Operacja plastyczna na nos – rhinoplastyka

operacja plastyczna na nos

Rhinoplastyka – jeden z najpopularniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej, ustępuje jej jedynie co do popularności operacja na powiększenie biustu. Co należy wiedzieć o tym, jak wpłynie operacja plastyczna na nos i czy można wykonać jedynie plastykę konturową? Dosyć szybko uzyskamy odpowiedzi na te i inne pytania.

Plastyka konturowa nosa

Najprostszy i bezpieczny zabieg korekcji kształtu nosa – plastyka konturowa. To jest dosyć prosta operacja chirurgiczna, korekcja nosa w tym wypadku odbywa się pod miejscowym znieczuleniem, chirurg wprowadza pod skórę specjalny żel-filler. Za pomocą plastyki konturowej można rozwiązać następujące problemy:

  • usunąć garb nosowy;
  • podnieść lub opuścić czubek nosa;
  • wypełnić nierówności i fałdy;
  • wyrównać asymetrię.

Jedyne czego nie można osiągnąć za pomocą tego zabiegu – to zmniejszenie długości nosa i rozmiarów nosa, jednak właśnie tego chce osiągnąć większość klientów chirurga plastycznego. W takim wypadku klientowi zaleca się wykonanie rhinoplastyki.

Chirurgia plastyczna nosa

Za pomocą rhinoplastyki można otrzymać nos o dowolnym kształcie, a również w całości zmienić twarz, ponieważ w toku operacji chirurg wtrąca się w strukturę kostną, w związku z czym może dojść do zmian konturowych twarzy. Z tego więc powodu rhinoplastyka jest wskazana osobom od 18 do 40 lat.

Pierwsze wymaganie jest obowiązkowe do wykonania, ponieważ zanim kości i chrząstki nie ukształtowały się do końca, wyniku operacji nie da się przewidzieć.

W wieku dojrzałym istnieją przeciwwskazania, ponieważ skóra traci swoją byłą jędrność, a tkanki regenerują się bardziej powoli. Otrzymawszy nowy nos ryzykujesz uzyskać nowe zmarszczki. W gorszym wypadku – niegojące się rany.

Jeśli postanowiłaś zrobić operację plastyczną, na nos po niej będzie strasznie spojrzeć: proces regeneracyjny trwa około dwóch tygodni, pierwszy tydzień będziesz miała na nosie założony opatrunek z gipsem. Końcowy kształt nosa będziesz mogła zobaczyć po upływie dwóch miesięcy, a następstwa operacyjne znikną w ciągu roku. Plastyka skrzydeł nosa, gdy podstawowa część pozostaje bez zmian, goi się bardzo szybko.

Operacja plastyczna czubka nosa

Nieco unieść czubek nosa można za pomocą fillerów. Natomiast całkowicie pozbyć się opuszczonego lub zbyt wystającego czubka można tylko za pomocą rhinoplastyki. Jak będzie wyglądać twój nos dowiesz się przed operacją w gabinecie lekarza. Zbadawszy budowę czaszki, szczególności struktury kości i jakość chrząstek, on da ci możliwość zapoznać się z możliwymi wariantami twego przyszłego nosa, model którego opracuje komputer. Zobaczywszy swoją nową twarz będziesz mogła powiedzieć czego chcesz. Należy jednak uwzględnić, że indywidualną reakcję organizmu trudno jest przewidzieć i nawet w tym wypadku, jeśli chirurg zawodowo wykona swoją pracę możliwe są powikłania i kształt nosa może tobie się nie spodobać. Na podstawie danych statystycznych około 20% pacjentów robi powtórną rhinoplastykę. Chociaż nikt jeszcze nie chciał plastyka konturowa nosaprzywrócić były kształt nosa.

Jak będzie wyglądać nos po operacji plastycznej?

Pierwsze dni po operacji plastycznej twój nos będzie spuchnięty, obrzęki i siniaki mogą pojawić się na całej twarzy. Proces regeneracji będzie przebiegać zgodnie z możliwościami twojego organizmu. Najważniejsze pamiętaj, że nawet po całkowitym zagojeniu się musisz uważać na swój nos. Zabieg chirurgiczny ma określone następstwa, z tego więc powodu nawet zwykły katar może mieć fatalne następstwa, natomiast w wyniku urazu może dojść do odrzucenia tkanek. Jednak to zdarza się dosyć rzadko,ale człowiek, który jest uprzedzony jest uzbrojony.

 
Powiązane artykuły:
Przeszczepy skóry – jak przebiega transplantacja?
Istnieje duży spis świadczeń do przeprowadzenia przeszczepu skóry. Taka operacja jest bardzo niebezpieczna, lecz tylko z jej pomocą można pozbyć się od dużych defektów skóry. Dokładniej o procesie przesiadki i rehabilitacji czytajcie w artykule.
Niechirurgiczna plastyka korekcyjna powiek
Wszystkie kobiety chcą, żeby ich oczy zawsze lśniły młodością i zdrowiem. Lecz z czasem skóra wokół oczu zaczyna wydawać wiek. Nie pośpieszajcie zwracać się do chirurga, przecież jest wariant - niechirurgiczna plastyka korekcyjna powiek.
Plastyka korekcyjna podbródka
Dużo kobiet marzy o plastyce – korekcja formy podbródka. To niewielka część ciała niepokoi co trzecią kobietę. Którymi sposobami można doprowadzić formę swojej twarzy do idealnych parametrów? O tym opowiemy w artykule.
Plastyka korekcyjna czubka nosa
Rynoplastykę i korekcję koniuszka nosa robią i niepubliczne kobiety. Te procedury są dosyć skomplikowane i wymagają od lekarzy uwagi. Za pomocą jakich metod i po co przeprowadza się plastykę nosa? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty