Olejka eteryczna rozmarynu - domowe Laboratorium Kosmetyczne

Olejka eteryczna rozmarynu

Dusza nieustannie wymaga świeżych ziołowych aromatów, które wskrzeszają wspomnienia o gorącej pogodzie, romantycznych spacerach... Ale nie będziemy zagłębiały się niepotrzebne rozmyślania. Jeżeli zaczęliśmy mowę o świeżości, to jednym z wymownych przykładów zapachów niezapomnianego lata jest rozmarynowy olejek eteryczny. Na czym jeszcze polegają jego przewagi i czym wyróżnia się spośród innych?

Stosowanie olejku eterycznego rozmarynowego

Olej rozmarynu może zamienić całą domową aptekę z lekarstwami. Takie choroby jak angina, zapalenie pęcherza moczowego, artretyzm, a także kamica nerkowa najlepiej leczą się właśnie olejem rozmarynu. Poza tym ból głowy, rozszerzenie żył, żylaki, biegunka, nieprawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, nadmierne obciążanie oczu od długotrwałego przebywania przed monitorem komputera lub nieograniczonego oglądania telewizora – daleko jeszcze do pełnej listy chorób, które są podatne na olej rozmarynowy.

Olejek eteryczny rozmarynowy znalazł swoje zastosowanie i w dziedzinie kosmetologii, pomagając poprawić wygląd zewnętrzny skóry i włosów.

Olejek rozmarynowy do skóry

Olej rozmarynu do twarzy jest pomocny przy poprawie typu skóry tłustego i suchego. On pozbawi was nadmiernego wydzielania łoju i pęcherzyków. Dzięki olejowi eterycznemu rozmarynowemu zapomnicie o problemie rozszerzonych porów i wysypek skórnych pogarszających wygląd zewnętrzny, ponieważ rozmaryn to doskonały antyseptyk i wojownik z różnego rodzaju zapaleniami. Toteż olej rozmarynu to jeszcze i efektywny środek na pęcherzyki. Trzeba wam jedynie umoczyć kulkę z waty w kropli oleju i nanieść na zapalne miejsce.

Usuwanie szram, blizn na skórze i wyrównywanie nierówności cery twarzy – to jeszcze jeden rodzaj problemów, które może rozwiązać taki uniwersalny środek. Dla osiągnięcia zauważalnego wyniku, zróbcie w domowych warunkach maskę z olejem rozmarynu. Zmieszajcie parę kropli olejku eterycznego rozmarynowego z dziesięcioma gramami oleju dzikiej róży i nanoście na powierzchnie szramy lub blizny dwa razy dziennie. Wkrótce zauważycie jak poprawi się wygląd zewnętrzny skóry.

Olej rozmarynu, jak już mówiono powyżej nadaje się i do suchego typu skóry. On jest w stanie ją zmiękczyć, nawilżyć i wygładzić. Dlatego przygotujcie mieszankę, którą można wykorzystać w postaci kremu odżywczego albo maski. Wam trzeba będzie tylko zmieszać kroplę oleju rozmarynowego z migdałowym, oliwkowym lub olejem morelowym. Nanosząc na pół godziny otrzymaną mieszankę, możecie potem zmyć ją ciepłą wodą albo delikatnie usunąć serwetką i masażowymi ruchami rozetrzeć pozostałą ilość do pełnego wchłonięcia.

Olej rozmarynowy do włosów

Olejek eteryczny rozmarynowy to też przepiękny środek do włosów. Z jego pomocą usuniecie problem pojawiającego się łupieżu, wypadania włosów i możecie pobudzić ich wzrost. Olejek rozmarynowy, można wykorzystać na przykład jako składnika masek do włosów.

Jeśli chcecie wzmocnić korzenie i stymulować wzrost, zmieszajcie pięć mililitrów oleju ze szklanką wody i wcierajcie uzyskaną mieszankę w skórę głowy. Dla obniżenia zawartości tłuszczu włosów, dodajcie parę kropli olej rozmarynu od pryszczyolejku eterycznego rozmarynowego do waszego szamponu i stosujcie go w zwykły sposób.

Jeśli chcecie pozbyć się łupieżu, zmieszajcie czterdzieści gramów olejku eterycznego jojoba, kilka kropli rozmarynu, lawendy i eukaliptusa. Rzetelnie zmieszajcie składniki i nanieście na włosy. Owińcie głowę ręcznikiem i zostawcie na godzinę. Po tym czasie zmyjcie ciepłą wodą.

Jak już zrozumiałyście, olejki eteryczne to skarb dla każdej kobiety. One pomagają rozwiązać masę problemów. A bohater dnia dzisiejszego – olejek eteryczny rozmarynowy, to znakomity środek do rozwikłania pytań zdrowotnych i do poprawy stanu skóry i włosów.

Bądźcie piękne!

 
Powiązane artykuły:
Maseczka z glinki na trądzik – czyli jak skutecznie oczyścić skórę?
Maski dla twarzy z gliną są zwłaszcza popularne u tych, kto cierpi na skórne wysypywania i podniosłą zawartość tłuszczu skóry. Glina pięknie pomaga od pryszczy. Pozwalają stosować produkt nawet tym, u kogo już pojawiły się pierwsze zmarszczki.
Pasta do zębów na trądzik – skuteczny sposób na oczyszczenie skóry twarzy
Pasta do zębów – jeden z nietradycyjnych środków, używanych dla walki z trądzikiem. Z artykułu dowiadujecie się, dlaczego pasta do zębów pomaga od pryszczy, jak wybrać odpowiedni środek dla tego celu i jak poprawnie go wykorzystać.
Mydło glicerynowe – domowe kosmetyki
Glicerynowe mydło jest idealnym środkiem dla oczyszczenia skóry dowolnego typu. Dzięki naturalnemu składowi, jego użycie nie tylko zachowuje wilgoć, lecz efektywnie sprawia się ze skórnymi chorobami, nie wywołuje alergicznych reakcji.
Węgiel aktywny na trądzik – wydajny i bezpieczny środek do oczyszczenia twarzy
Jeśli dawno marzycie pozbyć się wysypywań na obliczu, trądziku, to uważnie czytajcie nasz nowy artykuł. Materiał zawiera dosyć informacji o takim sposobie leczenia choroby jak użytek węgla i jego użycie dla kosmetycznych masek.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty