Ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego – tani sposób na zagospodarowanie

ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego wykonane z siatki są lekkie, piękne, nie wymagają pieczołowitej pielęgnacji. Wyglądają uroczo, łatwo się montują i nie wymagają specjalnych technologii instalacji. Jest to odpowiedni model dla stałego i tymczasowego ogrodzenia, dla oddzielenia terenu wewnątrz działki (stref dziecięcych, klatek dla małych zwierząt lub ogrodu).

Właściwości siatki plastikowej

Dzięki elastyczności siatki z niej można stworzyć oryginalne lokum do kwiatów, klombów i ogrodów, chronić grządki warzywne, czy ogrodowy trawnik przed zwierzętami domowymi. Jest doskonałą pionową podporą do pnączy i innych wysoko rosnących roślin – róż, winogron, ogórków, grochu. Ogrodzenie z tworzywa sztucznego nie mięknie w upale i nie szkodzi kulturom.

Dzięki kolorystycznej różnorodności ogrodzenia z siatki plastikowej łatwo dopasować do istniejącego krajobrazu. Na przykład zielone kolory tworzą harmonijną całość z otaczającą naturą. Produkty w kolorze khaki, czarne, szare doskonale współgrają z otoczeniem posesji. Gdy takie odrodzenie owijają wokół pnącze, to składa się wrażenie, że unoszą się w powietrzu.

Siatki różnią się wielkością i kształtem oczek – romb, drobne oczko, kwadrat, prostokąt.

Siatka do ogrodzenia dekoracyjnego z tworzywa sztucznego produkowana jest w rolkach o szerokości od 1,5 m do 2 m, są one łatwe do transportowania. Siatki różnią się od siebie sztywnością materiału, z którego są wykonane – produkują się wyroby miękkie i twarde, które pod względem właściwości wytrzymałościowych nie ustępują metalom.

Przymocowują się do słupków przy pomocy zawiasów lub uchwytów. W razie potrzeby taki materiał łatwo się kroi na kawałki.

Przy montażu ogrodzenia należy zwrócić uwagę, aby napięcie siatki było maksymalne. Do tego na górnej i dolnej krawędzi najlepiej napiąć drut lub zamontować metalowe narożniki aby zapobiec się uginaniu. Przy produkcji siatki z tworzyw sztucznych stosowane są specjalne dodatki, które czynią je odporną na promieniowanie UV, ciepło i mróz.

Czasami projektanci wykorzystują taką siatkę jako ozdobę altan, łuków, krawężników, ścieżek ogrodowych, trawników. Elastyczne plastikowe ogrodzenia mogą przybierać różne oryginalne kształty.

Siatki z tworzywa sztucznego – to wspaniały sposób na szybkie i tanie ogrodzenie terenu od strony działki sąsiadów, jezdni, na wewnętrzne zagospodarowanie przestrzenne posesji, konstruowanie klatki woliera.

dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 1 dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 2 dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 3
dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 4 dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 5 dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 6
dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 7 dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 8 dekoracyjne ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego 9
 
Powiązane artykuły:
Plastikowe krzesła ogrodowe – stylowe i funkcjonalne meble do ogrodu
Taki wariant mebli korzysta z ogromnej popularności dzięki niewielkiej wadze i dostępnej cenie. O rodzajach i właściwościach plastikowych ogrodowych krzeseł czytamy w artykule.
Plastikowe fotele ogrodowe – czyli jak zapewnić komfort wypoczynku w ogrodzie?
Takie meble mają swoje przewagi, główne z których to niewielka waga i dostępna cena. W artykule opowiemy jakie są plastikowe fotele dla daczy i które ich właściwości.
Ogrodzenie metalowe – solidne i trwałe rozwiązanie
Taki wariant zagrody – nie tylko jakość i pewność, ale także stylowy i oryginalny designe. Jakie są współczesne ogrodzenia metalowe i jakie są ich właściwości? O tym czytamy dalej.
Ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej – współczesne budżetowe trendy
Takie konstrukcje wyglądają stylowo i współcześnie, do tego one są jakościowe i pewne. O właściwościach zagród z cegły i blachy profilowanej opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty