Odpoczywamy aktywnie
Mimo to, że podczas wodnego pochodu wam nie zdarzy się dużo chodzić pieszo, do wyboru obuwia trzeba odnieść się z rozsądkiem. Które obuwie podejdzie dla wodnego pochodu? O tym w artykule.
Podczas zimowych pochodów główny problem dla wielu początkujących turystów to chłód w namiocie. Nieobecność grzania dla wielu nawet staje się przyczyną odmowy od pochodów do zimnej pory roku.
Turystyczne narty – konieczna rzecz dla każdego, kto lubi zimowe pochody. Zależnie od przepisania, rozmiar i inne charakterystyki nart będą wyraźnie różniły się. O różnych typach turystycznych nart czytacie w artykule.
Zbierając się do pochodu, zatroszczcie się nie tylko o prawidłowy dobór ekwipunku, ale i o nabycie minimum koniecznej wiedzy. Na przykład o tym, jak szybko i poprawnie rozpalać ognisko.
Dla udanej organizacji pochodu należy przemyśleć mnóstwo drobiazgów - od listy ekwipunku i odzieży do jedzenia. Przy czym trzeba pragnąć zachować bilans, nie zapomniawszy nic ważnego. O pokarmie do pochodu czytajcie w artykule.
Wyprawy turystyczne zdobywają coraz więcej popularności. Piesze, kolarskie, wodne – którąś z ich zapamięta się na długo. Ale żeby wspomnienia były przyjemne, do wyprawy trzeba przygotować się. O wyprawie do lasu czytajcie dokładniej w artykule.
Męcząc się od miejskiej bieganiny, wiele osób marzy by chociaż na trochę uciec do przyrody. Na przykład pójść na wyprawę do lasu czy w góry. O tym, jak przygotować się do górskiej wyprawy i co trzeba ze sobą wziąć, możecie poznać z artykułu.
Turystyczne wyprawy – tak jednodniowe, jak i dłuższe – stają się coraz bardziej popularnymi. I jeśli nie boicie się trudności i lubicie ekstrem – wodny spływ na kajakach na pewno się spodoba. Dokładniej o wyprawach na kajakach – w artykule.
Nie wolno dopuścić, żeby taka nieprzyjemność jak – turystyczny plecak niskiej jakości zepsuł wasz odpoczynek, toteż do jego wyboru trzeba podejść z całą odpowiedzialnością. Opowiemy jak kupić odpowiedni plecak.
Doświadczeni turyści wiedzą, że czasami podczas zimowych wypraw przed chłodem nie ratuje nawet ciepła bielizna. Czy jedyny sposób ogrzania się - to ognisko czy grzejnik? A najwygodniejszy wariant – namiot z piecem. Dokładniej o nich – w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty