Olej "bej" dla włosów – bardzo pożyteczny środek

olej bej dla włosów

Olej "bej" ma ciepły, słodkawy, lecz nie mdły aromat, trochę podobny do aromatu goździka i dla włosów ono jest bardzo pożyteczne. Ono tonizuje i uspokaja jednocześnie. Pomaga przy depresyjnych, niepokojących stanach, dystonii, często stosuje się w domowych warunkach. Ten olej – rozpowszechniony składnik perfum i różnych środków do włosów.

Olejek eteryczny "bej" dla włosów

Ten środek ma unikalny chemiczny skład, dzięki czemu może dokonywać cudów z włosami. Olej bej wzmacnia słabe włosy, czyni ich strukturę więcej trwałą i gładką, stopuje nadmierne wypadanie, aktywizuje wzrost. Wykorzystując maski z olejem bej można przekształcić swoją czuprynę na przedmiot chluby za kilka procedur. Dla tych, kto chce mieć gęste i długie włosy – to jest prawdziwe znalezisko.

Olej liści bej wpływa nie tylko na cebulkę włosową, ale i posila bezpośrednio włos. Jednocześnie z regeneracją komórek skóry głowy uruchamia się i czyni uspokajające działanie, co jest bardzo ważne przy wrażliwej skórze.

Maski z olejem "bej" dla włosów – stosowanie i przeciwwskazania

Olej bej dla wzrostu włosów nie stosują bez dokładek. Jego mieszają z rzepakowym, czy rycynowym olejem, śmietaną, kefirem. Proporcje mogą być różne, zależnie od typu włosów, od ich długości. Lecz nie warto przekraczać 2 kropli oleju na 1 łyżkę drugiego składnika. Mieszanka może nanosić się na włosy, czy wcierać się do skóry głowy. Dla lepszego efektu rekomenduje się nakryć głowę polietylenową błoną i ręcznikiem: w cieple procesy odbywają się szybciej i bardziej jakościowo.

Olej bej można wykorzystać i dla rzęs. Lecz jednym z przeciwwskazań do stosowania może stanąć indywidualna reakcja waszego organizmu. Nie warto korzystać tym środkiem hipertonikom (podwyższa presję) i ciężarnym (denerwuje błony śluzowe). Przed naniesieniem na włosy i rzęsy należy przeprowadzić test, naniósłszy skład na tylną stronę ręki. Jeśli nie pójdzie alergicznej reakcji, to eteryczne lekarstwa można śmiało nanosić i na włosy.

Zmywa się maska po 20-30 minutach. Rekomenduje się stosować ten środek 3 miesięcznymi kursami. Para procedur do tygodnia będzie całkiem wystarczająca.

Przepisy dla włosów

Nawilżająca maska

Zmieszać 4 łyżki 30-4o% śmietany z 4-5 kroplami oleju bej, rzetelnie mieszać i gęsto nanieść na głowę i włosy. Taka maska dobrze nawilży suche włosy i nada im życiowej siły i elastyczności.

olej bej dla włosów maski

Odżywcza maska

Rzepakowy, czy rycynowy olej (2 łyżki) podgrzać, zmieszać z olejem bej, dodać zbite żółtko. Wszystko rzetelnie zmieszać, nanieść na korzenie i rozprowadzić po włosach. Jeśli włosy są bardzo tłuste, maskę albo nie warto wykorzystać, albo warto nanosić tylko na włosy, unikając skóry głowy.

Maska, sprzyjająca wzrostowi włosów

Zmieszać lniany, czy oliwny olej z olejem bej, żółtkiem i miodem, nanieść masującymi ruchami i zmyć po 20-30 minutach. Ta prosta procedura pomoże umocnić strukturę włosów i zrobić je mniej łamliwymi.

Nabywając olej bej w aptece, stwarzając pożyteczne maseczki dla siebie kochanej, nie tylko pomagasz włosom, ale i zachowujesz swoje finanse. Lecz należy odznaczyć, że olej bej kosztuje nietanio, ponieważ prawdziwy olejek eteryczny nie może mieć niskiej ceny. Lecz gęste, piękne, zdrowe włosy warte są wszystkich kosztów.

 
Powiązane artykuły:
Olej słonecznikowy dla włosów i jego właściwości lecznicze
Zmęczyliście się tracić pieniądze na maski do włosów? Poznajcie z naszego artykułu, na który czar dla waszych loków jest zdolny zwyczajny olej słonecznikowy, który zawsze jest pod ręką u każdej gospodyni.
Które oleje są pożyteczne dla włosów?
Systematyczne stosowanie olejów dla włosów istotnie polepsza ich strukturę i wygląd zewnętrzny. Które naturalne oleje najlepiej wpływają na stan włosów? O tym dowiadujecie się z artykułu.
Olej lawendy dla włosów – przyjemny aromat i pożyteczne właściwości
Lawendowy olej nie tylko pięknie sprzyja snowi i zdejmuje tremę, ale to przyrodniczy antyseptyk, który zdolny przynieść korzyść i skórze i włosom. O wpływie oleju lawendy na włosy możecie dowiedzieć się z artykułu.
Oleje przeciw wypadania włosów, wchodzące w liczbę bardzo efektywnych środków
Problem wypadania włosów najczęściej można rozwiązać wykorzystując przy odejściu za fryzurą oleje roślinne i eteryczne. W porę podjęte miękkie leczenie pomoże uniknąć stosowania medykamentów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty