Oszczędzanie pieniędzy, czyli nauka prowadzenia budżetu domowego

oszczędzanie pieniędzy

Często funduszy brakuje wcale nie z powodu niskiego wynagrodzenia, a z powodu złych nawyków związanych z wydatkami. Dzięki rozsądnemu oszczędzaniu pieniędzy w rodzinie można osiągnąć bardziej efektywnego wykorzystania środków finansowych.

Zasady oszczędzania

Zasady oszczędzania pieniędzy są dość proste i oczywiste. Mało ich znać – trzeba ich się uczyć! Ważne jest, aby wziąć pod uwagę główne zasady, które prowadzą do znacznego oszczędzania pieniędzy bez poważnego odcięcia podstawowych paragrafów wydatków:

  1. Policz, ile pieniędzy masz i ile chcesz wydać. Przy tym ważne jest, aby zapisywać wydatki – tak będzie łatwiej obliczyć "zbędne". I pamiętaj – jedna codzienna filiżanka kawy za 3$ w kawiarni – to 90$ w miesiąc i 1080$ rocznie. Naucz się oszczędzania pieniędzy na niektórych rzeczach.
  2. Należy zwrócić uwagę na to, ile kosztują twoje rozrywki – ten artykuł wydatków prawie zawsze można obciąć.
  3. Uważaj na swoje zdrowie – hartuj się, jedz zdrową żywność, ciepło się ubieraj. To pozwoli dobrze zaoszczędzić na lekach.
  4. Oszczędzanie pieniędzy na produktach – to przede wszystkim nawyk gotowania w domu. Kupowanie zbóż, warzyw, ryb i mięsa wcale nie jest tak drogie, jak gotowanie dań lub produktów gotowych do spożycia. Efekt będzie pozytywny i dla finansów, i dla zdrowia.
  5. Nie pozwól sobie nieprzemyślanych zakupów – zawsze udawaj się do sklepu tylko ze wcześniej napisaną listą zakupów i nie bierz nic ponad nią.
  6. Korzystaj z okazji rabatów i promocji nie dla tego, aby wziąć to czego nie potrzebujesz, a dla obniżenia kosztów usług, z których skorzystałabyś w każdym przypadku.
  7. Nie kupuj dużo tanich rzeczy – weź jedną, ale dobrej jakości. Będzie ona nosić się dłużej. Nie oznacza to jednak, że trzeba iść do butiku i przepłacać za markę.
  8. Główny sekret oszczędzania pieniędzy jest prosty – trzeba kontrolować swoje wydatki i eliminować te, które nie dają ci żadnych korzyści. Jednak ważne jest, aby nie popadać w skrajności i nie rezygnować ze wszystkiego w ogóle.
 
Powiązane artykuły:
Magiczna sztuka zarządzania energią pieniędzy. Czyli jak sprawić, by pieniądze cię pokochały?
Magicznej sztuki zarządzania energią pieniędzy można nauczyć się, lecz do tego trzeba pojąć jej prawa i reguły. Nie wolno skarżyć się i narzekać na los, należy zacząć działać, dokładać wysiłków dla otrzymania pożądanego wyniku.
Jak oszczędzać pieniądze? Czyli zarządzanie finansami domowymi
Pieniądze. Stare przysłowia nieraz udowadniały, że one to najwyższe zło dla człowieka. Jednak pieniądze nie mogą być złem czy dobrem, a wszystko zależy od tego, w czyich rękach one znajdują się i jak je zarabiają i tracą.
Jak żyć, jeśli nie ma pieniędzy, czyli co robić, jeśli twoje potrzeby przekraczają twoje możliwości finansowe?
Życie zabarwia się do ciemnych farb, kiedy nie ma pieniędzy, lecz wyjście z położenia jest zawsze. Można znaleźć podrabianie, spróbować coś sprzedać, czy zająć trochę środków u krewnych.
Jak żyć oszczędnie? Czyli nauka gospodarowania własnymi finansami
Wiele osób tracą swoje pieniądze na absolutnie niepotrzebny towar. Jeśli nauczyć się poprawnie rozporządzać swoimi finansami i oszczędzać, to można nagromadzić potrzebną sumę i nabyć rzeczywiście potrzebne rzeczy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty