Palec na dłoni spuchł bez powodu – co wygląd rąk mówi o twoim zdrowiu?

palec na dłoni spuchł bez powodu

Chyba na samym początku warto skupić się na tym, że bez powodu nabrzmiewać palec na dłoni nie może. Powód zawsze jest, po prostu najprawdopodobniej nie wiesz co to, a gwałtowność tego zjawiska zmusza do zastanowienia się. Więc zobaczmy, dlaczego puchną palce na rękach.

Przyczyny spuchniętego palca na dłoni

W pierwszej kolejności obrzęk na każdym z palców może nastąpić w wyniku jego uszkodzenia. Taka reakcja organizmu mówi o stanie zapalnym w tym miejscu i często po kontuzji pozostaje uraz, otarcie, skaleczenie lub złamanie. Istnieją przypadki, gdy człowiek wbije drzazgę w palec, nie czuje jej, dopóki nie rozpocznie się obrzęk lub ropień.

Jeśli szkody nie było i spuchł wskazujący, kciuk lub inny palec na ręce bez widocznego powodu, wtedy on tkwi wewnątrz organizmu i może świadczyć o takich problemach:

  • choroby stawów(zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatyzm, itp.);
  • nowotwory (torbiel, guz, itp.);
  • noszenie pierścieni nieodpowiedniej wielkości.

Dlaczego puchną palce rąk rano?

Jeśli chodzi nie o jeden palec, a o wszystkie jednocześnie lub o całej dłoni, to taką reakcję mogą dawać choroby narządów wewnętrznych. W pierwszej kolejności należy sprawdzić nerki, serce i wątrobę, najczęściej przy chorobach tych narządów następuje obrzęk kończyny w godzinach porannych.

Podobny objaw nie jest rzadkością w czasie letnich upałów i u kobiet w ciąży. W drugim przypadku lepiej powiedzieć o tym swojemu ginekologowi. Ale nie zawsze takie obrzęki mówią o chorobie, czasami warto zwrócić uwagę na swój styl życia i odżywiania. Jednak w każdym przypadku, jeśli nie znasz przyczyny, nigdy nie cierpiałaś na choroby stawów, lub masz wątpliwości związane z bezpieczeństwem tego zjawiska patologicznego, to koniecznie skontaktuj się z reumatologiem, internistą lub chirurgiem.

 
Powiązane artykuły:
Przyczyny powstania brodawek na palcach rąk, czyli drogi zakażenia wirusem HPV
Pojawienie się nieprzyjemnych utworzeń staje się prawdziwym problemem i przesłanką dla rozwoju kompleksów jak u dzieci, tak i u dorosłych. Żeby nie dopuścić do utworzenia się brodawek, rekomendujemy dowiedzieć się o czynnikach, co prowokują ich pojawienie się na skórze rąk.
Żylaki na rękach – objawy choroby żylakowej
Piękność rąk ma ważne znaczenie dla każdej kobiety. I kiedy na rękach zaczynają pojawiać się wyrażone żylaki, z działkami krętości i tobołkami, powstaje nabrzmiałość, a także różne odczucia dyskomfortu w rękach, to nie może nie zasmucać.
Zasady nienagannego manicure – jak usunąć skórki z paznokci?
Chcecie dobrać idealny dla was sposób usunięcia skórki z paznokci? Szukacie jednocześnie bezpiecznego i efektywnego wariantu? Proponujemy informację o prawidłowym pozbawieniu od skórki z paznokci, różnych metodach jej usunięcia.
Przyczyny powstawania zadziorów na palcach – jak zapobiec powstawaniu zadziorów?
Należy często ścinać liczne zadziory na palcach, nie zważając na rzetelne odejście za paznokciami. Chcecie znaleźć przyczynę tego problemu, żeby z czasem od ich pozbywać się? Z materiału dowiadujecie się o wszystkich czynnikach, co wywołują pojawienie zadziorów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty