Papuga nierozłączka w warunkach domowych

papuga nierozłączka w warunkach domowych

Nierozłączki – to nieduże papugi o rozmiarach 10-17 cm. Nazwę otrzymały dzięki temu, że partnerzy są bardzo wierni. Wybierają parę jeden raz i na całe życie. Bardzo często siedzą obok siebie i przytulają się.

Pielęgnacja i utrzymanie papug nierozłączek w domu

Owe maleńkie papużki są najmniej wymagającymi domowymi pupilami, ale to nie oznacza, że nie potrzebują żadnej pielęgnacji. Jeśli odpowiednio je nie pielęgnować mogą zachorować i umrzeć. Więc zanim postanowisz kupić taką parę papug dowiedz się jakie powinny być warunki ich utrzymania.

Klatka z papugami powinna stać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, jednak nie powinny na nią trafiać promienie słoneczne. Aby je rozpraszać można zawiesić na okno zasłonę tiulową. Oprócz tego klatka powinna być dosyć rozległa – ptak powinien mieć możliwość wyprostować skrzydła,aby one nie zaczepiały ścianki klatki. Optymalny kształt klatki – prostokątna z płaskim wierzchołkiem.

Papugi nie powinny przez cały czas się znajdować w klatce, muszą od czasu od czasu latać po pokoju. Natomiast klatka służy do odpoczynku, snu, spożywania pokarmu, kąpieli. Więc w niej powinno znajdować się naczynie do picia, pojnik z czystą wodą, drążki z miękkich gałązek o różnych rozmiarach.

Czym karmić papugę nierozłączki w warunkach domowych?

Przede wszystkim gotowym pokarmem, który można kupić w sklepie zoologicznym. W nim znajdują się wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Oprócz tego ptaszki należy karmić kaszami, jajkami, twarogiem, ciasteczkami, sucharkami, wymieszanymi z wilgotnymi mieszankami. Ciasteczka i sucharki można umieszczać między kratami klatki.

Również nierozłączki potrzebują pokarmów posiadających soki: marchewka, kapusta, kartofle, pomidory, ogórki, burak, słodka papryka, cytrusowe, jabłka, gruszki, winogron, jarzębina, szpinak.

Ile lat żyją papugi nierozłączki w warunkach domowych?

Jeśli poprawnie pielęgnujesz je papuga nierozłączka w warunkach domowych może żyć od 10 do 15 lat.

 
Powiązane artykuły:
Papugi nierozłączki – pielęgnacja i utrzymanie
Nierozłączki – papugi, które różnią się jaskrawym wyglądem zewnętrznym i dobrym charakterem. Jeszcze one stwarzają pary na długotrwały czas, toż dla rozmnażania należy uważnie dobierać partnerów. Opiekować się nimi jest dość prosto.
Jak rozmnażają się papużki – wszystko co powinnaś wiedzieć
Jeśli planujecie rozmnożyć papugi w domowych warunkach, wam trzeba znać wszystkie zasady tego procesu. O tym jak mnożą się papugi i które warunki dla tego należy stworzyć, opowiemy w naszym nowym artykule.
Rozmnażanie papużek falistych w domu
Po to, żeby ptaki dały zdrowe potomstwo warto stworzyć dla tego komfortowe warunki i dobre mieszkanie. Wszystko o rozmnażaniu falistych papug w domowych warunkach opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak dbać o papużkę falistą?
Jeśli twardo zapragnęliście mieć pupila, lecz możliwości długo spacerować z psem u was nie ma, a na kocią sierść jest alergia, niezłym wariantem stanie się nabycie falistej papugi, która jest niekapryśna w odejściu, lecz też nie da zatęsknić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty