Olej rycynowy w kosmetologii – korzystne właściwości

olej rycynowy w kosmetologii

Chociaż olej rycynowy jest wydobywany z rośliny trującej rącznik pospolity, zwolennicy medycyny ludowej i kosmetologii nauczyli się go wykorzystywać z korzyścią. Olej rycynowy w kosmetologii jest szeroko stosowany. Wykorzystują go do pielęgnacji twarzy, włosów, rzęs, brwi. Główna zaleta – stosować olej rycynowy można w warunkach domowych.

Korzystne właściwości oleju rycynowego

Rącznik pospolity jest niebezpieczny dla życia – trucizna owej rośliny jest bardzo silna. Natomiast olej jest całkowicie nieszkodliwy i można go stosować.

Olej rycynowy w kosmetologii jest stosowany nieprzypadkowo. Duża ilość korzystnych właściwości nie mogła nie zwrócić uwagi kosmetologów i fryzjerów:

 1. Olej rycynowy działa bardzo delikatnie, dlatego może być stosowany do skóry suchej i wrażliwej.
 2. Środek może wybielać cerę i usuwać plamy pigmentowe.
 3. Maseczki i kremy na podstawie oleju rycynowego trafiają w głąb skóry i aktywują cebulki włosów.
 4. Unikalny skład sprawił, że olej rycynowy jest wspaniałym środkiem odżywczym.

Stosowanie oleju rycynowego w kosmetologii

Główna zasada wykorzystania oleju rycynowego – jego najlepiej z czymś wymieszać. Wchodzący w skład kwas rycynolowy może wywołać alergię. Idealne proporcje – jedna część oleju rycynowego na trzy części innego środka.

 1. Zwykły krem do twarzy z dodawaniem oleju rycynowego staje się bardziej efektywny. Do słoiczka wystarczy dodać kilka kropelek.
 2. Do przygotowania maseczki odżywczej będziesz potrzebowała kilku utartych ziemniaków, jednej łyżki stołowej mleka i żółtko. Nanosić mieszankę na twarz, szyję i dekolt należy grubą warstwą.
 3. Do cery suchej będzie pasować maseczka z olejem rycynowym i owocami. Również można dodać twaróg lub kefir.
 4. Wazelina z olejem rycynowym wspaniale nawilża usta.
 5. Najlepszą maseczkę do włosów można przygotować z oleju rycynowego i ostrej papryki. Zastąpiwszy paprykę sokiem z cebuli, można otrzymać wspaniały środek do porostu włosów.
 6. Olej rycynowy z nagietkiem lekarskim – wspaniały środek przeciwłupieżowy.
 7. Olej rycynowy można nanosić na rzęsy. Maseczkę do rzęs z oleju rycynowego zaleca się pozostawiać na noc, a rano dokładnie zmyć. Nanosić olej rycynowy na rzęsy należy bardzo cienką warstwą.
 
Powiązane artykuły:
Parafina kosmetyczna – zastosowanie
W zimną porę roku nasza skóra najbardziej cierpi na brak wilgoci, poczerwienienia. Toż ona potrzebuje opiekujących się procedur. Jedna z najbardziej dostępnych i efektywnych procedur dla wielu jest parafinoterapia z zastosowaniem specjalnej kosmetycznej parafiny.
Mydło oliwkowe – korzyści i zastosowanie
W ostatnim czasie mydło oliwkowe zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością, jak i dowolny produkt na podstawie oleju oliwy, ono ma ogromną ilość przewag. Jego naturalny skład i pożyteczne właściwości, po prostu nie mogą zostawić obojętnymi.
Jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać? Naturalne metody pielęgnacji cery
Nie wszyscy wiedzą o kosmetycznej glince − przyrodniczym środku dla opieki za skórą oblicza. Wśród innych środków ona zajmuje jedno z pierwszych miejsc za właściwościami i jakością. Glina spotyka się różnego koloru.
Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania
Na pewno słyszeliście o kwasie glikolowym. Lecz całkiem inne – rozumieć, co on robi i czym może być pożyteczny. W tym artykule opowiemy o właściwościach kwasu glikolowego i środków, co go zawierają.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty