Pączki sosnowe na kaszel – przepis

pączki sosnowe na kaszel przepis

Pączki sosnowe – efektywne i dostępne przyrodnicze lekarstwa, co mają dużą ilość pożytecznych właściwości.

Czym są pożyteczne pączki sosnowe?

Dzięki unikalnemu składowi, w którym są ujawnione olejki eteryczne, tanina, smoliste substancje, witamina С, karoten, fitoncydy i niektóre inne składniki, surowiec czyni następne lecznicze działanie:

 • przygnębia patogenne mikroorganizmy;
 • zdejmuje zapalenie;
 • zwiększa oddział moczu;
 • goi rany;
 • wzmacnia immunologiczną obronę i inne.

Oprócz tego ustalono, że preparaty na podstawie pączków sosny zdolne lecznicze wpływać na oddechowe drogi w organizmie człowieka. Podniecając aktywność nabłonka i sprzyjając rozcieńczeniu wilgoci, co wydziela się, one ułatwiają kaszel związany z zapaleniem noso-gardzieli, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc, sprzyjają szybkiemu wyzdrowieniu. Rozpatrzymy przepisy przygotowania preparatów z pączków sosny na kaszel.

Jak parzyć pączki sosnowe na kaszel?

Bardzo prosto przygotowuje się wywar z pączków sosnowych, który można nie tylko używać do środka przy kaszlu, ale także wykorzystać dla płukań i parowych inhalacji.

Przepis środka

Składniki:

 • pączki sosnowe – 1 łyżka;
 • woda – 1 szklanka.

Przygotowanie i stosowanie

Pączki zalać gorącą wodą, ulokować na wodną łaźnię na kwadrans. Po tym wstrzymać przegotowanie, ostudzić przy pokojowej temperaturze i przefiltrowawszy wywar dodać do niego gotowanej wody do otrzymania pierwotnej objętości płynu. Przyjmować po kilka łyżek stołowych cztery razy w ciągu dnia.

Przepis nalewki z pączków sosnowych na wódce na kaszel

Spirytusowa nalewka również jest bardzo efektywna przy kaszlu, a przewaga tej lekarskiej formy polega na trwałości przechowywania.

Przepis nalewki

Składniki:

 • pączki sosnowe – 200 g;
 • wódka – 1 szklanka.

Przygotowanie i stosowanie

Ulokowawszy surowiec do pojemności ze szkła zalać wódką, nakryć i postawić do ściemnionego, niegorącego miejsca na kilka tygodni. Czasami nalewkę rekomenduje się kłócić. Przyjmować po 15 kropli rozcieńczonych wodą, trzy razy w dniu do stołu.

Syrop od kaszlu z pączków sosnowych

Istnieje i przepis smacznych lekarstw od kaszlu na podstawie pączków sosny, które spodoba się nawet dzieciom.

Przepis syropu

pączki sosnowe na kaszel

Składniki:

 • pączki sosnowe – 500 g;
 • cukier – 1 kg;
 • woda – 1 l.

Przygotowanie i stosowanie

Zebrane pączki sosnowe przemyć i ulokowawszy do rondla zalać wodą. Gotować w ciągu pół godziny i zostawić na 8-10 godzin dla nalegania. Po tym wycedzić, znów gotować w ciągu 20 minut, dodać i rozpuścić cukier. Otrzymany syrop przelać do szklanej pojemności, przechowywać w chłodzie. Używać po 5-7 łyżek w ciągu dnia, rozdzieliwszy na kilka przyjęć.

 
Powiązane artykuły:
Ludowe przeczyszczające środki na zaparcia o szybkim działaniu
Zderzacie się z regularnym zaparciem? Jeśli medykamenty nie pomagają, czy wywołują pojawienie pobocznych efektów, warto wykorzystać tylko ludowe osłabiające środki. Czytajcie o tym w naszym artykule.
Lubczyk ogrodowy na alkoholizm – przepisy
Lubczyk był uważany za leczniczą roślinę jeszcze w dawnych czasach. On stosował się przeciw zakrzepom, problemom z żołądkiem, bronchitowi, chorym pączkom i sercu. Poza tym, nastój na tej roślinie efektywnie walczy z alkoholizmem.
Środki ludowe na kleszcze
Kleszcze chociaż i są niewielkimi robactwami, jednak mogą stworzyć człowiekowi masę nieprzyjemności. Żeby podobnych problemów nie było, można skorzystać się różnymi ludowymi środkami.
Pączki sosnowe – stosowanie
Lubicie przechadzać się po lesie, wdychając świeży aromat sosny? Na wiosnę nie zapomnijcie zebrać świeże pączki z młodych ucieczek na drzewach. O ich stosowaniu, a także o sposobach wyrobu lekarstw czytajcie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty