Ozdoby w stylu steampunk

ozdoby w stylu steampunk

Z pewnością każda przedstawicielka płci pięknej nie raz zderzała się z sytuacją, w której z dużej różnorodności asortymentu przewidzianym przez sklep jubilerski, było bardzo trudno znaleźć akurat to, czego się chce. Wiele dziewcząt chcą wyróżniać się wśród ogólnej masy i nosić oryginalne, dziwne i zmyślne ozdoby, a takie znajdziesz daleko nie we wszystkich punktach sprzedaży. Akurat taką jest biżuteria w stylu steampunk. Ona wyraźnie różni się od tego, co wszyscy przyzwyczailiśmy się nazywać ozdobami.

Czym jest steampunk?

Steampunk – to pojęcie, które umieściło do siebie fantastykę i elementy romantyki, wciela neoromantyzm epoki wiktoriańskiej. Ten kierunek przypadnie do duszy prawdziwym wielbicielom kółek zębatych, parowych silników, łańcuszków i zegarków mechanicznych. Ono tak, jakby zastygnęło na technologiach drugiej połowy XIX wieku. Zewnętrznie metalowe ozdoby w stylu steampunk mają wygląd antykwarycznego futuryzmu. Naśladowca tego kierunku stawia wyraźne naciski na specyficznych akcesoriach tego czasu, a mianowicie:

  • na różnych zegarach;
  • na okularach;
  • na parasolach;
  • na nakrętkach;
  • na kółkach zębatych;
  • na ciekawych sztyftach.

Fryzury w stylu steampunk również są pewną częścią tego kierunku. Dla ich stworzenia można wykorzystać sztuczne włosy, peruki z przewagą warkoczy i loków. Taki styl pozwala zanurzyć się do alternatywnej historii i wypuścić na wolę swojego wewnętrznego wynalazcę, eksperymentując nad swoim stylem i wyglądem.

biżuteria w stylu steampunk 1 biżuteria w stylu steampunk 2 biżuteria w stylu steampunk 3
biżuteria w stylu steampunk 4 biżuteria w stylu steampunk 5 biżuteria w stylu steampunk 6
biżuteria w stylu steampunk 7 biżuteria w stylu steampunk 8 biżuteria w stylu steampunk 9
 
Powiązane artykuły:
Bransoletka na szyję
Tradycyjnie pierwszymi zaczęły nosić ozdoby "obroży" zachodnie gwiazdy. Chokery na tyle przypadły do smaku modnisiom całego świata, że one bardzo szybko przekształciły się na ozdobę numer jeden.
Skórzany sznurek ze złotym zapięciem
Skórzany sznurek ze złotym zapięciem wygląda modnie i z krzyżykiem, i z amuletem, ale również i bez ich. Co więcej, na dziś istnieje mnóstwo odmian umocnień, co pozwala stworzyć doskonałe akcesorium.
Krzyżyk
Kupując taką ozdobę jak krzyżyk "Tiffany", można sprawić na otoczenie niezapomniane wrażenie i stworzyć jaskrawy efekt. Taka ozdoba jest klasyką, która zostaje poza czasem i nigdy nie wyjdzie z mody.
Plecione bransoletki
Ze względu na różnorodność materiałów wykorzystywanych dla plecenia dla dziewczyn, które zajmują się twórczością, bardzo ciekawie będzie robić plecione bransoletki. W wyniku wyjdzie modne akcesorium, które potrafi stać się jedną z lepszych ozdób.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty