Odpoczynek
Na świecie jest świątynia, w której ludzie stąpają boso po marmurowej posadzce w otoczeniu tysięcy szczurów, sanktuarium poświęcone kobiecej piersi i kościół dla alkoholików i palaczy.
Ludzie potrzebowali i potrzebują pokoju, porządku i rozkwitu. W państwie za to odpowiada władza. Jednak każdy kraj w inny sposób wyobraża sobie, jak powinien wyglądać system sprawowania rządów. Niezależnie od tego, czy to jest demokracja, czy też monarchia, każdy system sprawowania rządów ulega zmianom.
Zamki, pałace, parki rozrywki, centra handlowe, a czasem nawet całe miasta – z różnych powodów zostały w pewnym momencie opuszczone przez swoich mieszkańców i użytkowników.
Jeśli myślisz, że historia ludzkości zna tylko jeden Wielki Potop, to bardzo się mylisz. Istnieje około 200 mitów i legend o wielkich powodziach.
Zastanawiałeś się kiedyś, jakie rytuały odprawiają ludzie w różnych zakątkach świata? Religijne i magiczne – odprawiane są w ciągu wielu tysiącleci.
Na pewno nigdy się nie zastanawiałeś, dlaczego kraje Skandynawskie to najszczęśliwsze ojczyzny na świecie. Duńczykom, Norwegom, Szwedom, Finom żyje się dobrze. I nie zmieniają tego bardzo wysokie podatki, ograniczona możliwość kupowania alkoholu, czy zimny klimat.
Uprzedzony – jest uzbrojony. Tak można zatytułować zestaw niniejszych porad, jak przeżyć spotkanie z najniebezpieczniejszymi zwierzętami naszej planety.
Świat zwierząt pozostaje jednym z najmniej zbadanych, pomimo postępów w nauce. Matka natura nie przestaje tworzyć nowe, niezwykłe gatunki zwierząt.
Po latach zwykle okazuje się, że podczas tych wszystkich godzin spędzonych w szkole najważniejszych rzeczy nauczyliśmy się na przerwach.
Wakacje większości z nas kojarzą się z wypoczynkiem, wylegiwaniem się na plaży i przyjemnym relaksem.
Chiny to kraj ciekawy, intrygujący i bardzo zróżnicowany. Podróżowanie po Chinach znacznie różni się od podróżowania po Europie, Ameryce, a nawet po Azji. A zatem, zanim wybierzemy się na podbój Chin, powinniśmy nieco się o tym kraju dowiedzieć.
Chcesz dostać się do raju dla kobiet? Wtedy odwiedź te kraje i przekonaj się, jak wygodne jest życie pięknej połowy ludzkości.
Jeśli chcesz zafundować sobie wakacje, które pozwolą ci wypocząć, a ponadto będą pożytecznie spędzonym czasem, ten artykuł jest dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy spędzasz je w górach, na plaży, czy w mieście.
Ludzie zawsze chcieli odkrywać nieznane krainy i kultury. Jednak na odizolowanej wyspie żyje jedno plemię, którego nikt nie odważy się odwiedzić.
O Starożytnym Rzymie wiemy jeszcze ze szkolnych podręczników do historii. Czasami niektóre fakty o jego mieszkańcach są po prostu niewiarygodne, niektóre wydają nam się śmieszne i absurdalne, inne – przerażające.
Według opinii turystów, piękno Islandii nie da się porównać z niczym. Poza tym jest tu wiele ciekawych i niezwykłych miejsc, o których dowiedziesz się z naszej kolekcji.
Nie sposób z niczym porównać holenderskie pola kwitnących tulipanów, bo to niesamowita uroda. Patrząc na zdjęcia tych kwiatów, wydaje się, że czujesz ich kuszący zapach.
Proponujemy wycieczkę najbardziej niezwykłymi toaletami świata.
Warunki życia w różnych krajach różnią się, i to wywiera wpływ nie tylko na zwykłych ludziach, ale także na bezdomnych. Przeprowadzone badania pomogły porównać, w jakich krajach włóczędzy uważają, że żyją lepiej, a gdzie oni przebywają na skraju wytrzymałości.
W większości rozwiniętych krajów o kanibalizmie ludzie wiedzą z książek lub filmów grozy, gdzie ludożerstwo wyraźnie wpisuje się w format i jest postrzegane jako próba zastraszenia czytelnika lub widza. Trudno w to uwierzyć, ale na świecie są kraje, w których kanibalizm wciąż istnieje!
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty