Olejek jodłowy - pożyteczne właściwości i skuteczne wykorzystanie

Olejek jodłowy odnosi się do olejków eterycznych i od dawna jest znany ludzkości. Ponieważ jodła, z której otrzymują ten produkt rośnie tylko w idealnych ekologicznych warunkach, które włączają czyste powietrze i wodę to otrzymywany olejek również jest ekologicznie czysty. Olejek jodłowy ma dużą ilość pożytecznych właściwości, co pozwala wykorzystać go jak kosmetyczny, leczniczy i dezynfekujący środek.
Pożyteczne właściwości olejku jodłowego
Olejek jodłowy ma dużą ilość pożytecznych właściwości, co pozwala wykorzystywać go jak kosmetyczny, leczniczy i dezynfekujący środek.
Należy powiedzieć, że po pierwsze jest to potężny środek antyseptyczny, który zdolny pokonać infekcje wszelkiego rodzaju, włączając wirusy, patogenne mikroorganizmy i grzyby. On jest skuteczny w walce z wieloma skórnymi chorobami. Poza tym olejek jodłowy jest silnym środkiem przeciwbólowym, ponieważ aktywnie wpływa na nerwowe zakończenia w ludzkim organizmie i obniża czułość do bólu.
On również polepsza krążenie krwi i limfy w tkankach stawowych. Pary tego oleju, które popadają do płuc sprzyjają normalizacji ciśnienia, jeśli ono jest naruszone. Jeśli ciśnienie w porządku, to olejek po prostu nie wpływa na niego.
To doskonały środek od stresów i chronicznego zmęczenia.Daje on uspokajające i rozluźniające działanie.Olejek jodłowy oczyszcza nerki i stawy od gromadzenia soli, rozpuszczając je i wyprowadzając z organizmu.
Leczenie olejkiem jodłowym
W wielu przepisach ludowej medycyny jednym z głównych komponentów jest olej jodłowy. Jednak można go również wykorzystać jak samodzielny środek w walce z szeregiem chorób. Rozpatrzymy dokładniej każdy wypadek.
Olejek jodłowy na katar
Przy ostrym i chronicznym katarze olejek jodłowy zawęża naczynia błony śluzowej nosa, co sprzyja szybkiemu pozbawieniu się symptomów choroby.Nieważnie czy to jest silne wydzielanie, czy też odwrotnie. Można go stosować jak na zewnątrz smarując nos, tak i wewnętrznie, kapać go do nozdrzy. Również można wykorzystać inhalacje z olejkiem jodłowym co pomaga przy zapaleniu dróg oddechowych.
Jodłowy olejek przy złamaniach
Olej jodłowy wykorzystuje się przy złamaniach. Jego używają po kilka kropli do środka i wcierają do miejsca przełomu. Gojenie i zrost kości odbywa się szybciej - to jeszcze jedna od dawna znana mądrość. Oprócz powyższego powiedzianego olej jodłowy ogólnie poprawia metabolizm w organizmie i pomaga produkować niezbędne hormony. On normalizuje seksualną aktywność u mężczyzn i walczy z niepłodnością u obu płci.
Stosowanie olejku jodłowego do włosów
W kosmetologii ten produkt ma ogromny popyt. Wiadomo, że do włosów stosują wiele olejów, w tym i olej jodłowy. On sprzyja gojeniu się skóry głowy i pozbawieniu od łupieżu, usuwa problem tłustych włosów.
Olejek jodłowy do skóry
Przy stosowaniu oleju jodłowego do twarzy obserwuje się oczyszczenie skóry od zbędnego tłuszczu, pryszczy, trądzików, zaczerwienienia. Komórki skóry ponawiają się szybciej i ona odmładza się. Również można stosować ten leczniczy środek dla walki z opryszczką na różnych etapach tej choroby. A jeśli regularnie przyjmować kąpiel z olejem jodłowym, to skóra na ciele stanie się bardziej jędrna i gładka niż zwykle.
Olejek jodłowy w czasie ciąży
Co do stosowania oleju jodłowego w okresie ciąży w większości wypadków nie jest to zalecane przez lekarzy, ponieważ ten środek może wpływać negatywnie na płód, dla którego jest toksyczny. Przy czym chodzi jak o wewnętrzne, tak i o zewnętrzne wykorzystanie.
Przeciwwskazania do stosowania
Nie warto stosować ten środek przy ostrych nerkowych zapaleniach. W innych wypadkach stosowanie oleju jodłowego jest bezpieczne, jeśli postępować zgodnie z niektórymi instrukcjami:
- Nie nanosić go w czystym wyglądzie na skórę, z wyjątkiem malutkich obszarów pod postacią pryszczy, trądzików czy opryszczki.
- Olej obowiązkowo musi rozcieńczać się w pewnych proporcjach, które zależą od zabiegu, który przeprowadza się, etapu choroby i pożądanego efektu.