Owocowe piure dla dziecka do roku – przepis

owocowe piure dla dziecka do roku

Wiele młodych mam interesuje kiedy wprowadzać do jadłospisu dziecka do roku owocowe piure. Według ogólnych rekomendacji międzynarodowej asocjacji pediatrów, przy normalnym przyrodniczym wykarmianiu włączenie w jadłospisie piersiowych dzieci soków owocowych i warzywnych piure najlepiej zaczynać nie wcześniej 4-6 miesięcy (przy sztucznym wykarmianiu - nie wcześniej 3-ch miesięcy).

Jak dawać owocowe piure dziecku do roku?

Zrozumiale zaczynać dawać naturalne soki i piure należy ostrożnie z niewielkiej ilości, ponieważ owocowe piure nie może być główną potrawą i w żaden sposób nie zamienia kaszy, mlecznych i warzywnych produktów. Czyli owocowe piure dla dziecka do roku – to szybciej swoisty witaminowy "deser". Zaczynać lepiej z jakiegokolwiek jednego owocu, czy warzywa żeby uniknąć alergicznych reakcji. Poza tym żołądek dziecka musi zdążyć nawyknąć do nowego pokarmu - lepiej, żeby to odbywało się stopniowo.

Jak przygotować owocowe piure dziecka do roku?

Jeśli chcecie samodzielnie przygotować owocowe piure dla dziecka do roku, to powinny być więcej niż pewne w wykorzystywanych owocach i warzywach. A w tym możecie być pewne tylko jeżeli wykorzystujecie płody, które same wyhodowałyście.

Dowolne owoce trzeba rzetelnie wymywać (a potem oblewać wrzątkiem), zwłaszcza to dotyczy śliw, winogron, brzoskwiń i morel. Te owoce lepiej w ogóle przecierać przez niezbyt częste sito.

Zaczynać wprowadzenie do pokarmu lepiej z jabłek jasnozielonego koloru czy grusz. Koniecznie, żeby płody miały słodkawy smak. Dodanie cukru jest niepożądane – nie trzeba formować u dziecka piersiowego wieku niepotrzebną zależność, która jeszcze i może z czasem negatywnie wpływać na jego zdrowie.

Owocowe piure dla dziecka – przepis

jak przygotować jabłkowe piure

Składniki:

  • jabłko - 1-2 szt.

Przygotowanie

1 czy 2 płody wyszorujemy, oblewamy wrzątkiem, oczyszczamy od nasiennych pudełek i wydalamy szypułki. Połuszczymy nożem i pokroimy na niewielkie kawałki. Udowodnimy blenderem do jednorodnej konsystencji.

Można dodać do tej mieszanki trochę naturalnej mlecznej śmietanki. Dlatego ich trzeba nagrzać na wodnej łaźni w ciągu 15-20 minut. Również można mieszać owocowe piure z dobrze rozgotowaną ryżową kaszą.

 
Powiązane artykuły:
Piure z dyni dla dziecka do roku
Piure – to idealny wariant dla pokarmu bobasa, kiedy organizm dziecka jeszcze niezdolny postrzegać ciężki pokarm. Zorientujemy się, jak poprawnie przygotować piure z dyni dla dziecka do roku, w którym mieszczą się dużo składników odżywczych i witamin.
Mięsne piure dla dziecka do roku
W przybliżeniu z 5-6 miesięcy życia bobasa mamy zaczynają wprowadzać do racji swojego dziecięcia różny pokarm. Dziś chcemy opowiedzieć, jak poprawnie zrobić mięsne piure dla dziecka do roku, jak jego lepiej dawać i kiedy wprowadzać do racji.
Bananowe piure dla dziecka do roku
Zapoznawać bobasa z owocami zazwyczaj rozpoczynają od piure. I najlepiej rozpoczynać od banana. On nie wywołuje alergii i jest kaloryczny i odżywczy. Tak zorientujemy się jak przygotować pożyteczne bananowe piure dla dziecka do roku.
Piure z gruszy dla dziecka do roku
Po pierwszych 6 miesiącach życia do racji bobasa można stopniowo wprowadzać owocowe piure z gruszy. Grusza jest bardzo pożyteczną. W niej dużo witamin i mikroelementów. Teraz opowiemy jak poprawnie przygotować z niej piure dla dziecka do roku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty