Odporne na mróz krzewy, kwitnące przez całe lato

odporne na mróz krzewy kwitnące przez całe lato

Odporne na mróz krzewy przyciągają uwagę wielu ogrodników. Łącząc podczas sadzenia kilka gatunków takich krzewów, można otrzymać bardzo efektowną kompozycję sadową, która kwitnie od wiosny do późnej jesieni.

TOP najbardziej popularnych kwitnących krzewów

Najbardziej popularnymi kwitnącymi krzewami do sadu są:

  1. Tawuła. Ta roślina ma wiele gatunków i rodzajów, których jest około 90. Tawuła jest bardzo niewybredna jeśli chodzi o pielęgnowanie, a jednocześnie bardzo ładnie wygląda. Podczas kwitnienia pokrywa się białymi, ładnymi kwiatuszkami. Pod ich ciężarem gałęzie opuszczają się do dołu, tworząc niezwykłą kaskadę. Tawuła kwitnie wiosną lub latem w zależności od gatunku. Więc jeśli posadzisz różne gatunki, będziesz czerpać zadowolenie z kwitnących kwiatów, od maja aż do października. Sadzić krzewy należy w miejscu słonecznym. Aby zachować ładny kształt rośliny, należy go odpowiednio strzyc. Strzyżenie polega na usunięciu starych latorośli, aby urosły nowe.
  2. Również do bardzo popularnych, odpornych na mróz krzewów należą jaśmin lub jaśminowiec, który kwitnie od maja do września w zależności od gatunku. Gatunek jaśminowca „Gordon” kwitnie po raz drugi, jesienią. Jaśmin ma szereg zalet. Jest niewybredny, każdego roku obficie kwitnie i jest odporny na mróz. Miejsce do sadzenia może być tak słoneczne, jak i znajdować się w cieniu. Krzew woli dobrze nawilżoną glebę. Jaśminowiec po kwitnieniu należy strzyc: usuwać stare gałęzie. To sprzyja pojawieniu się nowych latorośli.
  3. Lilak. Niektórzy ogrodnicy wątpią w to, że lilak jest krzewem odpornym na mróz. Jednak istnieją gatunki, które są odporne na mróz: „Paul Tirion”, „Alice Harding”, "Condorse”. Zimą krzew można okryć.
  4. Budleja. Krzew bardzo długo kwitnie. Czerpać zadowolenie z kwitnących kwiatów można od lipca do października. Nie zważając na to, że owa roślina lubi ciepło, może przetrwać chłodną zimę. Różne gatunki budlei w różny sposób reagują na zimę. Najbardziej odporną na mróz jest budleja Dawida. Jednak niektóre gatunki budlei mróz niszczy. Z tego więc powodu zimą krzew należy okryć. W tym celu tworzone jest specjalne rusztowanie metalowe lub drewniane. Następnie zakłada się na niego folią polietylenową lub specjalny materiał, aby zapobiec przedostaniu się wody. Na koniec, pod osłoną umieszczana jest warstwa ocieplająca: liście, słoma etc.
  5. Hortensja. Owa roślina może przetrwać silne mrozy. Żeby mieć możliwość czerpać zadowolenie z jej kwiatów, należy dwa razy wkrzewy kwitnące przez całe lato roku strzyc krzew: jesienią gdy kończy się okres kwitnięcia i wiosną.
  6. Oleander. Zaliczany jest do odpornych na mróz krzewów kwitnących. Jest niewybredny, ale jednym dużym minusem jest to, że to roślina trująca. Ponieważ trujące są wszystkie jego części, więc można go umieścić jedynie pośrodku kwietnika.
  7. Różanecznik. Roślina kwitnie w środku lata. Najbardziej odporne na mróz są następujące gatunki: „Mandarynka Light”, „Limon Light”.

W taki więc sposób, aby zdobić własny ogród możesz wpleść w design krajobrazu krzewy kwitnące przez całe lato i odporne na mróz.

 
Powiązane artykuły:
Ogrodowe kwiaty wieloletnie - niewybredne kwiaty ogrodowe
Wieloletnie kwiaty ogrodowe – prosty i efektywny sposób ubrać działkę i zrobić ją unikalną. Poza tym posadziwszy wieloletnie kwiaty pozbawiacie się konieczności corocznie planować i roztłukiwać klomby. O kwiatach wielorocznych czytajcie w artykule.
Uprawa hiacyntów w warunkach domowych
Delikatne wiosenne kwiaty w środku zimy są podobne do prawdziwego dziwa. Zwłaszcza jeśli to nie bukiet ze sklepu, a rośliny wyhodowane własnymi rękami. Dokładną instrukcję o uprawie hiacyntów znajdziecie w artykule.
Rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato
Przyjęto uważać, że przypilnowana taka co kwitnie całe lato działka – wynik codziennej pracy hodowcy kwiatów. Między tym otrzymać jaskrawy klomb można i bez szczególnej pracy – posadziwszy rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato.
Wieloletnie pnące rośliny do altanki
Altana najczęściej staje się najpopularniejszym miejscem odpoczynku wśród gości rodziny. Zwłaszcza, jeśli ona jest ozdobiona roślinami. W naszym artykule opowiemy, które ruchliwe wieloletnie rośliny najlepiej podejdą dla lądowania u altany.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty