Odpoczynek
W każdym kraju są artyści, którzy tworzą bezużyteczne, ale bardzo kreatywne i estetyczne rzeczy. Jeden z nich to Geng Shuai, znany w mediach społecznościowych jako "Useless Edison" (bezużyteczny Edison).
Przed nami lato – upalna pora roku, kiedy możemy się opalać i kąpać do upadłego. Niektórzy z nas wolą spędzać wakacje z roku na rok w tym samych miejscach: Bułgaria dla miłośników uzdrowisk, Turcja – dla tych, którzy lubią all inclusive, baseny i morze, Grecja – piękne plaże i dużo słońca.
Pierwsza lista siedmiu cudów świata to lista, na której znalazły się najpiękniejsze budowle świata starożytnego, większość z których już nie ma powierzchni Ziemi.
Od czasu do czasu każdy z nas chce zapomnieć o codzienności i zanurzyć się w nowym, niezwykłym świecie, który zamieszkują niesamowici ludzie, którzy mają inny światopogląd i tradycje. Świat, w którym można podziwiać fascynujące krajobrazy i malownicze pejzaże.
Londyn jest stolicą kulturalną nie tylko Europy, ale również całego świata. Posiada wiele różnych zabytków i atrakcji. W niniejszym zestawieniu znalazło się tylko 5 znanych symboli Londynu, ale tak naprawdę jest ich o wiele więcej.
Nawet jeśli jesteś zwolennikiem aktywnych wakacji, to czasami jednak musisz się zatrzymać, zrelaksować i spędzić kilka dni na malowniczej plaży z egzotycznym drinkiem w ręku, z kremem przeciwsłonecznym na swoim ciele i mózgiem wolnym od wszelkich myśli.
Młodość – idealny czas na podróże. Kiedy się jeszcze ma pieniądze, wyśmienite zdrowie i chęć do podróży, niektóre miejsca koniecznie trzeba zobaczyć. Na pewno sprawią na tobie niezapomniane wrażenie, które na zawsze pozostanie w twojej pamięci.
Co robić na lotnisku, jeśli lot jest opóźniony? Mamy 25 pomysłów na to, jak zabić czas na lotnisku.
Każdy globtroter doskonale wie, że to jak lokalsi nazywają swój kraj, zdecydowanie się różni od oficjalnej nazwy państwa. Czasami toponimy są na tyle zaskakujące, że bez dodatkowych informacji nie da się zrozumieć, o jaki kraj chodzi.
Kiedy planujemy wakacje za granicą lub w Polsce, nigdy się nie zastanawiamy nad tym, jaki rodzaj turystyki wybrać. Po prostu się pakujemy i jedziemy. Jednak jak się okazało, istnieją różne rodzaje turystyki.
Azja – najgęściej zaludniony kontynent świata. Położona jest niemal w całości na półkuli wschodniej i północnej. Obszar Azji to 44,6 mln km² powierzchni lądów, co stanowi około 30% powierzchni wszystkich lądów. Azję zamieszkuje 4.5 mld ludzi, co stanowi 60% ludności świata.
Meksyk – bardzo popularny kierunek turystyczny w Północnej Ameryce, który łączy w sobie opalanie się na plaży, wycieczki i aktywne życie nocne.
Współczesna kobieta oczywiście potrafi zadbać o siebie i się postawić. Jednak są kraje, do których lepiej nie jechać samej, ponieważ w nich panują zasady, które dyskryminują prawa kobiet, uprawniając mężczyzn do ich poniżającego traktowania.
Wenecja bez wątpienia jest jednym z najromantyczniejszych i najbardziej unikalnych miast włoskich. Masz zamiar wybrać się na wakacje do Wenecji? Wspaniale! Niebawem będziesz miał możliwość podziwiać jedno z najpiękniejszych miast europejskich!
Charles Henry i Elin Petronella uwielbiają podróże. Para podróżuje po Europie i utrwala swoje wspomnienia w dość niezwykły sposób – haftami na tamborku, zamiast zdjęć urokliwych miejsc. Wygląda to naprawdę fantastycznie!
Po urodzeniu dziecka rodzice są przekonani, że teraz można zapomnieć o wakacjach za granicą. Nic bardziej mylnego. Mnóstwo rodzin podróżuje po świecie nawet z jednorocznym dzidziusiem. Należy przede wszystkim zadbać o wszystkie szczegóły, takie jak rezerwacja biletów lotniczych, hotelu, dobór odpowiedniej oferty.
Miodowy miesiąc to romantyczny okres w życiu nowożeńców, kiedy zaczynają swoje życie od nowa. Istnieje mnóstwo różnych pomysłów na podróż poślubną. Na naszej planecie istnieje dużo fantastycznych zakątków. Zebraliśmy najbardziej romantyczne i inspirujące miejsca, gdzie możecie spędzić wasze poślubne wakacje.
Uwielbiasz podróże i jesteś doświadczonym globtroterem, jednak często się nawet nie domyślasz, że popularne wśród turystów kraje mają wiele sekretów i zadziwiających tradycji? W niniejszym artykule słów kilka o sekretach, które kryją w sobie najpopularniejsze kierunki turystyczne.
Każdego roku piękne tulipany, niesamowite galerie sztuk i niezwykłe budowle przyciągają do Holandii tłumy turystów. Jednak Holandia to nie tylko kraj, który ma niezwykle bogatą historię, ale również państwo, w którym realizowane są innowacyjne pomysły i projekty.
Każdego dnia jest oblegany przez setki turystów, którzy podziwiają piękne krajobrazy i wspaniale spędzają czas. Wodospad Niagara rzeczywiście jest bardzo niezwykły i majestatyczny. Jednak się mylisz, jeśli uważasz, że to jedyne, czym może zachwycić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty