Olejek z drzewa herbacianego na trądzik

olejek z drzewa herbacianego na trądzik

W ciągu wielu wieków olej z drzewa herbacianego był stosowany przez różne narody do leczenia przeróżnych chorób. Oficjalnie olej z drzewa herbacianego uznano leczniczym na terytorium Europy tylko pod koniec dziewiętnastego wieku. Od tego czasu on stanął stosować się wszędzie i zdążył wygrać armię zwolenników.

Olejek z drzewa herbacianego jest bardzo skutecznym środkiem na trądzik. Główna właściwość tego środka – jest to doskonały środek antyseptyczny. Olej z drzewa herbacianego zabija mikroby o wiele razy efektywniej, aniżeli zwykłe dla nas spirytus i nadtlenek wodoru. Drzewo herbaciane na trądzik i wysypkę również wykorzystuje się dzięki swojej właściwości zdejmowania stanu zapalnego. Ten środek może być stosowany nawet dla dzieci, ponieważ alergiczna reakcja na drzewo herbaciane – to niezwykle rzadkie zjawisko.

Jak wykorzystać olej z drzewa herbacianego na trądzik?

Wykorzystać olej można na kilka sposobów:

  1. 30 ml wywaru szałwii trzeba zmieszać z 60 ml wody różanej i dodać 15 kropli oleju z drzewa herbacianego. Otrzymaną mieszankę należy dobrze wymieszać i nanosić na twarz jak zwykłe mleczko. Stosować środek z olejem z drzewa herbacianego można na trądzik i zaskórniki. Nanosić go trzeba codziennie na noc. Skórę należy zawczasu oczyścić tonikiem albo mleczkiem.
  2. W 100 ml ciepłej wody trzeba dodać 15 kropli oleju z drzewa herbacianego i wykorzystać mieszankę 2 razy dziennie w jakości mleczka. Ten środek pozwala oczyścić twarz i zwęzić pory.
  3. W 2 łyżki stołowe kefiru trzeba dodać 5 kropli oleju z drzewa herbacianego, dobrze wymieszać i nanosić otrzymaną maskę na twarz. Po 20 minutach resztki maski należy zmyć ciepłą wodą. Stosować maskę kefiru z olejem z drzewa herbacianego można na trądzik i różne wysypki 2 razy w tygodniu.
 
Powiązane artykuły:
Mumio do twarzy
Mumio - pożyteczny i bardzo efektywny środek. Ten środek z niedonośną nazwą pomaga zrzucić zbędną wagę. Z ogromnej ilości przepisów można dobrać maskę z mumio dla dowolnego typu skóry.
Jak się pozbyć trądziku?
Węgorze na obliczu dostawiają niemało kłopotu, nie mówiąc już o tym, że one istotnie psują wygląd zewnętrzny swojej posiadaczki. Jednak bardzo duża ilość ludzi zderza się z problemem pojawienia się węgorzów.
Zaskórniki na twarzy
Dość często na drodze do idealnej skóry u wielu kobiet stają czarne, dokładne punkty. Pozbyć się od nich jest dosyć ciężko i w większości wypadków bez pomocy kosmetologa nie można się obejść. Jednak istnieje kilka sprawdzonych środków.
Liść laurowy na trądzik
Chcecie wykorzystać w leczeniu pryszczy tylko naturalne preparaty? Wtedy obowiązkowo spróbujcie kilka środków na podstawie listka laurowego. Efektywne przepisy lekarstw dla problematycznej skóry znajdziecie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty