Olej lawendy dla włosów – przyjemny aromat i pożyteczne właściwości

olej lawendy dla włosów

Lawenda – dziwny kwiat, który różni się przyjemnym aromatem i całą studnią pożytecznych właściwości. To mocny antyseptyk i przepiękny środek sedatywny. Dzięki dużej zawartości eterów lawenda czyni znieczulający efekt i uruchamia procesy regeneracji w tkankach. Lawendowy olej dla włosów można dodawać do gotowych kosmetycznych produktów, a można wykorzystać samodzielnie.

Właściwości stosowania oleju lawendy dla włosów

Bardzo prosty sposób wykorzystać olej lawendy dla włosów – dodać go do szamponu, czy kondycjonera do włosów. Ważne pamiętać, że eteryczne substancje szybko dzieją się nieprzydatnymi w połączeniu z innymi komponentami, toż lawendowy olej nie rekomenduje się dodawać do całego flakonu. O wiele efektywniej mieszać komponenty po prostu przed myciem głowy. Proporcje również są ważne, w tym wypadku mniej to lepiej.Na 1 łyżkę kosmetycznego środka trzeba 3 krople oleju lawendy. Jeśli u was krótkie włosy – 2. To pozwoli zrobić włosy świetnymi i objętościowymi, przyśpieszy ich wzrost. Poza tym lawenda pozytywnie wpływa na skórę głowy i włosiane pęcherzyki, wzmacnia wchłanianie składników odżywczych kosztem poprawy krwioobiegu w dermie. Również użycie oleju pomoże pokonać tłustą łupę grzybkowego pochodzenia.

Jest zwłaszcza pożyteczny olej lawendy dla tłustych włosów, ponieważ ten komponent obniża wyrabianie skórnego sadła i przeszkadza rozmnażaniu bakterii. W celu leczniczym lepiej wykorzystać ten cenny produkt podczas procedury aromarozczeszywania włosów:

 1. Dobrze rozczeszcie włosy zwyczajnym grzebieniem, upewnijcie się, że one nigdzie nie są splątane.
 2. Na drewniany grzebień z gładką powierzchnią nanieście 3-4 krople olejku eterycznego, rozprowadźcie po wszystkich ząbkach.
 3. Zaczynając od korzeni włosów zaczynajcie rozczesywać pasma powtórnie, należy się starać kilka razy zmieniać kierunek i nie przepuścić żadnej działki. Ruchy powinny być powolne i płynne, za czasem procedura składa 5-10 minut.
 4. Odłóżcie grzebień i porządnie masujcie skórę głowy i włosy koniuszkami palców.
 5. Przy konieczności przez 15 minut po zakończeniu rozczesywania można wyszorować głowę, jednak olej lawendy do balsamu dla włosów, czy szamponu dodawać już nie trzeba.

Maski dla włosów z olejem lawendy

Dzięki trwałemu kontaktowi z włosami i dużej liczbie odżywczych komponentów, właśnie maski są optymalnym sposobem użycia oleju. Jeśli rozstrzygnęliście wykorzystać olej lawendy dla włosów od zawartości tłuszczu, przyda się taki przepis:

 1. Weźcie 1 żółtko, 1 łyżkę miodu, 2 łyżki drobnej kucharskiej soli (nie jodowanej!), 2 krople miętowego oleju i 5 kropli olejku eterycznejgo lawendy.
 2. Rzetelnie zmieszajcie wszystkie komponenty w szklanym, czy ceramicznym naczyniu.
 3. Rozetrzyjcie korzenie włosów ręcznikiem, żeby wzmocnić krwioobieg.
 4. Nanieście na skórę głowy maskę, rozprowadzicie resztę po całej długości.
 5. Nakryjcie głowę spożywczą folią, czy kołpakiem, obłóżcie ręcznikiem.
 6. Po 30-40 minutach umyjcie głowę swoim zwykłym szamponem.

Jeżeli chcecie przyśpieszyć wzrost włosów, zrobić je mocniejszymi i silniejszymi, wam więcej podejdzie druga maska:

 1. Rozetrzyjcie 1 żółtko z 2 łyżkami naturalnego płynnego miodu.
 2. Dodajcie do mieszanki 1-2 łyżki ciepłej, czy rzepakowej oliwy.
 3. Zmieszajcie komponenty do jednorodności, dodajcie 2 krople olejku eterycznego rozmarynu, 2 krople lawendowego oleju i 2 krople oleju cytryny.maski dla włosów z olejem lawendy
 4. Nanieście na włosy niemniej niż na godzinę.

Przy użyciu olejku eterycznego lawendy trzeba dotrzymywać się pewnych środków zapobiegawczych zza wysokiej aktywności środka:

 1. Nie wykorzystać tym, u kogo jest zniżona presja.
 2. Nie wykorzystać w okresie ciąży.
 3. Nie jednoczyć z zastosowaniem jodu i żelaza, zwłaszcza pod postacią witaminowych dokładek.
 4. Upewnić się, że u was nie ma do lawendy indywidualistycznej czułości.
 
Powiązane artykuły:
Które oleje są pożyteczne dla włosów?
Systematyczne stosowanie olejów dla włosów istotnie polepsza ich strukturę i wygląd zewnętrzny. Które naturalne oleje najlepiej wpływają na stan włosów? O tym dowiadujecie się z artykułu.
Olej słonecznikowy dla włosów i jego właściwości lecznicze
Zmęczyliście się tracić pieniądze na maski do włosów? Poznajcie z naszego artykułu, na który czar dla waszych loków jest zdolny zwyczajny olej słonecznikowy, który zawsze jest pod ręką u każdej gospodyni.
Olej
Czasami jesteśmy gotowe oddać wszystkie pieniądze na nietanie preparaty po odejściu za kosztownymi lokami. Poznajcie jak przygotować środki na podstawie olejku eterycznego "bej", zaoszczędziwszy swoje pieniądze.
Oleje przeciw wypadania włosów, wchodzące w liczbę bardzo efektywnych środków
Problem wypadania włosów najczęściej można rozwiązać wykorzystując przy odejściu za fryzurą oleje roślinne i eteryczne. W porę podjęte miękkie leczenie pomoże uniknąć stosowania medykamentów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty