Pączki sosnowe – stosowanie

pączki sosnowe stosowanie

Jeszcze w starożytności ludzie zauważyli kojący wpływ powietrza w lesie jodłowym na stan zdrowia. Z tego więc powodu zielarze i znachorzy zwrócili szczególną uwagę na pączki sosnowe – stosowanie owego produktu roślinnego jest dosyć skuteczne. Wywary i napary owego surowca naturalnego pomagają w wypadku różnych patologii układu oddechowego, trawiennego, naczyniowego i sercowego, układu nerwowego.

Stosowanie wywarów pączków sosnowych w leczeniu

Napar wodny opisywanego środka jest stosowany w czasie terapii następujących chorób:

 • zapaleniu oskrzeli;
 • migrenie;
 • zapaleniu płuc;
 • zapaleniu krtani;
 • przewlekłej anginie;
 • zapaleniu zatok przynosowych.

Przepis wywaru z pączków sosnowych

Składniki:

 • pączki sosnowe – 1,5 łyżki stołowej;
 • woda – 2,5 szklanki.

Przygotowanie i stosowanie

Gotujemy pączki w ciągu 10 minut. Odstawiamy na 10 minut, następnie należy przecedzić wywar. Bezpośrednio przed jedzeniem należy zażywać 0,5 szklanki wywaru trzy razy dziennie.

Analogiczny roztwór można ugotować w termosie (ilość składników jest taka sama). Jednak należy odstawić wywar na 2 godziny. Zażywamy 0,5 szklanki wywaru trzy razy dziennie albo w postaci herbaty.

Stosowanie nalewki z pączków (pędów) sosnowych na wódce

Leki spirytusowe zawierają większość koncentrację biologicznych aktywnych środków surowca naturalnego. Owe nalewki są zalecane w wypadku:

Przepis nalewki na wódce

Składniki:

 • pączki sosny – 200 gr;
 • wódka – 250 ml.

Przygotowanie i zażywanie

W słoiku 0,5l umieścić wszystkie składniki. Odstawić pojemność do ciemnego miejsca na 10 dni. Przecedzić roztwór. Trzy razy dziennie przed jedzeniem wypić nieco ciepłej wody (około 1 łyżki stołowej) z dodawaniem 15 kropelek leku.

Stosowanie pączków sosnowych i leczenie nalewką spirytusową

Jeśli wyżej wspomniane choroby mają charakter przewlekły, potrzebujesz bardziej koncentrowanego środka,stosowanie pączków sosnowych na przykład nalewki na spirytusie medycznym:

Przepis środka

Składniki:

 • młode pączki sosnowe – 300-350 gr;
 • spirytus 40-45% - 700 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Odstawić surowiec naturalny na tydzień, słoik powinien stać w ciepłym miejscu. Po upływie 7 dni środek należy przecedzić. Co każde 4-5 godzin należy zażywać po 15 ml leku (niezależnie od czasu spożywania pokarmu). Terapia powinna trwać około 1,5-2 miesięcy.

 
Powiązane artykuły:
Zioła na żołądek – korzystne przepisy
Zioła zazwyczaj nie czynią nagłego, wyrażonego działania jak medyczne preparaty i wymagają trwalszego przyjęcia, lecz przy tym praktycznie nie dają ubocznych efektów. Poznajcie, którymi trawami można leczyć żołądek.
Nalewka z lilaka białego na stawy
Mocno bolą Cię stawy, a farmakologiczne preparaty źle działają na wątrobę i towarzyszą pobocznymi efektami? Spróbujcie naturalny środek – nalewkę z kwiatów białego lilaku. O jej właściwościach czytajcie dalej.
Zioła na alergię
Alergia – to reakcja układu odpornościowego na pewne czynniki. Dziś istnieje ogromna ilość preparatów, które usuwają jej symptomy. Lecz dla leczenia alergii można stosować i domowe, roślinne środki.
Nalewka z glistnika na wódce – przepis i stosowanie
Czy wiecie jak przygotować nalewkę z glistnika na wódce i od czego pomaga ten leczniczy środek? W artykule opisuje się przepis samodzielnego wyrobu preparatu, sposoby jego zewnętrznego stosowania i schemat użytku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty