Odpoczynek
Hiszpania jest drugim, po Japonii, na świecie krajem z największą liczbą stulatków. Co sprawia, że Hiszpanie żyją tak długo? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Chiny to najludniejszy kraj świata, co wynika z wysokiego przyrostu naturalnego. Jednak warto również w tym miejscu wspomnieć o długowieczności Chińczyków.
Globtroterzy uwielbiają poznawać i zwiedzać fascynujące atrakcje turystyczne, zabytki architektury i sztuki. W pogoni za tego typu skarbami nie można również zapominać o niesamowitych zjawiskach naturalnych, które fascynują swoim pięknem i niezwykłością.
Dziś turystyka gastronomiczna (kulinarna) zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Ludzie poznają świat od kuchni. Coraz częściej dania lokalne i kuchnia danego regionu mają znaczenie przy wyborze miejsca wakacji. Dziś miasta zmagają się nie o to, które z nich ma największe atrakcje turystyczne, lecz o to, które z nich jest najsmaczniejsze.
Całowanie i dotykanie pomników w trakcie zwiedzania różnorodnych miast jest bardzo ciekawą i popularną tradycją wśród turystów. Robią to, bo wierzą, że posąg, pomnik czy rzeźba, którą odpowiednio potraktują, ma przynieść im szczęście.
Wiedziałeś, że niektóre atrakcje każdego roku odwiedza około 35 milionów turystów? To szokujące liczby!
Urlop to nie tylko zwykłe wakacje nad morzem w luksusowym hotelu, to także swoista ucieczka przed szarą codziennością. Jeśli chcesz spędzić niezapomniane wakacje z dala od zgiełku wielkiego miasta i tłumów turystów, to musisz zapoznać się z niniejszą listą niezapomnianych wysp.
Każdy z nas lubi wydawać pieniądze na swoje zachcianki i zachcianki swoich bliskich. Albo na zakup czegoś pożytecznego i niezbędnego. Albo na coś całkiem bezużytecznego, ale bardzo fajnego i wymarzonego. Można to oczywiście zrobić w ogromnym centrum handlowym.
Nie zważając na to, że Chiny znane są z najszybciej rozwijającej się gospodarki na świecie, dotychczas nie utraciły swojej tajemniczości i egzotyczności. Chodzi nie tylko o kulturę i mieszkańców, ale także o zwyczaje i zakazy.
Gładka powierzchnia zatoki, świecące na niebiesko planktony jak niebo gwieździste. Bajkowe różowe jezioro, w którego istnienie trudno uwierzyć. Wyspa, na której żyje więcej kotów niż ludzi.
Odwiedzanie zoo daje nam wspaniałą możliwość podziwiać całą majestatycznością świata zwierzęcego, jego wielostronność i unikalność. Człowiek jest najbardziej zdumiewającą istotą świata żywego, który potrafi nie tylko zachować, ale również zwiększyć bogactwa naturalne.
Włochy słyną ze swoich fantastycznych plaży. Znajdują się w rezerwatach naturalnych i na malowniczych wyspach. W niniejszym zestawieniu najpiękniejsze plaże, jakimi dysponują Włochy.
Dziś praktycznie każdy z nas może podróżować sobie światem. Możesz wybrać się na wakacje do krajów egzotycznych lub w podróż wokół świata albo spędzić wakacje w polskich górach. Wszystko zależy od tego, na jaką podróż cię stać. Jednak, jak zaplanować podróż, jeśli masz zamiar zabrać ze sobą dzieci? W niniejszym artykule kilka prostych i skutecznych porad.
Lato – pora wakacji i podróży. Po ciężkim roku pracy można się wybrać na długo oczekiwane wakacje nad morzem. Zanim wylądujesz na wymarzonej plaży, musisz tam się dostać, odbywając podróż samolotem, która często bywa długa i męcząca.
Podróże kosmiczne już nie są czymś fantastycznym i niemożliwym do zrealizowania. Naukowcy budują rakiety i załogowe pojazdy kosmiczne, dokonują różnych odkryć, które pomogą poznać Kosmos coraz większej liczbie chętnych.
Większość przedmiotów, które zabieramy ze sobą w podróż, na dobre zagościły w naszym życiu, więc nawet nie uświadamiamy sobie tego, że kiedyś turyści nie mogli z nich korzystać, bo po prostu ich nie było. Plecak, bankomat, walizka – jak wynaleziono rzeczy, których używamy podczas podróży?
Dziś coraz więcej turystów decyduje się na lot samolotem, chociaż pociągi nadal cieszą się dużą popularnością. Większość z nas podróż pociągiem traktuje jako niesamowitą przygodę rodem z dzieciństwa.
Na trzy rzeczy można patrzeć bez końca – jak leci woda, jak płonie ogień i jak kwitną tulipany w Holandii. Ten magiczny kwiatek zmieniał losy ludzkie, wpływał na bieg historii i dziś jest jednym z symboli Holandii. Idealnym okresem podziwiania tego holenderskiego symbolu numer jeden jest połowa kwietnia.
Życie w Australii nieco się różni od życia w Polsce. Lokalsi, ich obyczaje i kultura przerażają i szokują europejskich turystów. Chociaż im się wydaje, że ich życie wygląda całkiem zwyczajnie.
Od czasu do czasu natura nas zaskakuje i nie zawsze te niespodzianki można uznać za przyjemne. Czasami są wręcz przerażające i niebezpieczne. Chodzi o spektakularne zjawiska naturalne, które mogą zagrażać naszemu życiu i zdrowiu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty