Okulary rowerowe – jak prawidłowo je dobierać?

okulary rowerowe

Spacery rowerowe, kolarstwo – to nie tylko modnie, ale również bardzo korzystnie. Współczesne dziewczyny dosyć często kupują rowery, więc odpowiednie akcesoria cieszą się ogromną popularnością.

Okulary rowerowe – rozkosz, czy konieczność?

Większość dziewczyn, które jeżdżą rowerem przyznają rację tym, kto mówi, że czasami jest dosyć trudno poradzić sobie bez okularów podczas spaceru rowerowego – wycieczkom rowerowym może przeszkadzać jaskrawe słońce, wiatr, kurz. Również słaby wzrok może stać na przeszkodzie ku zawodowym osiągnięciom.

Jasna rzecz, że niektóre kobiety zakładają zwykłe okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne, jednak to jest naruszenie zasad bezpieczeństwa i w taki sposób szkodzisz własnemu zdrowiu. Istnieją następujące wymagania co do okularów rowerowych:

  1. Szkła do okularów nie powinny być szklanymi. Zazwyczaj okulary rowerowe wykonane są z poliwęglanu.
  2. Owe akcesorium obowiązkowo musi posiadać wysoki poziom ochrony przed promieniami słonecznymi, aby twój wzrok nie psuł się pod wpływem promieni ultrafioletowych. Jednak nie warto wybierać bardzo ciemne szkła, ponieważ będziesz niekomfortowo się czuć wieczorem.
  3. Okulary powinny dobrze przylegać do twarzy – to będzie chronić twoje oczy przed trafianiem do nich muszek, kurzu.
  4. W większości okularów sportowych oprawka zazwyczaj znajduje się tylko z góry. Dzięki owej szczególności lepiej będziesz widzieć co jest bardzo istotne na autostradzie.

Różnorodne okulary rowerowe

Wybór okularów sportowych jest bardzo szeroki i zależy nie tylko od tego czy jesteś zawodowym sportowcem, ale również od stanu twoich oczu. Chyba najwięcej takiego typu okularów oferuje marka Oakley. Okulary rowerowe Oakley są znane na całym świecie, oprócz tego firma produkuje okulary i dla innych dyscyplin sportowych.

Praktycznie wszystkie marki produkują okulary rowerowe z dioptriami. Między innymi owe akcesorium może mieć szkła zmienne, wśród których będą i korekcyjne. Okulary rowerowe dioptryczne – wspaniały pomocnik dla tych, kto ma problemy ze wzrokiem.

Ostatnio są bardzo popularne fotochromowe okulary rowerowe. Przeznaczone są do uprawiania sportu, mają szkła w naturalnych kolorach, nie podrażniają siatkówki oka podczas długich wyjazdów, chronią przed promieniami ultrafioletowymi. Oprócz tego szkła owych okularów są bardzo czułe, szybko reagują na zmieniające się oświetlenie.

różnorodne okulary rowerowe 1 różnorodne okulary rowerowe 2 różnorodne okulary rowerowe 3
różnorodne okulary rowerowe 4 różnorodne okulary rowerowe 5 różnorodne okulary rowerowe 6
różnorodne okulary rowerowe 7 różnorodne okulary rowerowe 8 różnorodne okulary rowerowe 9
 
Powiązane artykuły:
Okulary Persol – styl i harmonia
Przeciwsłoneczne okulary Persol – to uniwersalne akcesorium, które nie tylko podkreśla żeńską elegancję, ale i nie wywołuje dyskomfortu przy jego skarpetce. Jemu oddają przewagę pewne w sobie modnisie, udane biznes-lady, aktorki i znane śpiewaczki.
Okulary Oakley – okulary korekcyjne i sportowe
Jeśli jesteście zwolenniczką sportowego sposobu życia i nie wyobrażacie sobie czasu wolnego bez sportu, to poza wątpliwością waszymi pomagierami zostaną prawidłowe akcesoria, zdolne obronić oczy od ultrafioletowych promieni.
Okulary Invu – ”I Envy You”
Okulary Invu – to jakościowe, stylowe i uniwersalne akcesorium, które oceni każda modnisia. Uzupełniwszy nim swój obraz można być pewną nie tylko w swoim powabie, ale i w pewnej obronie od ultrafioletowych promieni.
Okulary Lacoste – szczególności stylowego akcesorium
Znak firmowy Lacoste dawno jest znany na całym świecie. Razem ze stylową odzieżą, francuska kompania stwarza okulary wysokiej jakości i oryginalnego designe. O tym jak wyróżnić podrabiane od oryginału, poznajcie prosto teraz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty