Okres po poronieniu – kiedy ma się zacząć?

okres po poronieniu

Zazwyczaj krwawienie jest pierwszym objawem takiego zjawiska jakim jest poronienie i zmusza kobietę do udania się do lekarza. Po usunięciu resztek jaja płodowego lub zarodka z jamy macicy zaczyna się okres regeneracyjny, który trwa 6-12 miesięcy.

Po upływie jakiego czasu po poronieniu następuje okres?

Praktycznie od razu po poronieniu samoistnym kobieta spostrzega krwawienie pochwowe. Może trwać około 10 dni. Za pomocą owych upławów macica usuwa resztki tkanek zarodka lub jaja płodowego.

Głównym błędem kobiety, która czeka na okres po poronieniu jest to, że ona uważa, że owe upławy są miesiączką. Warto podkreślić, że różnią się od okresu obfitością, miesiączka zazwyczaj jest mniej obfita.

Kobieta może nie mieć okresu w ciągu sześciu miesięcy. Jednak jeśli wszystko jest w porządku okres powinien się rozpocząć po upływie 21-35 dni po poronieniu samoistnym.

Jakie są szczególności okresu po poronieniu?

Ponieważ po nagłym poronieniu dochodzi do zmian tła hormonalnego kobiety, miesiączka zazwyczaj różni się od tej, która była wcześniej. Jeśli mówić o tym ile trwa okres po poronieniu to warto powiedzieć, że długość okresu zazwyczaj wydłuża się o 2-3 dni, w porównaniu ze zwykłym okresem.

okres po poronieniu bez czystki

Również warto podkreślić, że upławy cykliczne noszą nieco inny charakter. Dosyć często kobiety zauważają, że w czasie okresu pojawiają się silne bóle, a również miesiączka jest bardziej obfita. Zazwyczaj lekarze uważają, że to jest normalne. W ciągu 2-3 cyklów obfitość powinna powrócić do normy.

Dosyć często dochodzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego, co jest przede wszystkim związane z nagłą zmianą tła hormonalnego. Cykl miesiączkowy normalizuje się w ciągu sześciu miesięcy.

W tym miejscu warto powiedzieć, że miesiączka po poronieniu zależy od tego, w jaki sposób przebiegał proces regeneracyjny, z łyżeczkowaniem czy nie. Właśnie owy czynnik bezpośrednio wpływa na długość, obfitość i początek okresu.

 
Powiązane artykuły:
Poronienie  wczesnej ciąży bez  łyżeczkowania
Współczesne ciężarne wszystko częściej zderzają się z poronieniem do pierwszych tygodni noszenia. Kobiet, u których stała się mimowolna aborcja bardzo niepokoi pytanie - czy zawsze przeprowadzają czystkę i jak można jej uniknąć?
Dlaczego dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Na żal, nie zawsze ciąża kończy się porodem i w pewnych wypadkach odbywa się jej przerywanie. O tym dlaczego powstaje poronienie na pierwszych tygodniach ciąży i jak poprawnie ustalić przyczynę porozmawiamy dalej.
Jak odróżnić okres od poronienia wczesnej ciąży?
We wczesnych terminach ciąży, w ciągu pewnego czasu u kobiet nierzadko powstają okresy, kiedy przedtem u nich powinny być miesięczne. W tym wypadku ciężarnych niepokoi pytanie, jak wyróżnić je od poronienia.
Jak dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Większość wypadków poronień zdarza się na wczesnym terminie, często wtedy, kiedy ciężarna jeszcze nie wie o swoim położeniu. Ponieważ ta komplikacja nie należy do dużej rzadkości, kobietom warto wiedzieć jak odbywa się ten proces i jakie są jego oznaki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty