Odżywianie na odchudzanie

odżywianie na odchudzanie

Wiele dziewczyn pragnąc szybciej schudnąć zaprzestają jedzenia-niby to jest nalóg. Jednak ograniczając jedzenie,postępują one tylko gorzej. Wydawałoby się, że jeśli zmniejszysz ilość dostarczanej energii, organizm będzie zmuszony do czerpania jej z odłożonych „zapasów” na talii. Lecz tu jest problem.Jeśli między jedzeniem będzie zbyt duży odcinek czasu (więcej 4-5 godzin), organizm postrzega to przeciwnie – jako sygnał do konieczności odkładania „zapasu” tłuszczu. Jeżeli karmisz się niestabilnie, trzeba się ewentualnie "ubezpieczyć ” .Tak jest zbudowany nasz organizm. Właśnie dlatego należy ustalić racjonalny sposób odżywiania.

Zapoznamy się z terminem racjonalnego sposobu odżywiania. Chodzi nie tylko o pewny czas spożycia posiłków, ale i o prawidłowe menu, w skład którego wchodzą wszystkie konieczne witaminy i mikroelementy.

Organizacja trybu odżywiania i ścisłe przestrzeganie tego grafiku pozwalają polepszyć przemianę materii. Organizm „zapamiętuje”, w jakim czasie będzie śniadanie, obiad i kolacja i reaguje odpowiednio. Nawet budzić się będzie łatwiej właśnie dlatego, że ciało zawczasu zacznie przygotowywać się do porannego jedzenia.

Jak ułożyć tryb odżywiania?

Fachowcy rekomendują jeść częściej, lecz mniej. Na przykład wasza dobowa norma może zawierać ewentualnie od 1200 do 1600 kalorii (jeśli zajmujecie się fizyczną pracą). Ułóżcie wcześniej jadłospis na następny dzień i rozbijcie kalorie na 5-6 posiłków, między którymi przerwa stanowi nie więcej niż 3 godziny. Jeść śniadanie należy solidnie i nie później niż 2 godziny po obudzeniu. Kolacja przeciwnie, powinna być dość lekka. Sposób odżywiania dla odchudzania nie wymaga wzorowania na popularnym micie „nie jem po osiemnastej”. Jeśli idziecie spać bliżej do północy, albo i racjonalny tryb odżywianiapóźniej, to was nie dotyczy. Wystarczy zjeść kolację 2-3 godziny przed snem.

Sposób odżywiania sportowca

Sposób i jadłospis żywienia ludzi, którzy aktywnie uprawiają sport, trochę się różni,ponieważ należy uwzględniać rozkład treningów. Nie wolno ćwiczyć na głodny lub pełny żołądek. W pierwszym wypadku organizmowi nie będzie skąd czerpać energii, w drugim – to duży dyskomfort. To też cały sposób odżywiania dla odchudzania należy wyregulować tak, żeby jedzenie było na 2 godziny przed treningiem i 1,5-2 godzin po nim. Jeśli po wysiłku dokucza głód, należy zjeść trochę chudego twarogu lub fileta z kurczaka.

Ważne! Sposobu odżywiania nie wolno naruszać.To nie jest ekspresowa dieta na kilka dni.To nowy sposób życia i należy go przestrzegać zawsze.

 
Powiązane artykuły:
Czym jest pożyteczny bób?
Boby są przepiękną namiastką mięsa, ponieważ nieprawdopodobnie bogate są roślinnym białkiem i innymi substancjami, co znajdują się i w mięsie, i w bobowych. Ten artykuł opowie o korzyściach bobów i przeciwwskazaniach do ich użytku.
O właściwościach zdrowotnych grzybów – czy korzystne są grzyby dla człowieka?
Grzyby już dawno są popularnymi artykułami żywnościowymi, lecz przy tym wątpliwości z powodu ich korzyści dotychczas istnieją. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego, czy są pożyteczne grzyby dla organizmu.
Zasady zdrowego odżywiania – z czym nie powinno się łączyć melona?
Melon - to smaczna i pożyteczna jagoda, lecz jednoczyć ją z innymi produktami, zwłaszcza tłustymi i białkowymi, nie rekomenduje się. Ona jest dobra w jakości samodzielnej potrawy, a jako zakąska nie wytrzymuje żadnej krytyki.
Raki – korzyści i szkoda dla organizmu
Raki były zawsze uważane za produkt smakoszy, chociaż na południu do nich odnoszą się jak do czegoś całkiem zwykłego i zużywają je dosyć często, zwłaszcza jak zakąskę do piwa. Spróbujemy zorientować się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty