Ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej – współczesne budżetowe trendy

ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej

Ogrodzenie pełni funkcję zabezpieczania terenu wokół domu przed niechcianymi gośćmi i obcymi zwierzętami. Pełni ono nie tylko funkcję ochronną, ale i dekoracyjną, będąc pięknym elementem krajobrazu. Ogrodzenia z blachy profilowanej i cegły wyglądają stylowo, odznaczają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej

Możliwości komponowania blachy profilowanej jest dużo: z drewnem, kamieniem, ale połączenie z cegłą cieszy się największą popularnością. Przy wznoszeniu takiej konstrukcji budują się słupy, a często i fundament z cegieł o różnych kolorach. Przy układaniu cegły stosuje się wiązanie wozówkowe z przesunięciem o 1/2 cegły, dla zwiększenia stabilności konstrukcji umieszcza się zbrojenie lub siatka zbrojeniowa. Na szczycie takie słupy często posiadają metalowe czapy w tym samym kolorze, co blacha profilowana.

Podpory murują się w pewnej odległości od siebie, przestrzeń między nimi zakrywa się arkuszami blachy profilowanej. Dla takiej konstrukcji należy zbudować mocny fundament na całej długości ogrodzenia. Należy również zadbać o dekoracyjne wykończenie elewacji cokólu. Wymurowane części zazwyczaj są wykańczane płytkami elewacyjnymi.

O ile arkusze blachy profilowanej mają dużą giętkość, to połączenie ich w konstrukcję z ceglanymi słupami znacznie zwiększa wytrzymałość ogrodzenia.

Arkusze blachy profilowanej produkowane są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego można łatwo dobrać kolor, który najbardziej odpowiada twojemu gustowi.

Cegła ma różny kształt. Gładka struktura o jednolitym wzorze nadaje ogrodzeniu minimalistyczny wygląd, a jeśli użyć cegły kształtowanej klinkierowej lub licowej o wyrazistym rysunku, można uzyskać niepowtarzalny efekt dekoracyjny.

Cegła posiada szeroką paletę kolorów. Dlatego skomponowawszy kilka kolorów można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Ogrodzenie z czerwonej cegły i bordowej lub brązowej blachy profilowanej przyciąga wzrok i tworzy doskonały design, a czarne arkusze blachy świetnie kontrastują z murowanym cokolem.

Ogrodzenia z cegły dobrze komponują się z szarą, zieloną blachą profilowaną. Połączenie cegły i arkuszy profilowanych pozwala uniknąć monotonii. Dobór blachy profilowanej na ogrodzenie w kolorze pokrycia dachowego domu daje możliwość stworzyć spójny zespół architektoniczny. W wyniku połączenia blachy profilowanej i cegły powstaje piękne, solidne i trwałe ogrodzenie, który długo może cieszyć gospodarzy i domowników. Ogrodzenie wygląda estetycznie i jest o wiele tańsze niż ogrodzenia całkowicie zbudowane z cegły.

piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 1 piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 2 piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 3
piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 4 piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 5 piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 6
piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 7 piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 8 piękne ogrodzenia z cegły i blachy profilowanej 9
 
Powiązane artykuły:
Ogrodzenia siatkowe z tworzywa sztucznego – tani sposób na zagospodarowanie
To jeden z bardzo prostych sposobów ogrodzenia ogrodowej działki, mający swoje bezsprzeczne przewagi. Co jest zagrodą z plastikowej siatki i jakie są jego właściwości? O tym czytamy w artykule.
Plastikowe krzesła ogrodowe – stylowe i funkcjonalne meble do ogrodu
Taki wariant mebli korzysta z ogromnej popularności dzięki niewielkiej wadze i dostępnej cenie. O rodzajach i właściwościach plastikowych ogrodowych krzeseł czytamy w artykule.
Plastikowe fotele ogrodowe – czyli jak zapewnić komfort wypoczynku w ogrodzie?
Takie meble mają swoje przewagi, główne z których to niewielka waga i dostępna cena. W artykule opowiemy jakie są plastikowe fotele dla daczy i które ich właściwości.
Ogrodzenie metalowe – solidne i trwałe rozwiązanie
Taki wariant zagrody – nie tylko jakość i pewność, ale także stylowy i oryginalny designe. Jakie są współczesne ogrodzenia metalowe i jakie są ich właściwości? O tym czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty