Ortopedyczne problemy u dzieci
Wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci przy urodzeniu jest fizjologicznym zjawiskiem i stopniowo zaczyna rozprostowywać rączki i nóżki. Jeśli sytuacja nie zmienia się, to warto zwrócić na to szczególną uwagę.
Z problemem szpotawości u dzieci zderza się wielu rodziców. Czasami to właściwości kształtowania chodu malutkiego brzdąca, a czasami utajony problem wymagający bacznej uwagi dla wczesnego diagnozowania odchyleń.
Młodzi rodzice nierzadko zderzają się z takim problemem jak chodzenie dziecka na palcach. Czy normalne to, albo taki stan jest wezwany przez jakieś naruszenia? W artykule dokładnie rozpatrzymy czym może być wywołane podobne zachowanie u dzieci.
Nierzadko rodzice malutkich dzieci zderzają się z problemem chodzenia na palcach. Niektóre tak robią czasami. Lecz niektóre bobasy chodzą na palcach z regularnością i to zaczyna niepokoić.
Chodzenie na koniuszkach palców u malutkich dzieci spotyka się dosyć często. W większości wypadków to jest po prostu studiowaniem swoich nowych możliwości. Jednak czasami przyczyny mogą być głębsze i poważniejsze.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty