Omlet dla dziecka w kuchence mikrofalowej

omlet dla dziecka w kuchence mikrofalowej

Każda mamusia stara się nakarmić swoje ulubione dziecko tylko pożytecznym, smacznym i poprawnie przygotowanym daniem i zazwyczaj zawsze życzy dogodzić jego smakowym potrzebom.

Dziś opowiemy jak poprawnie przygotować dla dziecka omlet w kuchence mikrofalowej.

Pediatrzy rekomendują dla malutkich dzieci od roku przygotowywać omlet z jajek przepiórki, ponieważ one są o wiele pożyteczniejsze i rzadko u kogo wywołują alergię.

Omlet z jajek przepiórki dla jednorocznego dziecka

Składniki:

 • jajka przepiórki – 4 szt.;
 • mleko dziecięce – 50 g;
 • masło – 1/2 łyżki;
 • sól (za pragnieniem).

Przygotowanie

Roztłukujemy jajka do miski, dodajemy mleko, zupełnie niedużo soli (jeśli już dajecie sól swojemu dziecku) i mieszamy widełkami do jednorodności. Zamazujemy szklaną pojemność dla kuchenki mikrofalowej, czy dowolne inne odpowiednie naczynie masłem, wylewamy jajczarską masę i stawiamy do kuchenki mikrofalowej na dwie-trzy minuty. Nie warto wykorzystywać plastikowych pojemników dla przygotowania omletu dla dziecka w kuchence mikrofalowej, ponieważ istnieje wiarygodność trafienia szkodliwych domieszek z plastiku do gotowej potrawy.

Chłodzimy do ciepłego stanu i możemy karmić bobasa.

Omlet z kalafiorem i marchwią dla dziecka

Składniki:

 • jajka przepiórki czy kurki – 4 czy 1 szt.;
 • mleko dziecięce – 50 g;
 • kalafior – kilka kwiatostanów;
 • marchew – 20 g;
 • masło – 1/2 łyżki;
 • sól (za pragnieniem).

Przygotowanie

Kalafior gotujemy na parze, czy w wodzie do gotowości i wykładamy do formy, co jest już nasmarowana olejem, dla przygotowania w kuchence mikrofalowej. Z góry zalewamy mieszanką przemieszanych do jednorodnego stanu jajek z mlekiem i solą i umieszczamy do kuchenki mikrofalowej na trzy minuty.

Ostudzamy do ciepłego stanu, wykładamy na talerz i podajemy dziecku.

Według analogicznego przepisu można również przygotować dla dzieci omlet z kabaczkami, zamieniwszy nimi kalafior.

Omlet z serem dla dziecka

Składniki:

 • jajka przepiórki czy kurki – 4 czy 1 szt.;
 • mleko dziecięce – 50 g;
 • ser – 100 g;
 • masło – 1/2 łyżki;
 • sól (za pragnieniem).

Przygotowanie

omlet dla dziecka z kalafiorem

Jajka przepiórki, czy jedno kurze jajko mieszamy z dziecięcym mlekiem, dodawszy za pragnieniem trochę soli. Wykładamy ser, przetarty przez sito i mieszamy za pomocą miksera, czy widełek do jednorodnego stanu. Wylewamy otrzymaną mieszankę do naoliwionego olejem szklanego talerza czy formy, odpowiednią dla przygotowania w kuchence mikrofalowej i przygotowujemy trzy minuty.

Dostajemy gotowy omlet z serem z kuchenki mikrofalowej, ostudzamy do ciepłego stanu i karmimy bobasa.

Taki omlet można na życzenie osłodzić małą ilością cukru, czy dodać dla słodyczy kawałeczek banana.

 
Powiązane artykuły:
Omlet na parze – smaczny i lekki wariant dla śniadania
Omlet - to bardzo prosta i smaczna potrawa z jajek, którą przygotujecie za liczone minuty. Szczególnym smakiem różni się omlet parowy. On wychodzi lekkim i jest polecany dla dzieci. Także razem ze smacznym śniadaniem otrzymacie korzyść dla organizmu.
Smaczny i pożyteczny omlet dla jednorocznego dziecka
Omlet może stać się smaczną i pożyteczną potrawą w racji dziecka. Z nim doskonale można zacząć nowy dzień, przygotowawszy go na śniadanie. W naszym artykule opowiemy o tym, od jakiego wieku można dawać dziecku omlet i jak jego lepiej przygotować.
Omlet z kalafiorem dla dziecka
Proponujemy letni przepis omletu z kalafiorem. To smaczna i pożyteczna potrawa. Wychodzi szybki, smaczny, piękny, odżywczy omlet, który będzie ładował was energią, zabezpieczy przepięknym humorem na cały dzień.
Omlet z dzieciństwa
Przygotowanie omletu nie zajmuje dużo sił i wolnego czasu. Właśnie dlatego można go robić chociaż raz dziennie. Do tego taka potrawa wychodzi na tyle sytną i kaloryczną, że jego można podawać nie tylko do śniadania, ale i do obiadu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty