Odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi, czyli metoda żywienia oparta o wedyjską wiedzę

odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi

Według wiedzy wedyjskiej, odżywianie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu, jego aktywność, umysłowe i duchowe zdolności. Oprócz wyboru odpowiednich produktów żywieniowych w wedyzmie przywiązuje się dużą wagę do czasu jedzenia.

Tryb dnia i odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi

  1. Najlepszym czasem na śniadanie jest okres od 6 do 8 rano, ponieważ po tym czasie żywność już powinna zacząć się trawić – to szczyt ognistej aktywności. Podczas śniadania dozwolone jest słodzenie żywności.
  2. Jeść obiad można, jak tylko pojawi się głód, od godziny 10 do 14. Najlepszym czasem na obiad jest południe. Obiad powinien być dość obfity, bo organizm w tym czasie nastawiony jest na trawienie.
  3. Kolacja powinna być lekka i nie później niż do 18-ej. Ciężki obiad prowadzi do tego, że jedzenie nie zdąży się przetrawić, co powoduje wytwarzanie toksyn, które rano dostają się do organizmu. Kolacja nie powinna zawierać zbóż, produktów mlecznych fermentowanych i owoców. Spożywanie nadmiernych i nieregularnych posiłków podczas kolacji jest główną przyczyną chorób, niskiej aktywności i złego nastroju. Poza tym pokarm podczas kolacji odkłada się w postaci tłuszczu w problematycznych miejscach organizmu.
  4. Przed snem wtedy polecają pić nieco posłodzone mleko, które daruje organizmowi spokój i poprawia zdolności umysłowe.
  5. Prawidłowe odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi obejmuje organizację procesu posiłku. Czas posiłku musi być wypełniony przyjemnymi emocjami. Nie warto w tym czasie oglądać telewizji lub czytać książki. Można włączyć relaksującą muzykę. Nie zaleca się spożywania żywności w złym nastroju. Najpierw trzeba się uspokoić i uwolnić się od nieprzyjemnych emocji, a następnie usiąść do stołu.

Odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi jest dla kobiet metodą kontroli swojej wagi, poprawy kondycji i samopoczucia.

 
Powiązane artykuły:
Na ile można schudnąć, jeśli nie jest po 18.00 – dlaczego nie wolno jeść przed snem?
Wielu z nas chudnie, udaje się pozbyć zbędnych kilogramów przy jednej tylko odmowie od jedzenia po 6 wieczorem. Ten artykuł opowie, na ile można schudnąć przy takim systemie żywienia.
Czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00? Czy warto rezygnować z kolacji?
W tym artykule rozpatrzymy pytanie, co interesuje wielu, kto walczy ze zbędną wagą – czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18 i jeśli można, to na ile i za jaki przedział czasu?
Daktyle przy odchudzaniu – zdrowe przekąski na wyszczuplenie
Daktyle - egzotyczne smakołyki, które korzystają się dużą miłością i dzieci, i dorosłych. Nie tak dawno pojawiła się myśl o tym, że daktyle to przepiękny środek na odchudzanie. Czy to naprawdę tak jest?
Raki – korzyści i szkoda dla organizmu
Raki były zawsze uważane za produkt smakoszy, chociaż na południu do nich odnoszą się jak do czegoś całkiem zwykłego i zużywają je dosyć często, zwłaszcza jak zakąskę do piwa. Spróbujemy zorientować się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty