Opaski na gumce do fryzury w stylu greckim – sposób na eleganckie ponadczasowe uczesanie

opaski na gumce do fryzury w stylu greckim

Fryzury z opaską na gumce są eleganckie i jednocześnie mają cechy autentyczności. Antyczna kultura wniosła znaczący wkład w kulturę światową. Do dziś wciąż pozostają wzorcem piękna słynne mityczne postaci Starożytnej Grecji: na przykład bogini Atena z groźnym i mądrym spojrzeniem w greckiej sukience, lub bogini Afrodyta z kwiatami wplecionymi we włosy, które upięte w greckim stylu.

W modzie ślubnej z roku na rok pozostają popularne sukienki o kroju greckim – luźne i zwiewne. Dzisiejsza moda też bierze ze starożytnej kultury greckiej wizerunki, które nowoczesne modnisie starają się unowocześnić.

Dlatego dziś tak dużą popularnością cieszy się grecka fryzura: klasyczne końskie ogony, idealnie wyrównane prostownicą, ustąpiły miejsca miłym greckim fryzurom, skręconym w lekkie lub potargane fale, które nie sposób zrobić bez specjalnej spinki lub opaski na gumce.

Jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury?

Styl greckiej fryzury w dużej mierze zależy od stylu opaski na gumce: na przykład do wieczorowych fryzur i strojów pasują odświętne wytworne gumki, ale do codziennej fryzury potrzebujemy bardziej skromnych i prostych gumek.

Do stylów casual i hippie idealnie nadają się opaski na gumce ze skórzanym warkoczem. W tym przypadku robi się fryzura nieco rozczochrana, aby stworzyć lekki efekt zaniedbania – taki efekt wygląda bardzo stylowo.

Do stylu "baby doll" są idealne opaski na gumce o tęczowych kolorach – różowym, niebieskim, żółtym, pomarańczowym i lawendowym. Jeśli są one ozdobione miłą kokardką, prezentują słodki, beztroski i radosny wizerunek.

Opaski na gumce zdobione kryształkami, metalem i dużymi kamieniami są idealne do wieczorowych fryzur. Wiele gwiazd Hollywood pojawia się na czerwonym dywanie właśnie z takimi opaskami, które w swej kolorystyce harmonijnie łączą się ze strojem. Takie same opaski na gumce często stają się częścią wizerunku narzeczonych.

Fryzury kreowane z pomocą opaski na gumce do greckiej fryzury

Fryzury układane z pomocą opaski na gumce są pełne różnorodności: główny element greckiej fryzury – wysoko podniesione boczne loki jako obowiązkowy akcent każdej fryzury w stylu greckim.

W klasycznej wersji fryzura ma prosty przedziałek, jeśli dziewczyna nosi długą grzywkę. Jeśli grzywka jest krótka, reguła ta nie jest przestrzegana.

Po zakładaniu opaski na gumce dziewczyna może wybrać kilka wariantów fryzury:

  1. Po pierwsze, włosy można zostawić rozpuszczonymi i wtedy fryzura będzie wyglądać jak hipis.
  2. Po drugie, włosy można zawinąć pod opaskę na gumce tylko po bokach, a z tyłu zostawić rozpuszczonymi.
  3. Zebrane pod gumkę włosy – klasyczna grecka fryzura staje się trzecim możliwym rozwiązaniem.
jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 1 jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 2 jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 3
jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 4 jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 5 jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 6
jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 7 jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 8 jak wybrać opaskę na gumce do greckiej fryzury 9
 
Powiązane artykuły:
Spinki do zwiększenia objętości włosów, czyli modne upięcia z wypełniaczem
Chcecie dziennie mieć doskonałą objętościową fryzurę? Wtedy przyda się nasz nowy artykuł. W nim dokładnie opowiada się o szpilkach, przeznaczonych specjalnie do nadania lokom objętości. Poznajcie, jak korzystać tymi akcesoriami.
Spinki do włosów ze wstążek – ręcznie robione akcesoria
Wąskie kawałeczki tkanki różnych kolorów – bezgraniczne pole dla fantazji. A jeszcze to wciąż aktualny sposób ubrać fryzurę. Którymi bywają spinki ze wstążek i co można zrobić z taśm swoimi rękami, żeby urazić otoczenie? O tym czytajcie w artykule.
Opaska do włosów – akcesoria do pięknej fryzury
U każdej dziewczyny powinna być swoja koronna fryzura, którą można zrobić za kilka minut nawet z zamkniętymi oczami. Opaska może stać się doskonałym dopełnieniem do takiej fryzury.
Brushing do włosów – rodzaje grzebienia-brushingu
Dziś mowa pójdzie o efektywnej metodzie układania włosów. Zrobić fryzurę za pomocą brushingu proponują w każdym salonie, ale także można zrobić to samodzielnie. O odmianach brushingu i o tym jak poprawnie ułożyć nim pasma, opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty