Opieka za skórą oblicza po 30 latach

opieka za skórą oblicza po 30 latach

Po 30 latach zazwyczaj pojawiają się początkowe oznaki starzenia skóry: niegłębokie zmarszczki metabolizmu, zmniejszenie wyrabiania kolagenu i inne), ale także wskutek zewnętrznych negatywnych działań, stresów, przemęczenia, szkodliwych przyzwyczajeń i wielu innych czynników. Żeby nie dopuścić szybkiego wzmacniania sytuacji, trzeba poprawnie i systematycznie opiekować się skórą. Porozmawiamy o właściwościach opieki za skórą oblicza po 30 latach.

Etapy opieki za skórą oblicza po 30 latach

Po osiągnięciu trzydziestoletniego wieku wymaga się nie tylko opiekować się skórą za pomocą środków kosmetologicznych. Opieka za skórą powinna być kompleksowa i włączać:

 • zdrowe żywienie (przewagę należy oddawać produktom, co zawierają dużą ilość błonnika, nienasyconych tłustych kwasów, świeżym owocom i warzywom, produktom kwaśno-mlecznym, zbożowym);
 • dostateczny pitny reżim (w dzień trzeba używać minimum 1,5-2 l płynu);
 • odmowa od szkodliwych przyzwyczajeń;
 • pełnowartościowy odpoczynek (sen niemniej 7 godzin);
 • fizyczna aktywność (lepiej uprawiać sport na świeżym powietrzu);
 • salonowe procedury (peeling, masaż twarzy, mezoterapia i inne);
 • codzienne domowe obejście.

Główne etapy bazowego, codziennego, domowego obejścia za skórą twarzy są następne:

 1. Oczyszczenie. Rzetelne oczyszczenie jest potrzebne nie tylko wieczorem dla usunięcia kosmetycznych środków i zabrudzeń ze skóry, ale i po nocnym śnie, ponieważ za noc w porach gromadzą się martwe cząsteczki i produkty życia żywych komórek, a także pot, tłuszcz, cząsteczki włókna pościelowej bielizny i inne. Toż umywać się trzeba minimum dwukrotnie w dniu, przy czym rekomenduje się zrezygnować ze zwyczajnej wody, wykorzystując oczyszczoną, czy gotowaną, obowiązkowo chłodną. Środek dla mycia trzeba podbierać zależnie od typu skóry.
 2. Tonizowanie. Po myciu obowiązkowo trzeba wykorzystać tonik, czy mleczko. Te środki pomagają likwidować reszty oczyszczającego preparatu, zdejmują irytacje, nawilżają skórę i przygotowują ją do naniesienia innych środków kosmetologicznych. Nie rekomenduje się stosować mleczka i toniku ze spirytusem.
 3. Zwilżenie i żywienie. Kremy dla twarzy trzeba również podbierać odpowiednio do typu skóry, a także ze względu na jej właściwości (skłonność do nabrzmiałości, wysypywań). Do 35 lat wykorzystać antywiekowe środki jeszcze nie warto. W dzienny czas lepiej wykorzystać lekkie nawilżające kremy i żele, odpowiednie dla naniesienia pod makijaż (tylko w zimie przed wyjściem na dwór polecano stosowanie środki na tłuszczowej podstawie). Dzienne środki obowiązkowo muszą zawierać przeciwsłoneczne filtry. Na noc trzeba wykorzystać krem, co zawiera maksimum składników odżywczych. Podniosłą uprzejmość wymaga się okazywać skórze wokół oczu, co potrzebuje oddzielnych środków kosmetologicznych. Również w domowych warunkach rekomenduje się regularnie wykorzystać skruby, maski, serwatki, kosmetyczny lód.

Opieka za kombinowaną i tłustą skórą oblicza po 30 latach

Umywać skórę, skłonną do zawartości tłuszczu, trzeba za pomocą specjalnych żelów, czy galaret, co zawierają substancje, co głęboko oczyszczają pory i skracają je, szczególną uprzejmość okazując zonie T, dla oczyszczenia opieka za suchą skórą oblicza po 30  której lepiej wykorzystać środki kosmetyczne (tym osiąga się efekt lekkiego peelingu). Przy opiece za tłustą skórą należy pamiętać, że ona potrzebuje nawilżających środków niemniej, aniżeli sucha.

Opieka za suchą i cienką skórą oblicza po 30 latach

W danych wypadkach dla mycia trzeba wykorzystać miękkie środki podobne do kremów. Przy bardzo suchej skórze lepiej całkiem zrezygnować z mycia, oczyszczając twarz śmietanką, czy mleczkiem. Przy wyborze kremów trzeba oddać przewagę tym, co zawierają oleje roślinne, witaminy А i Е, albo wykorzystać na noc w zamian kremów naturalne oleje, czy ich mieszanki.

 
Powiązane artykuły:
Regularna opieka nad skórą oblicza
Dwukrotnie w ciągu dnia myjecie się, nanosicie na twarz tonik i nawilżający krem, lecz skórze wszystko jedno i chce czegoś lepszego? W artykule są opisane wszystkie niuanse regularnej opieki nad skórą, a także cenne porady.
Trądzik na kościach policzkowych – jak się go pozbyć?
Trądzik psuje wygląd zewnętrzny i czasami wywołuje świerzb. Dlaczego pojawiają się pryszcze na kościach policzkowych i co czynić, żeby pozbyć się ich? Czytajcie o tym w naszym artykule.
Żelatyna na czarne kropki
Maski z żelatyną mają prawdziwie unikalne właściwości. One stwarzają trwałą błonę na skórze, która sprzyja szybkiemu i lekkiemu usunięciu kropek. Jak zrobić ją w domowych warunkach? O tym czytajcie w naszym artykule.
Maseczka do twarzy na czarne kropki
Problem czarnych kropek na obliczu jest więcej znajomy miejskim mieszkankom, i nic dziwnego. Przy dzisiejszym tempie życia rzadko dotrzymujemy się trybu odżywiania. Polecane maski pomogą szybko i efektywnie oczyścić skórę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty