Odpoczynek
Któż z nas nie lubi podróżować! Podróże to zawsze nowe emocje, znajomości, wrażenia. Cóż jednak robić, jeśli lubisz podróżować, ale nie masz wystarczający pieniędzy? Oszczędzać, zatrzymując się w niedrogich hostelach.
Alexander Khimushin jest autorem niesamowitego projektu "The World in Faces". Od 10 lat podróżuje po całym świecie z plecakiem i aparatem fotograficznym w ręku. Odwiedza takie zakątki świata, do których nie odważy się zajrzeć żaden turysta.
Przeczytawszy niniejszy artykuł, poznasz wiele nowych faktów na temat państw położonych na Bliskim Wschodzie. Media podają w większości przypadków informacje o arabsko-izraelskich konfliktach zbrojnych. Szkoda, bo państwa Bliskiego Wschodu mają się czym popisać.
Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi już od ponad 65 lat cieszy swoich klientów niesamowitymi pysznościami: frytki, hamburgery, cheeseburgery, Coca-Cola. Niby nic nadzwyczajnego, a mają tylu koneserów!
Na świecie są miejsca, po zwiedzeniu których pojawia się mnóstwo pytań. Owiane są tajemnicami, zagadkami oraz legendami, w których mowa o dziwnych i szokujących zjawiskach paranormalnych.
Każdy, kto myśli, że to tylko własny kraj ojczysty można bezbłędnie rozpoznać na zdjęciu, grubo myli. Azja jest nie mniej klimatycznym i rozpoznawalnym kontynentem. Niniejsza galeria jest niezbitym dowodem na to, że w krajach azjatyckich mają miejsce dziwne i szalone rzeczy.
Nasze życie byłoby szare i nudne, jeśliby nie było w nim świąt. Każda narodowość ma własne pamiętne daty. W niniejszym zestawieniu najciekawsze i nietypowe święta z różnych zakątków świata.
Każdy z nas lubi podróżować, poznawać nowych ludzi, zdobywać nowe doświadczenia i wrażenia. Są turyści, którzy czczą tradycje innych narodów oraz przestrzegają wszystkich obowiązujących w innych krajach zakazów. Są jednak tacy, którzy wszędzie śmiecą, nie przestrzegają zakazów wstępu w miejsca, które są zamknięte do zwiedzania, zasad poruszania się w rezerwatach i obowiązujących prawnie zakazów. Jak sobie radzić z takim chamskim zachowaniem?
Dziś, jak wynika ze statystyk, średnia długość życia na świecie rośnie, ale niestety nie we wszystkich krajach. Są kraje, w których ten wskaźnik powoli rośnie, są również takie, w których on spada.
Na ziemi istnieje wiele różnych opuszczonych miejsc, ale są również miasta widma, które od wielu lat świecą przerażającymi pustkami. Mieszkańcy opuszczali je w pośpiechu, zabierając ze sobą tylko nieliczne rzeczy osobiste.
Nie wystarczy zarobić duże pieniądze, trzeba też wiedzieć, jak je nie stracić. Nawet nie możesz sobie wyobrazić, jak pilnie są strzeżone niektóre miejsca na świecie. O nich mowa w niniejszym artykule.
Chiny to najludniejszy kraj świata. Wynika to nie tylko z dużej liczby urodzeń, ale także z długowieczności Chińczyków. W czym tkwi ich sekret młodości i długowieczności?
Na razie naukowcy nie mogą wytłumaczyć przyczyny owych anomalii. Być może XXI wiek pod tym względem będzie przełomowym.
W niektórych krajach do uprawy roślin używa się poziomych pól w formie schodkowo ułożonych stopni na stokach górskich, z których rozciągają się niesamowite widoki.
Każdy z nas doskonale wie, że ludzie na przestrzeni dziejów wznosili niesamowite budynki. Istnieją różne style architektoniczne, w których wznoszono poszczególne zabytki architektoniczne. Każdy z tych zabytków posiada niesamowity urok i moc, które przyciągają nas jak magnes.
Starożytna Grecja może się pochwalić słynnymi matematykami, dowódcami, naukowcami i lekarzami. Starożytni Ateńczycy jako pierwsi na świecie wykształcili demokrację. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że mieszkańcy Starożytnej Grecji były osobami nadzwyczaj wychowanymi i inteligentnymi. Nic bardziej mylnego.
Wydawałoby się, że wszystko jest proste i zrozumiałe! Dostać dowód osobisty, posadzić drzewo, zbudować dom, spłodzić syna. Jednak są kraje, w których to wszystko jest nieco bardziej skomplikowane.
Parki rozrywki Disneyland to prawdziwa bajka i magia. I zaraz się w tym przekonasz.
Wyraz "muzeum" kojarzy nam się z czymś wytwornym i pięknym. Jeśli natomiast mowa o Muzeum Obrzydliwego Jedzenia, które działa w szwedzkim Malmö, to uczucia są dwojakie. Po dokładnym przyjrzeniu się eksponatom włos na głowie jeży.
Kiedy mówimy o znanych i najczęściej odwiedzanych atrakcjach turystycznych, to rzadko, kiedy wspominamy o Niemczech. Niemieckie zabytki i atrakcje nie pojawiają się w rankingach najciekawszych miejsc na świecie, a tymczasem zasługują na uwagę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty