Odpoczynek
Ziemia – zadziwiające miejsce, a wszystko co się kryje pod nią i na jej powierzchni zachwyca swoimi rozmiarami i kształtami. W niniejszym zestawieniu najbardziej zadziwiające formacje geologiczne świata.
Co czujesz, kiedy spacerujesz mostem? Wyobraź sobie, ile wymaga wysiłku budownictwo takiej przeprawy. Zwłaszcza jeśli chodzi o te najbardziej niezwykłe mosty na świecie.
Planujesz wyjazd do Stanów Zjednoczonych? Pamiętaj, że w poszczególnych stanach obowiązują dziwne, czasami głupie i śmieszne przepisy stanowe. Mogą wprawić w prawdziwy szok!
Chociaż drogi stworzono po to, aby ułatwiały człowiekowi poruszanie się terenem, jednak nie wszystkie trasy wykonują to zadanie. Oczywiście jazda po większości z nich jest bardziej komfortowa niż poruszanie się bezdrożem, ale to wcale nie oznacza, że są one bezpieczne.
Jaskinie kryją w sobie mnóstwo tajemnic, majestatyczności i piękna. Powstałe w sposób naturalny próżnie znajdują się pod ziemią, pod wodą i w skałach. Dotychczas do końca nie wiadomo, w jaki sposób powstają.
Każdy globtroter po tym jak wróci z podróży ma kilka cennych wskazówek o bezpiecznym podróżowaniu po świecie. Jednak na pewno nawet najbardziej pomysłowy turysta nie domyśliłby się udzielać rad, które są zawarte w specjalnej książce dla chińskich turystów, wydanej przez władze chińskie.
Jeśli pilnie musisz zadzwonić, ale telefon się rozładował, to możesz go naładować, wykorzystując jeden z poniżej opisanych sposobów. Ale musisz być ostrożny i sprawdzać skuteczność tych sposobów tylko w skrajnych przypadkach.
O większości tych miast tak naprawdę bardzo mało wiemy, ale na pewno zasługują na to, aby je odwiedzić. Zachwycają swoją bogatą historią, połączeniem różnych kultur i stylów architektonicznych. W niniejszym zestawieniu miasta o największej powierzchni i największej ilości mieszkańców.
Każdy z nas uwielbia wakacje i podróże. Jeśli nie masz możliwości już w tej chwili wyruszyć w podróż, to możesz sobie poprawić humor, oglądając zdjęcia, które dziś dla ciebie przygotowaliśmy.
Przed wyjazdem do wybranego przez ciebie kraju egzotycznego koniecznie musisz poznać lokalne zwyczaje i tradycje. Pomogą ci w tym podstawowe zasady tanich zakupów.
Każdy kraj ma własne obyczaje, zasady i zakazy. Przed wyjazdem za granicę musisz zdobyć podstawowe informacje na temat kraju, w którym masz zamiar spędzić wakacje. Wtedy na pewno będą udane. Dziś słów kilka o niepowtarzalnej Francji.
Okazuje się, że w każdym kraju obowiązują własne zasady zachowania się w toalecie, tak zwany toaletowy savoir-vivre. Przed podróżą za granicę musimy dokładnie je poznać, aby nie znaleźć się w niezręcznej sytuacji.
Pustynia Wadi Rum – najdziwniejsze miejsce na naszej planecie. Obszar ten jest często wykorzystywanym tłem w filmach, między innymi w filmach "Transformers" i "Marsjanin". Filmowcy chętnie korzystają z niego, ponieważ czerwone skały i barchany podobne są do marsjańskiego krajobrazu.
Ciągle narzekasz na swoją pracę? Wtedy koniecznie musisz poznać zawody, które są naprawdę obrzydliwe. Prestiżowe i najlepiej płatne zawody, jednocześnie najbardziej poniżające i obrzydliwe, na szczęście pozostały w przeszłości.
Od zawsze nas otaczają tajemnice i zagadki. Wiele z nich zostały rozwiązane przez naukowców, jednak wciąż pozostają niewyjaśnione zagadki. Są stare jak świat!
Samospalenie żywcem i oszpecanie ciała to nie średniowieczne praktyki. Przerażające zwyczaje, którym są poddawane kobiety, do dziś są wykonywane w różnych zakątkach świata.
Podoba ci się street art? Niektóre rzeźby, plakaty, graffiti i instalacje artystyczne wyglądają naprawdę wyjątkowo? Władze Nowego Jorku wciąż bez skutku szukają faceta, który nazywa się Tom Bob. Podejrzany jest o tworzenie pomysłowych malunków na ulicach Wielkiego Jabłka.
Główna dewiza życiowa większości Amerykanów – "Wyżej, szybciej, mocniej". Dosyć często rekordy ustanowione przez mieszkańców USA trafiają do Księgi Rekordów Guinnessa. W tym kraju mieszka osoba, której bąk trwa najdłużej. Mężczyzna, który najszybciej zjada największą ilość fast food.
Wszyscy uważamy, że urodzenie się w bogatej rodzinie oznacza „pieskie życie” pełne samych przyjemności. Jesteśmy przekonani, że dzieci bogatych rodziców są darmozjadami, które jedyne co potrafią to szastać forsą swoich rodziców. Jednak prawda jest całkiem inna.
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele różnych muzeów istnieje na świecie. Wszystko dlatego, że większość z nich z tych czy innych powodów nie jest włączona do sieci szlaków turystycznych. Co prawda, od tego one są niemniej popularne. Przecież każdy towar znajdzie nabywcę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty