Oznaki bulimii

oznaki bulimii

Choroba, którą jest bulimia, na pierwszy rzut oka wydaje się po prostu natarczywą ideą pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak tak na prawdę jest to poważne zaburzenie odżywiania, podczas którego dochodzi do niekontrolowanego spożywania pokarmu, a od razu po tym skrucha, której dosyć często towarzyszy nienawiść do siebie samego, dążenie do wywołania wymiotów lub zażycia leków przeczyszczających.

Pierwsze objawy bulimii

Bulimia rozpoczyna się od mocnego dążenia do pozbycia się zbędnych kilogramów. Natychmiast po nim następuje uświadomienie tego, że nie możesz stawiać czoło apetycznym pokarmom, brak siły woli jest oczywisty. Im więcej dziewczyna dąży do tego, aby się ograniczać, tym więcej ona je. Już na tym etapie należy udać się do lekarza-psychoterapeuty. Inaczej leczyć się będzie bardzo trudno.

Objawy bulimii

Po pierwszych objawach choroba zazwyczaj się rozwija i nasila i ilość objawów się zwiększa:

  • dążenie do wywołania wymiotów lub zrobienie lewatywy po jedzeniu;
  • niszczenie się zębów w wyniku częstych wymiotów;
  • odwodnienie;
  • zaburzenia funkcjonowania jelita w wyniku częstego zażywania leków przeczyszczających;
  • zaburzenie funkcjonowania wątroby i nerek;
  • nieregularna miesiączka lub brak okresu.

Bardzo ciężko jest zrozumieć, że człowiek choruje na bulimię, zwłaszcza jeśli on nie wywołuje wymiotów, a głoduje. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to wyglądają jak normalni ludzie, jednak napady obżarstwa i następująca po tym skrucha noszą charakter patologiczny.

W czym tkwi niebezpieczeństwo bulimii?

Pod wpływem bulimii dochodzi do zaburzenia funkcjonowania wszystkich układów organizmu, w wyniku czego może dojść do nieodwracalnych zmian i zaburzeń funkcjonowania wielu narządów:

  1. Pod wpływem kwasu żołądkowego, który w wyniku wymiotów trafia do jamy ustnej niszczą się zęby i dziąsła.
  2. pierwsze oznaki bulimii
  3. W wyniku ciągłych wymiotów żołądek przestaje normalnie funkcjonować.
  4. Pod wpływem leków przeczyszczających jelito nie potrafi samodzielnie funkcjonować.
  5. W wyniku tego, że człowiek odczuwa własną niepełnosprawność, on zamyka się w sobie, wrogo jest nastawiony od otaczających go ludzi.

Najgłówniejsze - we właściwym czasie przyznać się do tego, że masz zaburzenie psychiczne i udać się lekarza. Udaj się do psychoterapeuty, aby on nauczył cię samo-hipnozy, aby stawiać czoło napadom obżarstwa, odwiedzaj grupę rehabilitacyjną i tylko w takim wypadku będziesz mogła powrócić do normalnego życia!

 
Powiązane artykuły:
Anoreksja – jak można na nią zachorować?
Ten artykuł zawiera szkodliwe rady, którymi nie warto korzystać w żadnym wypadku, ponieważ anoreksja to ciężka choroba, która w uruchomionej formie nieuchronnie prowadzi do szablonowego.
Cztery podstawowe zasady jak nie przerwać diety
Dotrzymywać się diety nie jest tak prosto jak nam się wydaje. Dziennie na każdym kroku czatują na nas różne pokusy, przeciw którym wytrwać nie zawsze jest prosto. W tym artykule opowiemy o tym, jak jednak nie zerwać diety i udowodnić do końca pojmowane.
Jagody goji – skutki uboczne
Na tle rosnącej popularności jagód goji, które wiele osób przyjmują jako panaceum od wszystkich nieszczęść byłoby niezbędne opowiedzieć i o awersie - ubocznych efektach i przeciwwskazaniach do ich użycia.
Ten artykuł będzie ciekawy dla tych, kto dodaje maksimum wysiłków dla obniżenia wagi, lecz schudnąć nie wychodzi. Dowiadujecie się, co warto zmienić w żywieniu i reżimie dnia, żeby uruchomić zamienne procesy w organizmie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty