Organizacja dnia młodej mamy - jak wszystko ogarnąć z niemowlakiem?

jak wszystko ogarnąć z niemowlakiem

Pojawienie się dziecka dla każdej mamy kojarzy się z ogromną radością. Jednak wraz ze zwiększaniem liczby członków rodziny pojawia się wiele trosk. Często na kobietach spoczywa zadanie nie tylko opiekować się dzieckiem, ale i prowadzić gospodarstwo. Wszystko to zabiera sporo sił i znalezienie wolnej chwili dla siebie staje się bardzo trudnym zadaniem.

Wiele młodych matek na początku nie mogą prawidłowo rozdzielić swojego czasu i wtedy pytanie o to, jak wszystko ogarnąć z dzieckiem, staje się bardzo aktualne.

Jak znaleźć czas, aby wszystko ogarnąć z małym dzieckiem?

Przede wszystkim należy wziąć notatnik i zapisywać tam wszystko, co trzeba zrobić w ciągu dnia. Wpisy najlepiej robić wieczorem w miłej atmosferze, kiedy dziecko już położy się spać. Ponieważ absolutnie wszystko zrobić z dzieckiem na ręku nie ma możliwości, trzeba określić najważniejsze zadania i zaplanować swój dzień tak, aby wykonać przynajmniej je. A niektóre zadania można połączyć, na przykład spacer i zakupy.

Dużo czasu zajmuje gotowanie. Dlatego też zaleca się, aby zaplanować menu na śniadanie, obiad i kolację. Warto zminimalizować czas czyszczenia i krojenia produktów. Na przykład w jednym dniu można oczyścić i zetrzeć marchew, pokroić cebulę i inne warzywa, umieścić je w pojemniki i zamrozić. Podczas gotowania wystarczy wziąć odpowiednią ilość. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu.

Częstym błędem jest gotowanie, gdy dziecko śpi. Ten czas lepiej poświęcić dla siebie. A gotować można i z dzieckiem. Na przykład jako opcja, posadzić je w kuchni i dać przebierać groszek lub fasolę. Jeśli dziecko jest bardzo małe, to po prostu posadzić je w fotelik samochodowy lub wózek, umieszczając obok siebie. Często niemowlakom wystarczy widzieć mamę obok siebie. Aktywnie zajmować się sprzątaniem można tylko w weekendy. A w dni powszednie po prostu utrzymywać porządek.

Jeśli potrafisz prawidłowo ustalić priorytety będziesz mogła rozstrzygnąć nawet pytanie o tym, jak ogarnąć wszystko z dwójką dzieci.

 
Powiązane artykuły:
Zasady prawidłowej organizacji dnia – jak kobiecie wszystko ogarnąć?
Na bary kobiety zawsze kładło się mnóstwo obowiązków i trosk, a współczesny rytm życia i podwyższenie obciążenia nierzadko przetwarzają nasze życie na nieprzerwany i nieskończony obieg. Czytamy nasze porady w artykule.
Zarządzanie czasem – skuteczne sposoby na samozorganizowanie się
Umiejętność zorganizować swój czas tak, by jak najmniej tracić jego na daremne i niepotrzebne rzeczy i użyczyć maksimum uwagi ważnemu zajmowaniu – całą sztukę, co nazywa się taim-management.
Kilka korzystnych porad jak prowadzić gospodarstwo domowe
Wielu zdaje się, że w porę sprawiać się z wszystkimi domowymi sprawami jest po prostu niemożliwie. Lecz to nie tak. Dobra gospodyni zna parę chytrości, które przydadzą się tym, dość często nie wpisuje się do ram czasowych i budżetowych.
Robimy wszystko wspólnie - jak wszystko zdążać z małym dzieckiem?
Z urodzeniem dziecka życie w całości zmienia się. Mama powinna nie tylko krzątać się po gospodarstwie, ale i troszczyć się o bobasa, który wymaga dużo czasu i uwagi. Porozmawiamy o tym -jak można wszystko zdążać z malutkim dzieckiem?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty