Owijanie ciała przeciw cellulitowi - przepisy domowego owijania

owijanie ciała przeciw cellulitowi

Wśród wielu zabiegów, które wykorzystujesz aby pozbyć się cellulitu, może się znaleźć taki zabieg jak owijanie ciała przeciw cellulitowi. Na początku ten wspaniały zabieg oferowały jedynie salony piękności, jednak obecnie kobiety wolą przeprowadzać tą procedurę samodzielnie w domu.

Domowe owijanie przeciw cellulitowi

Istnieje dużo sposobów owijań, my natomiast zapoznamy się z ogólnym schematem, który jest dostępny w warunkach domowych. Przede wszystkim musisz posiadać czas: prysznic przed i po owijaniu, naniesienie i zabieg zajmą około dwóch godzin. Zaleca się robienie zabiegu co drugi dzień 12-15 razy, ale nie należy robić zabiegów podczas miesiączki. Najlepiej rozpoczynać, od razu po zakończeniu miesiączki aby zdążyć wykonać odpowiednią ilość zabiegów.

Skuteczne owijanie przeciw cellulitowi przeprowadzać dosyć prosto:

  1. Weź prysznic i dokładnie przetrzyj strefy problemowe twardą gąbką lub skrubem. Należy to robić przez 5-7 minut, następnie powycierać się do sucha.
  2. Nanieś mieszankę (przepisy podajemy niżej), nieco wmasuj ją w skórę. Przekonaj się, czy nie jest zbyt rzadka.
  3. Weź folię spożywczą, trzymaj ją jedną ręką na nasmarowanym miejscu i owiń 4-5 razy. Należy owijać nie tylko nasmarowaną skórę, folia ma pokrywać 10 cm nienasmarowanej skóry z góry i dołu aby mieszanka nie wyciekała.
  4. Następnie masz do dyspozycji dwa warianty: możesz zrobić ćwiczenia fizyczne (zalecane gdy robisz owijanie przeciw cellulitowi z musztardą) albo nakryć się ciepłą kołdrą i obejrzeć film. Ta część zabiegu zajmuje 1,5-2 godziny.
  5. Po zakończeniu zabiegu zdejmij folię i wyrzuć, najlepiej to robić w łazience. Zmyj resztki mieszanki, dobrze powycieraj skórę i nanieś gęsty krem nawilżający. Jeśli owijanie było delikatne, na przykład z miodem, to po zakończeniu zabiegu można nanieść krem antycellulitowy.
  6. W tych dniach, w których przeprowadzasz zabieg nie można spożywać słodyczy, tłustych pokarmów. Najlepiej przestrzegać dietę mleczno-roślinną. Podczas zabiegu nie można jeść, jedynie pić wodę.

Domowe owijanie przeciw cellulitowi - przepisy

Istnieje wiele przepisów, które zaproponują ci w salonach piękności, ale w domu również możesz skorzystać z wielu przepisów. Zapoznajmy się z najbardziej skutecznymi wariantami:

  1. Miodowe owijanie przeciw cellulitowi. Weź 2-3 łyżki stołowe miodu, wymieszaj z łyżką cynamonu, w wypadku gdy miód jest bardzo gęsty, dodaj nieco eterycznego olejku grejpfrutowego i oleju oliwkowego aby było lżej nanosić.
  2. Owijanie przeciw cellulitowi z kawą. Kawę jest trudno nanosić, więc zazwyczaj mieszamy z miodem, olejem oliwkowym i niebieską gliną. Zaparz kawę w niedużej ilości wody, miodowe owijanie ciała przeciw cellulitowi dodaj łyżkę imbiru, rozpuszczoną glinę, miód, masło, dokładnie wymieszaj.
  3. Owijanie olejem przeciw cellulitowi. W tym wypadku ciało smarujesz olejem: do oleju oliwkowego lub lnianego (1-2 łyżki stołowe) dodajemy 20 kropelek eterycznego olejku cytrusowego (dowolnego). Mieszanka jest gotowa!
  4. Owijanie przeciw cellulitowi z pieprzem. Zazwyczaj to jest papryka, dodajemy cynamon, imbir i olej oliwkowy .Czasami dodawany jest proszek musztardy, ale to w wypadku gdy skóra nie jest zbyt czuła. Skuteczne podczas uprawiania sportu.

Możesz wybrać jeden wariant i dokonać całego kursu zabiegów albo możesz spróbować wszystkie.

 
Powiązane artykuły:
Cellulit - przyczyny pojawienia się
Żeby zwyciężyć swojego wroga, należy znać jego do oblicze. W tym artykule mowa będzie o cellulicie, przyczynach jego pojawiania oraz różnych sposobach i metodach na walkę z tym skrajnie nieprzyjemnym zjawiskiem.
Miodowy masaż na cellulit – korzyści takiego typu masażu
Cellulit – jeden z głównych wrogów żeńskiej piękności. Walczyć z nim nie prosto, lecz być może – pomoże na przykład zwyczajny miód. Spróbujcie zrobić kilka procedur miodowego masażu w połączeniu z gimnastyką!
Jak prawidłowo zrobić masaż antycellulitowy bańkami?
Każda kobieta, która zetknęła się z problemem cellulitu, gotowa dowolnymi drogami pozbyć się go. Walka nie będzie lekka, lecz jeśli postaracie się, to potraficie zwyciężyć. A pomoże w tym antycellulitowy masaż bańkami.
Skuteczny trening i ćwiczenia na cellulit
Walce z cellulitem są poświęcone całe tomy różnej literatury i są napisane naukowe prace. Jednak większość przedstawicielek płci pięknej preferuje zaufać do rąk majstrów w salonie piękności, przy czym unikając fizycznych ćwiczeń, które są bardziej efektywne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty