Oszustwo na każdym kroku: 15 zdjęć, które nie są prawdziwymi

W internecie jest mnóstwo unikalnych zdjęć. Jednak wśród wielu popularnych zdjęć są te, które nie są prawdziwe.

Od czasu do czasu w internecie pojawiają się unikalne zdjęcia, które mają miliony lajków i zdobywają ogromną popularność. Wielu z nas zaskakuje ten fakt, że te zdjęcia są efektem manipulacji w programach graficznych. Wybraliśmy dla Naszych Czytelników kilka szokujących przykładów.

1. Niepoprawnie zinterpretowane zdjęcie

Niepoprawnie zinterpretowane zdjęcie
Niepoprawnie zinterpretowane zdjęcie 2

O wojnie domowej w Syrii można się dowiedzieć na podstawie licznych zdjęć publikowanych w internecie. Na przykład po sieci błyskawicznie rozchodzi się zdjęcie, które ma przedstawiać syryjskiego chłopca śpiącego między grobami rodziców. Chłopiec ze zdjęcia to siostrzeniec fotografa, którego on zaangażował do nowego projektu artystycznego.

2. Szydzenie z tragedii

Szydzenie z tragedii

Kilka dni po okropnym zamachu z 11 września 2001 roku w sieci zostało opublikowane to zdjęcie. Ludzie byli w szoku, współczuli chłopakowi, ale później zaczęły się pojawiać logiczne pytania: jak chłopak nie zauważył samolotu, w jaki sposób udało się zachować zdjęcie? W rzeczywistości to zdjęcie – to efekt manipulacji w programie graficznym, a chłopak żyje.

3. To nie cudo przyrody

przyroda

Te drzewa nie są fioletowe i nie rosną w Szkocji. Te drzewa są zielone, rosną niedaleko rzeki Shotover w Nowej Zelandii.

4. Kawał z prezydentem

Kawał z prezydentem

O historii, w której George Bush czyta książkę do góry nogami, słyszał chyba każdy z nas. To jest zabawne, ale nieprawdziwe.

5. Tragiczna katastrofa z filmu

film

Nie jest to zdjęcie z katastrofy lotu Air France flight 447 w 2009, a kadr z serialu Lost.

6. Fałszywe wzruszenie

dziecko

W sieciach społecznych to zdjęcie jest bardzo popularne. Niestety niemożliwe jest, aby przez warstwy mięśni i tkanek, stopa dziecka w brzuchu matki była aż tak doskonale widoczna. Oprócz tego nóżka bobasa jest za duża w porównaniu z rozmiarem ciała.

7. Księżyc z gwiazdą w oceanie

ocean

Wiele ludzi podziwiało niesamowite zdjęcie cudownej wyspy, jednak jest ono prawdziwe w połowie. Faktycznie istnieje wyspa Molokini (pomiędzy Maui a Kahoolawe na Hawajach) w kształcie przypominająca księżyc, ale gwiazda to dodatek grafika.

8. Prawdziwe Yin i Yang

zwierzę

Zdjęcia zwierząt zdobywają ogromną popularność i mnóstwo lajków, to samo można powiedzieć o zdjęciu czarnego lwa. Być może rzeczywiście istnieją takie zwierzęta, jednak to zdjęcie nie jest prawdziwe. Dołączamy oryginalne zdjęcie.

9. Nieprawdziwy widok wart miliona

widok wart miliona

Każdy by z nas chciał zobaczyć takie piękno w życiu realnym. Podany opis przekonuje nas, że to wschód Księżyca w Parku Narodowym Sekwoi w Kalifornii. Jednak badania udowodniły, że ta góra znajduje się we Francji, a satelita to dodatek grafika.

10. Zdemaskowanie legendarnego logo

Zdemaskowanie

Każdy film i odcinek serialu produkcji MGM poprzedza kilkusekundowe ujęcie głowy prawdziwego ryczącego dwukrotnie lwa. Kilka lat temu w sieci pojawiło się zdjęcie, które jakoby odsłania odwrotną stronę legendarnego reżyserowania. Obrońcy zwierząt byli przerażeni i aby zapobiec poważnemu konfliktowi, tajemnica została odsłonięta – to zdjęcie jest nieprawdziwe, w rzeczywistości lwu robiono tomografię.

11. Fałszywe niebezpieczeństwo

bieg

Podczas fotografowania dzikich zwierząt zdarzają się różne sytuacje, czasami nawet dochodzi do śmiertelnych wypadków. Jeśli się przyjrzeć temu zdjęciu, to można zobaczyć, że niedźwiedź to dodatek grafika, o czym świadczy dziwny kształt głowy i trawa na łapie.

12. Kosmiczny owoc przyszłości

owoc

Kilka lat temu w internecie pojawiło się zdjęcie z niebieskim arbuzem. Mówią, że to nowy japoński lub chiński owoc. Niebieski arbuz to również czysta fantazja i efekt zmiany kolorów w programie graficznym.

13. Nierealna budowla

budowla

To zdjęcie znamy jako przedstawiające zamek na skale w Dublinie w Irlandii. Jest to jednak tylko żart. Znaleziono oryginały zdjęć, które zostały połączone w Photoshopie.

14. Nieprawdziwy atak rekina

atak rekina

Na tym zdjęciu połączono dwa niemające nic wspólnego ze sobą zdjęcia. Aby przekonać ludzi, że to zdjęcie jest prawdziwe, umieszczano pod nim napis: "Kandydat na najlepsze zdjęcie roku od National Geographic", co również było nieprawdą.

15. Spadająca gwiazda

gwiazda

W 2015 roku było bardzo popularne zdjęcie, na którym jakoby utrwalono spadającą gwiazdę i jej odzwierciedlenie w rzece. To zdjęcie jest nieprawdziwe, na nim przedstawiono dwuminutowy start wahadłowca kosmicznego w 2010 roku.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty