Odpowiedzi ginekologa jak zajść w ciążę z bliźniakami lub dwojaczkami

jak zajść w ciążę z bliźniakami lub dwojaczkami

Obecnie wiele par marzą o tym, żeby mieć od razu 2 dzieci bez względu na to, iż z zasady to podwójne kłopoty. Dlatego pytanie dotyczące tego jak zajść w ciążę z bliźniakami dość często można usłyszeć od dziewczyny w poradni ginekologiczno-położniczej lub w poradni planowania rodziny. Przyjrzyjmy się bliżej: jakie odpowiedzi dają ginekolodzy na pytanie o to, jak zajść w ciążę z dwojaczkami?

Od czego zależy możliwość urodzenia 2 dzieci?

Według statystyki, na około 200 cykli miesiączkowych występuje tylko 1, w którym jajnik opuszcza od razu 2 komórki jajowe gotowe do zapłodnienia. Zjawisko to otrzymało nazwę hiperowulacji. Naukowo jest udowodniono, że istnieje pewien gen, odpowiedzialny za ten proces, który może być przekazywany dziedzicznie po linii żeńskiej. Więc jeśli na przykład kobieta ma siostrę bliźniaczkę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ona będzie miała bliźniaki.

Jak widać z wyżej opisanego, aby począć dwojaczki w sposób naturalny konieczne jest, aby kobieta była nośnikiem określonego genu. Jednak ginekolodzy radzą, żeby nie przejmować się z tego powodu, ponieważ szansę urodzić od razu 2 dzieci ma praktycznie każda dziewczyna, choć i niewielką. Rzecz w tym, że często w organizmie kobiety odbywa się zakłócenie podczas cyklu miesiączkowego, w wyniku którego mogą dojrzeć naraz 2 komórki jajowe. Jeśli akurat w tym momencie one będą zapłodnione – dziewczyna stanie się matką bliźniaków.

Jak zajść w ciążę mnogą - porady ginekologa

W odpowiedzi na pytanie, dotyczące tego, jak można urodzić bliźniaki w sposób naturalny, lekarze zwracają uwagę na następujące czynniki:

  1. Predyspozycje genetyczne.
  2. Wiek przyszłej mamy – najczęściej pojawienie się na świat od razu 2 dzieci występuje u kobiet w średnim wieku (35 lat i starsze). Ten fakt tłumaczy sięjak zajść w ciążę z bliźniakami wzrostem syntezy hormonów, przyczyniających się do dojrzewania jednocześnie kilku komórek jajowych.
  3. Przeprowadzenie terapii hormonalnej też może być traktowane jako szansa na zajście w ciążę z bliźniakami w sposób naturalny.
  4. Jeśli dziewczyna życzy sobie, aby zajść w ciążę od razu z 2 dzieci, ale nie chce liczyć tylko na szczęście, można skorzystać z zapłodnienia sztucznego, w którym wstrzykuje się plemnik bezpośrednio od razu do kilku dojrzałych komórek jajowych. W takim wypadku prawdopodobieństwo, że dojdzie do zapłodnienia jednocześnie kilku żeńskich komórek rozrodczych znacznie wzrasta.
 
Powiązane artykuły:
Płeć dziecka przez znaki, czyli ludowe wróżby określenia płci dziecka
Na którą tylko chytrość nie idą przyszli rodzice, żeby wyznaczyć płeć dziecka. Z dawnych czasów ludzie przybiegają do ludowej mądrości i szukają omenu, żeby poznać, której płci będzie ich bobas. Dziś dajemy tego przykłady.
Objawy w ciąży na dziewczynkę
Wiele przyszłych mam jest niecierpliwych w pytaniu wyznaczenia płci swojego przyszłego dziecka. To naturalnie, przecież chłopczyki i dziewczynki tak różnią się! Ten artykuł opowie o tym, za którymi oznakami można przypuścić, że pojawi się córka.
Ciąża – będzie dziewczynka czy chłopiec?
Dziecko każdej płci – radość. Lecz ktoś chce tylko chłopczyka lub dziewczynkę, a ktoś po prostu chce znać płeć,aby wymyślić imię i rozmawiać z bobasem w brzuchu. W takim razie przyjdą na pomoc metody, które pomogą począć dziecko określonej płci.
Dieta na poczęcie chłopca
Chcecie zacząć i narodzić chłopaczka? Cóż to może być? Metod istnieje kilka, chociaż gwarantować stuprocentowy wynik nie może żadna z nich. Lecz czemu nie spróbować zakosztować, na przykład specjalną dietę?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty