Opieka nad dzieckiem do roku
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
Krostki na głowie niemowlaka wyglądają nieestetycznie i nie dostarczają żadnego dyskomfortu dla ich władców. Jednak jeśli zadaliście się celem pozbawić od tej napaści, trzeba zaopatrzyć się rekomendacjami jak to zrobić, żeby nie zaszkodzić bobasowi.
Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.
Refleks ssania produkuje się u dziecka jeszcze w brzuszku i dlatego ssanie smoczka, jednakowo jak i piersi, uspokaja go. Jeśli rozstrzygnęliście oduczyć dziecko od smoczka, przekonacie się, że on jest przygotowany do tego.
Jednej z procedur opieki nad dzieckiem do pierwszego roku jego życia wśród mam i babć było konieczne strzyżenie dziecka. Objaśniało się to prosto: włosy będą rosnąć lepiej i staną się gęste. Czy odpowiada to prawdzie? Zorientujemy się w naszym artykule.
Czy strzyc dziecko do roku? Od rodziców można usłyszeć różne odpowiedzi. Jedni czczą tradycję, a inni uważają to za zabobon. Zorientujmy się, w czym kryje się przyczyna i czy warto obcinać dziecko przed skończeniem pierwszego roku życia?
Przed urodzeniem dziecka troskliwi rodzice chcą napełnić pokój niemowlęcia licznymi zabawkami, czasem wyprzedzając wydarzeni i nabywając zabawki "na potem". Jakie naprawdę są potrzebne zabawki dla miesięcznego dziecka? Dowiedzmy się.
Dla kogoś pytanie, jak przyzwyczaić dziecko do smoczka może okazać się co najmniej bezsensownym. Po co przyzwyczajać malucha tego, od czego już w najbliższym czasie, trzeba będzie oduczać? Pozwolimy sobie nie zgodzić się z wami i przedstawimy jednak kilka argumentów do użycia smoczka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty