Olejek migdałowy na rzęsy – poprawne wykorzystanie

olejek migdałowy na rzęsy

Olejek migdałowy ma wiele korzystnych właściwości i jedno z nich to aktywacja wzrostu włosów. Dzięki dużej ilości w nim witamin Е i В2 ten przyrodniczy kosmetyczny środek zdolny za kilka tygodni odnowić kruche i cienkie rzęsy, a także zrobić gęstymi brwi.

Dziś istnieje kilka efektywnych przepisów, które pomogą pozbyć się od problematycznych cienkich rzęs i rzadkich brwi, zrobiwszy i te i inne wyraźniejszymi.

Olejek migdałowy na wzrost rzęs

Przepis №1

Składniki:

  • woda;
  • mydło antybakteryjne czy gospodarcze;
  • olejek migdałowy;
  • olejek z drzewa herbacianego.

Przygotowanie

Najpierw należy przygotować specjalną pojemność do przechowywania środka: ona musi szczelnie zamykać się (żeby bakterie i kurz nie popadały do środka wznowienia rzęs) i być ze szczoteczką. Jeśli nie ma możliwości kupić nową pojemność, wtedy można wyszorować butelkę ze starego tuszu i zachowywać środek w niej.

Żeby przygotować butelkę ze starego tuszu weź mydlany rozczyn (koniecznie wykorzystać antybakteryjne, czy gospodarcze mydło) i za pomocą strzykawki zalej rozczyn do butelki, a następnie umieść go pod bieżącą wodą.

Po tym jak pojemność będzie gotowa weź olejek migdałowy i eteryczny olejek z drzewa herbacianego (w proporcji 1: 2), zmieszaj je i za pomocą strzykawki, czy pipety zalej do butelki.

Zachowywać środek należy nie więcej niż 1 miesiąc.

Użycie środka: za pomocą szczoteczki nanoś środek przed snem na rzęsy, nie zmywając, codziennie przez miesiąc.

Przepis №2

Składniki:

  • olejek migdałowy – 2 łyżki;
  • witaminę Е – 10 kropli;
  • witaminy A 3–4 kroplі.

Przygotowanie

Weź olejek migdałowy – 2 łyżki i płynną witaminę Е – 10 kropli. Rzetelnie wymieszaj składniki i za pomocą strzykawki zalej środek do butelki.

Witamina Е – rozpuszczalna w tłuszczu, toż ona dobrze wymiesza się z dowolnymi olejami. Ona jest składnikiem, który wzmacnia efekt migdałowego oleju.

Żeby zrobić mieszankę bardziej efektywną do niej można dodać 3–4 kroplę witaminy A, która również dobrze współdziała z witaminą Е. Witamina А pomoże odnowić kruchą strukturę rzęs.

Zachowywać ten środek należy w lodówce nie więcej niż 2 miesiące.

Użycie środka: za pomocą szczoteczki, czy palców nanieś środek na rzęsy przed snem.

Olejek migdałowy na wzrost brwi

Olejek migdałowy – idealny kosmetyczny środek na wzrost nie tylko rzęs, ale i brwi. Jeśli brwi przez użycie utrwalaczy, czy niskogatunkowych kosmetyków stały się rzadkimi to następne przepisy pomogą skorygować problem.

Olejek migdałowy na brwi z sokiem z marchwi i witaminy A

Składniki:

  • olej migdałowy – 1 łyżka;
  • sok z marchwi – 1 łyżka;
  • witamina А – 5 kropli.

Przygotowanie

Ten środek pomoże odnowić strukturę brwi: on wykorzystuje się pod postacią okładów.

Weź 1 łyżeczkę oleju migdałowego zmieszaj go z 1 łyżeczką świeżego soku z marchwi i dodaj do mieszanki 5 kropli witaminy А. Żeby osiągnąć szybszego efektu wykorzystaj tą maskę dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

Użycie środka: nanieś płyn na wacik i kołowymi ruchami ostrożnie wcieraj mieszankę tak, by nią przesiąkła i skóra i włoski. Przez 10 minut środek zmywaj ciepłą wodą.

Oleje migdałowy i rycynowy z witaminami Е i А

Składniki:

  • olej migdałowy;
  • olej rycynowy;
  • witamina E – 5 kropli;
  • witamina A – 3 kropli.

Przygotowanie

Również są nierzadkie wypadki nieudanej korekcji brwi, po których pojawia się konieczność jak najprędzej ich odrosnąć.

olejek migdałowy dla wzrostu rzęs

Weź w równych proporcjach oleje migdałowy i rycynowy, dodaj do mieszanki 5 kropli witaminy Е i 3 kropli witaminy А. Zmieszaj składniki i umieść do specjalnej pojemności z pokrywką.

Użycie środka: codziennie za pomocą palców wcieraj mieszankę do brwi tak, by i włoski i skóra wokół nich była pokryta tym domowym kosmetycznym środkiem. Jeśli robisz zabieg codziennie to już po 7 dniach efekt będzie oczywisty.

Przeciwwskazania do stosowania oleju migdałowego

Ten olejek nie ma przeciwwskazań: jedyny wyjątek – indywidualistyczna wrażliwość na ten produkt, która spotyka się bardzo rzadko.

 
Powiązane artykuły:
Olejek rozmarynowy – właściwości i zastosowania
Olejek eteryczny rozmarynu ma wyrażone tonizujące, antyseptyczne, przeciwbólowe działanie. Jak i w których branżach jego można stosować? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Olejek z mięty pieprzowej – właściwości i zastosowania
Odświeżający aromat mięty, właściwy miętowym olejkom eterycznym, na pewno jest znajomy każdemu i wiele osób go lubi. Olej mięty dosyć szeroko stosuje się w tej liczbie w medycynie i kosmetologii. Poznajcie, które pożyteczne właściwości on ma.
Olej z kiełków pszenicy – właściwości i zastosowania
Olej kiełków pszenicy przygotowuje się ze świeżych kiełków. On jest studnią witamin, minerałów i innych bardzo ważnych biologicznie aktywnych substancji. Czym właśnie jest pożyteczny ten naturalny środek? O tym czytajcie w naszym artykule.
Olejek bergamotowy – właściwości i zastosowanie
Olejek bergamotowy ma intensywny słodki aromat. Dzięki temu jego często stosują w perfumerii. Czytajcie nasz artykuł i dowiadujecie się, w których jeszcze dziedzinach i dlaczego wykorzystują olejki eteryczne bergamotowe.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty