania naszego organizmu.Lecz ponieważ dość często używamy jej więcej, aniżeli potrzebujemy, pojawiają się problemy ze zdrowiem, nacieki i zbędna waga. Bezsolna dieta jest w stanie pomóc pozbyć się zbędnego płynu i tłuszczowych odkładów.
Dieta - minus 5 kg w tydzień
Dieta, która pozwala zrzucić 5 kg w tydzień różni się niską kalorycznością i mizernym jadłospisem. Nie wolno spożywać tłustych produktów, a także wysokowęglowodanowych - słodycze, pieczywo, słodkie bułki. Trzeba oddawać przewagę owocom i warzywom.
Sokowa dieta – smaczne odchudzanie
Sokowa dieta przypadnie do smaku miłośnikom warzyw i owoców. Lecz najważniejsze - nie zapominajcie, że pić trzeba tylko przygotowane, świeże soki, a sklepowych kupować nie należy, ponieważ w ich składzie jest bardzo dużo cukru. Rozpatrzymy dietę dokładniej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty