Owoce sezonowe dla dzieci – od kiedy można podawać dziecku melon?

od kiedy można podawać dziecku melon

Melon jest niezwykle pożytecznym dla zdrowia owocem. Melon posiada wiele witamin potrzebnych dla organizmu, które wpływają wzmacniająco. Melon znacznie poprawia strukturę włosów i paznokci. Również melon jest wspaniałym środkiem do oczyszczania organizmu, ponieważ normalizuje pracę przewodu pokarmowego.

Ale u rodziców dbających o swoje pociechy, przy wszystkich zaletach melonu pojawia się tylko jedno pytanie: "Od kiedy można podawać melon dziecku?". Dalej szczegółowo przeanalizujemy odpowiedź na to pytanie.

Melon i dzieci

Podawać melon dziecku można od jednego roku, czyli na pytanie „czy można melon podawać rocznemu dziecku?” odpowiedź jest jednoznacznie twierdząca. Do osiągnięcia dwóch lat dziecku będzie wystarczało małego kawałka melona – pięćdziesiąt gramów. Z dwóch do trzech lat tę "dawkę" można zwiększyć do stu gramów, a po trzech – do stu pięćdziesięciu.

W żadnym wypadku nie wolno dawać dzieciom melon jeszcze nie do końca dojrzały. Najlepiej kupować owoce w tzw. sezonie, czyli melon można zacząć kupować nie wcześniej niż w połowie sierpnia. Należy także uważnie odnosić się do wyboru melona – owoc powinien być bez pęknięć, stłuczeń i odgnieceń, czy można podawać dziecku melonzdrowy, dobrze wykształcony, zupełnie cały i ładny. Przed użyciem melon należy dokładnie umyć szczotką i mydłem.

Melon jest dość ciężkim do przetrawienia produktem, dlatego trzeba uważnie obserwować reakcję organizmu dziecka. Melon może powodować biegunkę, tego nie należy się bać, ponieważ często taka reakcja zdarza się i dorosłego człowieka, którego organizm jest o wiele bardziej "wytrwały i zahartowany". Ale jeśli dziecko boli brzuch, albo ono czuje się niewyraźnie, to lepiej odłożyć wprowadzenie do jego diety melona.

Teraz już zapoznaliśmy się z pytaniem "czy można dziecku podawać melon?", ale jaką odpowiedź nie otrzymalibyśmy tutaj, musisz pamiętać, że ty i tylko ty możesz "odczuć" swoje dziecko i zrozumieć, co mu jest potrzebne, a co nie.

 
Powiązane artykuły:
Owocowe pyszności dla maluchów – od kiedy można podawać dziecku winogrona?
Winogrono jest bardzo smaczne i pożyteczne. I dlatego wiele dorosłych, kto lubi winogrono, zastanawiają się nad tamtym, kiedy można zaproponować go dzieciom. W artykule zorientujemy się, czy można dzieciom winogrono.
Bezpieczne owoce dla dzieci – od kiedy dziecku można podawać mandarynki?
Nowy rok u wielu z nas nieodmiennie asocjuje się z zapachem choinki i mandarynek. I zwyczajnie u młodych mam powstaje kwestia - kiedy można dawać mandarynki dziecku? Zorientujemy się z tym w naszym artykule.
Jak zmusić dziecko do jedzenia – czy są sposoby na niejadka?
Wszystkie dzieci dzielą się na dwa typy: te, które z zadowoleniem odkrywają usta naprzeciwko łyżki i te, które wytrwale odwracają od niej swoje noski. I u rodziców drugiej grupy dzieci powstaje kwestia prawidłowa: "jak zmusić dziecko jeść"? O tym porozmawiamy w artykule.
Pieczywo w diecie malucha – czyli od kiedy dziecku można podawać chleb?
Chleb - wszystkiemu głowa! Lecz pytanie, jak, kiedy i w którym wieku dawać jego dziecku niepokoi wszystkie mamy. W naszym artykule opowiemy, czy jest pożyteczny chleb, a także kiedy można wprowadzać jego do pokarmu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty