Omlet dla dziecka – sprawdzone i najbardziej smaczne przepisy

omlet dla dziecka

Jeśli waszemu bobasowi jeszcze nie wypełnił się 1 rok to najlepiej nie wprowadzać do jego racji produktów, które zawierają białko z jajka i krowie mleko. Toż proponujemy przepisy przygotowania dziecięcego omletu dla dzieci starszego wieku. On wychodzi bardzo soczystym, delikatnym i przyniesie niewątpliwie o wiele więcej korzyści, aniżeli smażony. Więc przystąpmy!

Omlet dla dziecka w piecyku

Składniki:

 • jajko kurki – 3 szt.;
 • sól – 0,5 łyżki;
 • mleko – 150 ml;
 • świeża natka – za pragnieniem.

Przygotowanie

Jajka rzetelnie przemywamy i roztłukujemy do głębokiej filiżanki. Potem wlewamy zimne mleko, rzucamy szczyptę soli i porządnie mieszamy widełkami, czy mikserem. Teraz przelewamy gotową mieszankę do naoliwionej olejem formy, posypujemy za pragnieniem rozdrobnioną świeżą natką i wypiekamy omlet w gorącym piecyku w przybliżeniu 30 minut przy temperaturze 180 stopni, nie odkrywając drzwi w trakcie przygotowania.

Omlet dla dziecka w szybkowarze

Składniki:

 • jajko kurki – 1 szt.;
 • mleko 1,5% – 50 ml;
 • olej roślinny – 1 st. łyżka;
 • sól.

Przygotowanie

Teraz opowiemy jak przygotować omlet dla dziecka. Zawczasu włączamy szybkowar, wstawiamy program "Gotowanie na paru" i czas 10 minut. W miskę roztłukujemy czyste jajka, wlewamy mleko i kładziemy według smaku sól. Zbijamy wszystko mikserem, czy blenderem do otrzymania jednorodnej sumiastej mieszanki. Silikonową formę smarujemy olejem i wypełniamy jajczarsko-mleczną masą.

Potem stawiamy formę do kontenera szybkowaru i umieszczamy do urządzenia, naciskamy przycisk puszczenia i przygotowujemy omlet dla dziecka do zakończenia programu. W zamian mleka można wykorzystać śmietankę, a także dodać za pragnieniem ser, natkę i inne składniki, które podchodzą właśnie dla waszego dziecka. Gotową potrawę ozdabiamy za pragnieniem kawałeczkami pomidorów, ogórka czy świeżą natką.

Omlet dla dziecka w kuchence mikrofalowej

Składniki:

 • jajko kurki – 2 szt.;
 • sól – według smaku;
 • mleko – 100 ml;
 • jak przygotować omlet dla dziecka
 • olej śmietankowy;
 • oliwa – 1 łyżka.

Przygotowanie

Najpierw rzetelnie przemywamy jajka szczotką pod bieżącą wodą. Potem roztłukujemy je do miski, bierzemy mikser i 20 sekund zbijamy na średniej szybkości. Potem trochę dosolimy jajczarską mieszankę i zbijamy dalej. Po tym wlewamy mleko, mieszamy i wylewamy otrzymaną masę do specjalnej miski, już naoliwioną. Teraz stawiamy naczynie do kuchenki mikrofalowej, nakrywamy przykrywką i przygotowujemy 2-3 minuty na najwyższej potędze. Po tym układamy omlet na talerz, polewamy oliwą i wołamy dzieci jeść śniadanie!

 
Powiązane artykuły:
Omlet dla dziecka w kuchence mikrofalowej
Jajka – bardzo odżywcze, toż je można wprowadzić do racji dziecka. Proponujemy zrobić omlet w kuchence mikrofalowej, on wyjdzie soczysty i delikatny i przyniesie więcej korzyści, aniżeli smażony, a na jego przygotowanie pójdzie kilka minut.
Omlet na parze – smaczny i lekki wariant dla śniadania
Omlet - to bardzo prosta i smaczna potrawa z jajek, którą przygotujecie za liczone minuty. Szczególnym smakiem różni się omlet parowy. On wychodzi lekkim i jest polecany dla dzieci. Także razem ze smacznym śniadaniem otrzymacie korzyść dla organizmu.
Smaczny i pożyteczny omlet dla jednorocznego dziecka
Omlet może stać się smaczną i pożyteczną potrawą w racji dziecka. Z nim doskonale można zacząć nowy dzień, przygotowawszy go na śniadanie. W naszym artykule opowiemy o tym, od jakiego wieku można dawać dziecku omlet i jak jego lepiej przygotować.
Omlet z kalafiorem dla dziecka
Proponujemy letni przepis omletu z kalafiorem. To smaczna i pożyteczna potrawa. Wychodzi szybki, smaczny, piękny, odżywczy omlet, który będzie ładował was energią, zabezpieczy przepięknym humorem na cały dzień.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty