Oleje dla skóry wokół oczu od zmarszczek

oleje dla skóry wokół oczu od zmarszczek

Prawie wszystkie tłuste oleje roślinne, a także niektóre olejki eteryczne czynią pozytywne działanie na skórę, nawilżając, zmiękczając, zapobiegając powstaniu oznak starzenia. Zwłaszcza "wdzięczną" w odpowiedzi na stosowanie naturalnych olejów okaże się skóra wokół oczu, która różni się szczególną delikatnością, wrażliwością, skłonnością do utworzenia zmarszczek. Dowiadujemy się, które właśnie oleje najbardziej podchodzą od zmarszczek dla skóry wokół oczu.

Tłuste oleje roślinne od zmarszczek wokół oczu

Dla walki ze zmarszczkami koło oczu najlepiej stosować oleje takich roślin:

 1. Olej dzikiej róży – jeden z najlepszych dla opieki za skórą powiek i walki ze zmarszczkami. Jego można wykorzystać w nierozcieńczonym rodzaju w zamian kremu, a jeszcze efektywnie dodawać do niego płynne witaminy А i Е (na łyżkę stołową oleju po 2-3 krople).
 2. Rycynowy – nie jest alergenem, nasycone tokoferolą, retinolem i szeregiem tłustych kwasów, ten olej świetnie podchodzi dla użycia przeciw zmarszczkom wokół oczu. Oprócz zmarszczek, ono pomoże pozbyć się od obrzmienia i ściemnienia pod oczami.
 3. Oliwa – również doskonale zarekomendowało siebie jak skuteczny środek dla opieki za skórą wokół oczu i pozbawienia od zmarszczek.
 4. Olej jojoba – dla stosowania tego oleju od zmarszczek wokół oczu jego trzeba rozcieńczać z jakimkolwiek lekkim olejem roślinnym (olej dzikiej róży, olej winnych albo morelowych kostek, czy inny) we współzależności 1:2.
 5. Lniany olej – z nim od zmarszczek wokół oczu najlepiej przygotować różne maski. W czystym wyglądzie wykorzystać dla powiek ten olej nie rekomenduje się uwzględniając jego "ważkość".

Na przykład można skorzystać się takim przepisem na podstawie oleju lnu:

 1. Do łyżki stołowej oleju lnu dodać po 1-2 krople sandałowego i różowego oleju.
 2. Przepoić otrzymaną mieszanką watowe dyski i przyłożyć do skóry pod oczami.
 3. Przez 20-30 minut moczyć skórę serwetką.
 4. Najlepszych wyników można dosięgnąć, jeśli wykorzystać oliwę w ten sposób:
 5. Połączyć 50 ml oleju oliwy z 10 ml witaminy Е.
 6. Dziennie wieczorem tę mieszankę urażać koniuszkami palców w ciągu 5 minut do skóry wokół oczu.
 7. oleje od zmarszczek wokół oczu
 8. Nadmiary oleju posprzątać papierową serwetką.

Olejki eteryczne od zmarszczek wokół oczu

Walczyć z apatią i zmarszczkami wokół oczu pomagają następne rodzaje olejek eterycznych:

 • lawendowy;
 • sandałowy;
 • neroli;
 • róży.

Dla naniesienia na powieki te oleje trzeba zmieszać z dowolnym tłustym olejem, czy kremem (na 10 ml – 2 krople olejku eterycznego).

 
Powiązane artykuły:
Zabiegi odmładzające na twarz – co wybrać?
Walkę o piękność skóry twarzy niektóre przedstawicielki płci pięknej zaczynają jeszcze do pełnoletności. Co wtedy mówić o paniach średniego wieku? Porozmawiamy dalej o tym.
Jak wygładzić zmarszczki na czole?
Zmarszczki zdradziecko wydają wiek nawet najbardziej przypilnowanej kobiety. Zazwyczaj panie chcą pozbywać się ich. Artykuł opowie o tym, jak wygładzić zmarszczki na czole.
Maseczka ze skrobi przeciw zmarszczkom zamiast botoksu
Czy już słyszeliście o zadziwiających wynikach stosowania masek ze skrobi dla odmładzania skóry? Przeczytajcie nasz nowy artykuł poświęcony temu środkowi, który nawet jest uważany za alternatywę botoksu.
Ciekawe porady – jak odmłodzić twarz?
Zwyczajnie, proces odmładzania skóry oblicza dosyć pracochłonny i wymaga odpowiedzialnego podejścia. Lecz czego kobieta nie zrobi po to, żeby wyglądać młodą. Którymi środkami można skorzystać się? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty