Parafina kosmetyczna – zastosowanie

parafina kosmetyczna

Parafinoterapia – to lecznicza metoda fizjoterapeutyczna , która jest dosyć szeroko stosowana podczas leczenia układu ruchowego, peryferycznego układu nerwowego, chorób skóry, urazów, patologii narządów wewnętrznych, etc. Również dana metoda jest stosowana w kosmetologii, do czego jest używana specjalna dobrze oczyszczona parafina, temperatura topnienia której wynosi 50-60 stopni.

Wskazania do zastosowania parafiny kosmetycznej i właściwości

Parafina kosmetyczna, zabieg z którą jest proponowany dziś w wielu salonach kosmetycznych, nie zawiera żadnych szkodliwych barwników i substancji. Całkiem odwrotnie, jest wzbogacona w wiele różnych olejów roślinnych, witamin, a również w wiele innych odżywiających, nawilżających, przeciwzapalnych składników. Parafina kosmetyczna jest używana do rąk, twarzy, nóg i całego ciała. Jest zalecana do zastosowania w wypadku:

  • suchej skóry;
  • przebarwień po trądziku;
  • cellulitu.

Po zastosowaniu parafiny można obserwować następujący efekt:

  • zmiękczenie górnej warstwy skóry;
  • przyśpieszenie krwiobiegu i procesów metabolicznych;
  • otwieranie się pór i usuwanie z nich toksyn i brudu;
  • stymulowanie procesów regeneracyjnych;
  • normalizacja bilansu wodnego;
  • podciąganie skóry.

Parafina kosmetyczna w warunkach domowych

Parafinoterapię można również przeprowadzać samodzielnie, kupując parafinę kosmetyczną w aptece lub specjalnym sklepie. Jednak najlepiej mieć pomocnika podczas przeprowadzenia zabiegu, ponieważ nanosić parafinę trzeba bardzo szybko.

Przed zabiegiem należy roztopić parafinę za pomocą wodnej bani. Na jeden zabieg do rąk lub twarzy będziesz potrzebowała 50-100 gr parafiny.

Sposób stosowania do twarzy:

  1. Nanieś miękką parafinę na oczyszczoną twarz cienką warstwą za pomocą pędzla, omijając okolice ust i oczu, na które należy położyć waciki.
  2. Przykryć twarz chusteczką z otworami na oczy i usta i nanieść z góry jeszcze 3-5 warstw parafiny. Z góry położyć polietylen z otworami dla oddychania.
  3. Po upływie 15-20 minut usunąć parafinę za pomocą kremu nawilżającego lub odżywczego.
  4. Zabieg należy przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu (kurs składa się z 10 zabiegów).

Sposób stosowania do rąk:

  1. Oczyszczone ręce zanurzyć kilka razy do pojemnika z miękką parafiną.
  2. Założyć na ręce polietylen i ciepłe rękawice.
  3. Po upływie 30 minut usunąć parafinę używając kremu do rąk.
  4. Zabieg jest przeprowadzany 1-2 razy w tygodniu.
 
Powiązane artykuły:
Mydło oliwkowe – korzyści i zastosowanie
W ostatnim czasie mydło oliwkowe zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością, jak i dowolny produkt na podstawie oleju oliwy, ono ma ogromną ilość przewag. Jego naturalny skład i pożyteczne właściwości, po prostu nie mogą zostawić obojętnymi.
Olej rycynowy w kosmetologii – korzystne właściwości
Korzyść oleju rycynowego jest znana. Ten środek aktywnie wykorzystuje się w ludowej medycynie i kosmetologii. Olej rycynowy po prostu może zamienić drogie preparaty. A środki na jego podstawie nieskomplikowanie przygotować w domu własnoręcznie.
Jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać? Naturalne metody pielęgnacji cery
Nie wszyscy wiedzą o kosmetycznej glince − przyrodniczym środku dla opieki za skórą oblicza. Wśród innych środków ona zajmuje jedno z pierwszych miejsc za właściwościami i jakością. Glina spotyka się różnego koloru.
Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania
Na pewno słyszeliście o kwasie glikolowym. Lecz całkiem inne – rozumieć, co on robi i czym może być pożyteczny. W tym artykule opowiemy o właściwościach kwasu glikolowego i środków, co go zawierają.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty