Odpowiedzi na krępujące pytania – dlaczego sutki twardnieją?

dlaczego sutki twardnieją

Męski i kobiecy orgazm, pomimo takiej samej nazwy, posiada wiele różnic. Jeśli u mężczyzn wszystko jest prosto, i z zakończeniem stosunku płciowego (wytryskiem) on odczuwa pełną satysfakcję, to bynajmniej nie każdy kontakt seksualny u kobiet kończy się orgazmem.

Jak wiadomo, podczas obcowania płciowego u kobiet obserwuje się przypływ krwi do narządów miednicy. Zjawisko to z kolei prowadzi do tego, że łechtaczka, która wewnętrznie jest bardzo podobna do penisa, powiększa się i pęcznieje. Wraz z tym puchną sutki, ale dlaczego to się dzieje u kobiet podczas seksu – wiedzą nie wszystkie panie. Spróbujmy zorientować się w tym delikatnym temacie.

Dlaczego podczas podniecenie twardnieją sutki?

Aby dać wyczerpującą odpowiedź na to pytanie, zwróćmy się do właściwości anatomicznych i fizjologicznych budowy gruczołów piersiowych u kobiet. Jak wiadomo ten narząd gęsto wyposażony jest w receptory nerwowe, wokół których owijają się mięśnie. Właśnie ostatnie i zapewniają stały przepływ mleka po kanałach przez gruczoł w okresie karmienia dziecka. Jednak każde dotykanie do piersi powoduje skurcz włókien mięśniowych, dlatego dzieje się to nie tylko przy karmieniu dziecka piersią.

Właśnie to zjawisko zachodzi podczas stosunku płciowego, gdy partner delikatnie pieści kobiecą pierś. Takie głaskania zazwyczaj przygotowują organizm kobiety do kontaktu seksualnego, ponieważ gruczoły mleczne mają ścisły związek z układem rozrodczym, pochwą w szczególności. Pochwa przy tym zaczyna stopniowo powiększać się poprzez wygładzenie fałd skóry, które znajdują się w jej ścianach. Wraz z tym wargi sromowe większe pęcznieją, a mniejsze stają się jędrne i sprężyste, przypominając wałki. Jest to konieczne, aby zwiększyć wejście do pochwy, a tym samym zmniejszyć bolesność podczas stosunku płciowego.

Jeśli chodzi bezpośrednio o tym, dlaczego kobiece sutki twardnieją podczas intymnych pieszczot, to w pierwszej kolejności należy powiedzieć o dużej ilości zakończeń nerwowych, które się w nich znajdują. To właśnie one, podrażnione, przekazują impuls nerwowy, a tym samym dają sygnał włóknom mięśniowym do kurczenia się. Jednocześnie zwiększa się przepływ krwi do piersi, w wyniku czego one trochę grubną, a sam sutek twardnieje. W niektórych źródłach medycznych można znaleźć taki termin, jak "erekcja sutków", którą można porównać z wzwodem penisa u mężczyzn. Mówiąc innymi słowy, zjawisko to jest swego rodzaju wskaźnikiem pobudzenia seksualnego.

W jakich jeszcze sytuacjach u kobiet twardnieją sutki?

Jednak warto również powiedzieć, że stwardnienie sutków może zachodzić i w przypadku braku pobudzenia, w wyniku oddziaływania na organizm zimna, a także w tych przypadkach, gdy bielizna ma nieco większy rozmiar i podczas chodzenia dotyka powierzchnię brodawki. Zazwyczaj takie zjawisko nie trwa długo i już dosłownie po 2-3 minutach sutki wracają do swojej pierwotnej formy.

Również istnieje takie zjawisko jak nagła erekcja sutków u kobiet. Przyczyny jej rozwoju nie są zbadane. Przy tym dziewczyny, u których obserwuje się taki zjawisko twierdzą, że sutki twardnieją same w sobie, niezależnie od ich myśli i uczuć. Taka erekcja sutków nie trwa długo, jednak może powtarzać się kilka razy w ciągu jednego dnia.

Tak więc, jak widać z artykułu, główną przyczyną, która jest wyjaśnieniem tego, dlaczego u dziewczyn twardnieją sutki, jest pobudzenie seksualne. Zazwyczaj to daje kobiecie wiele przyjemności i jest integralną częścią orgazmu u przedstawicielek płci pięknej.

 
Powiązane artykuły:
Uszczelnienie w klatce piersiowej
Kobieta wie, że okresowo należy przeprowadzać palpację mlecznego gruczołu. Ujawniwszy uszczelnianie w piersiach, nie należy wpadać do paniki, a przejść kompleksową obserwację dla diagnozowania problemu.
Radykalna mastektomia
Usunięcie mlecznego gruczołu może przeprowadzać się różnymi sposobami, które wybiera lekarz, wychodząc z sytuacji i fazy choroby. Rozpatrzymy główne z nich i omówimy rehabilitacyjny proces po radykalnej mastektomii.
Dlaczego puchną sutki?
Stan hormonalnego tła w żeńskim organizmie odbija się na samopoczuciu, wyglądzie zewnętrznym. Okresowy naciek sutków również ma miejsce w spisie cyklicznych przemian. Jednak czasami podobny stan nie jest oznaką normy.
Kalendarz dni płodnych – czy można zajść w ciążę nie w okresie owulacji?
Pary często burzą się, czy może kobieta zajść w ciążę nie w okresie owulacji. Omówimy ten problem dokładniej i wyznaczymy, na który okres przypada największa wiarygodność poczęcia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty